Kalendarz

<< 2018-01 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Festyn Komandosa w Dziwnowie

Piątek, 28 Styczeń 2011 18:35:45

Wolin słynie Wikingami. Trzebiatów to kasza. Trzęsacz wiadomo ruiny. Rewal kolejka wąskotorowa a Dziwnów? Dziwnów wojskiem stoi więc może warto pochylić się nad Festynem Komandosa.

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że Dziwnów był i nadal jest miastem mocno związanym z wojskiem. To właśnie w Dziwnowie swoje doborowe jednostki lokowali zarówno Niemcy, jak i Polacy. Również dzisiaj Dziwnów zajmuje istotne miejsce w strukturze polskich sił zbrojnych. Szczególnie chlubną kartę w powojennej historii Wojska Polskiego stanowi Pierwszy Batalion Szturmowy, który przez ponad dwadzieścia lat stacjonował w Dziwnowie będąc jedną z nielicznych w Polsce jednostek do zadań specjalnych. Dziwnów był wówczas kuźnią najlepszych polskich komandosów. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku tę słynną jednostkę przeniesiono do Lublińca, ale w Dziwnowie pozostali jej byli żołnierze, którzy postanowili na dłużej związać się z piękną dziwnowską ziemią.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na ciekawy produkt turystyczny nawiązujący do historii i wojskowych tradycji Dziwnowa, weterani 1. Batalionu Szturmowego postanowili zorganizować pierwszy i jedyny w Polsce Festyn Komandosa. Ta ciekawa i niespotykana nigdzie indziej impreza odbyła się pod koniec sierpnia 2010 r. będąc dodatkowo naturalnym przedłużeniem sezonu turystycznego w Dziwnowie. Honorowy patronat nad Festynem Komandosa objęło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, a jednym z jego uczestników był generał dywizji Roman Polko, który ze znakomitym czasem ukończył półmaraton twardziela. W programie Festynu oprócz maratonu twardziela były takie konkurencje jak: mistrzostwa Polski w czołganiu na plaży oraz mistrzostwa szkół detektywów i pracowników ochrony. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Dziwnowa i turystów, którzy nie zważając na niezbyt dobrą pogodę licznie wzięli udział w tym wydarzeniu, dobrze rokując na przyszłość Festynu Komandosa w Dziwnowie.

26 stycznia mieliśmy komisję budżetu i planowania i oprócz spraw bieżących wysłuchaliśmy zaproszonych gości, którzy przybyli z prośbą o wsparcie finansowe.Budżet mamy bardzo trudny,ale promocja Dziwnowa jest też bardzo ważna.Sami nieznależliśmy dodatkowych pieniędzy,aby wspomóc organizatorów. Ciekawi mnie Państwa opinia na temat Festynu Komandosa. A może macie pomysł jak wspomóc finansowo organizatorów? Prosze o wszelkie sugestie.

festyn komandosa
Błotniak
festyn komandosa
 
festyn komandosa
 
 
vimeo
 

komentarzy: 12

Dodano: Poniedziałek, 27 Czerwiec 2011 06:25:29 Przez: sympatyk
szanowny panie endriu podzielam pańską opinię że nie porusza pan spraw związanych z ekonomią - a szkoda. z zasłyszanych nowości wiem że festiwal gwiazd sportu sportu pochłania 10 - 15 razy więcej środków niż festyn komandosa z kasy gminy, a w mediach nie udało mi się spotkać o nim wzmianki w odróżnieniu do festynu komandosa gdzie spotkałem ich kilkanaście. w środku sezonu nie problem zgromadzić jest wczasowiczów wszak oni tu są i w tym czasie zawsze będą, a wydać gminne pieniądze których ponoć nie ma to szczyt myślenia gospodarskiego. w ubiegłym roku spotkałem na stronach festynu komandosa rozliczenie z otrzymanych pieniędzy przez organizatorów, proponuję aby wszyscy którzy za pieniądze z kasy gminy cokolwiek organizują rozliczyli się w ten sposób. w ten sposób sprawdzimy kto i co ma na sumieniu, moje jest czyste.
Dodano: Środa, 15 Czerwiec 2011 17:10:05 Przez: endriu
Szanowny "sympatykudziwnowa". Coś ci sie pomyliło, po pierwsze nie wypowiedzi a jedna wypowiedź, po drugie ani razu nie poruszyłem w swojej wypowiedzi spraw ekonomicznych. Bijesz się z myślami i masz coś na sumieniu. Proponuję więcej czytać a mniej pisać!
Dodano: Środa, 15 Czerwiec 2011 04:56:50 Przez: sympatykdziwnowa
śledząc wypowiedzi pana endriu, podziwiam jego lotny umysł i podejście ekonomiczne do sprawy. mam panie endriu : pytanie gdzie nauczył się pan swojej wiedzy ekonomicznej i czy żyje pan w świecie realnym czy w wirtualnym ? proszę zadać sobie choć troszeczkę wysiłku i porównać koszty festynu (10 000zł) z kosztami pozostałych imprez dotowanych przez gminę. pozdrawiam i życzę dużo zdrowia panie endriu.
Dodano: Środa, 09 Luty 2011 07:41:12 Przez: gość
Rzeczywiście cena 100zł.od osoby w tym terminie jest zbyt wygórowana.Spokojnie można wynegocjować cenę 80zł(oszczędność 3000zł.)
Dodano: Wtorek, 08 Luty 2011 09:24:17 Przez:
Ten cały festyn komandosa wygląda na wyciagąnie pieniędzy od gminy. Przykład poniżej: 100 zł dziennie (wyżywienie i zakwaterowanie jednej osoby?)przecież oni śpią w liceum, a w tym okresie (koniec sierpnia) to w Starym Dziwnowie można dostać za 140 od osoby apartament w wysokim standardzie z pełnym wyżywieniem.
Dodano: Poniedziałek, 07 Luty 2011 01:36:25 Przez: Witold Brzozowski
W uzupełnieniu komentarza 6 : najważniejsze koszty to a) pobyt ,zakwaterowanie , wyżywienie grup rekonstrukcyjnych ( 50 osób *100 zł. * 3 dni = 15 000,00 ) b) organizacja 3 wystaw tematycznych ( transport , ubezpieczenie ,przygotowanie wystawy ) ( 3*4000,00 = 12 000,00 ) uwaga : wystawy od 14 sierpnia c) 3 rekonstrukcje historyczne : zdobycie mostu na Renie ,lądowanie desantu morskiego . pokaz pracy szpitala polowego - 9000,00 zł. d) zlot pojazdów militarnych ( zwrot kosztów za paliwo ) 5 000,00 zł. e) ubezpieczenie uczestników wystaw - 3 000,00 zł. f) promocja ( banery ,plakaty , ulotki ) 3 000,00 zł. g) inne : Jarmark Militarny , występy estradowe : ok. 5 000,00 zł Organizatorzy zobowiązują się zdobyć 50% środków finansowych( złozono projekty do MON , FIO , Urzędu Marszałkowskiego , zwrócono się do darczyńców ) Liczymy na życzliwość Władzy .To bardzo dobry produkt turystyczny.
Dodano: Sobota, 05 Luty 2011 12:25:20 Przez: Witold Brzozowski
Szczegolowe rozliczenie pokazalismy,we wrzesniu,na stronie Festyn komandosa,z Urzedem Miasta[10 000]rozliczalismy sie rachunkami[do wgladu].Calkowity koszt to 47 000,00 zlp.Najwieksze koszty to:zakwaterowanie iwyzywienie grup rekonstrukcyjnych,zwrot kosztow paliwa poj.militarnych.Organizatorzy zdobyli [projekty,darczyncy]22 000,00zlp reszte zaplacilo Stowarzyszenie.Tegoroczny Festyn to koszt rzedu 52 000,00 zlp.Chcemy zrobic min. 3 wystawy ,od 14sierpnia, 3 rekonstrukcje;zdodycie mostu na Renie,desant z morza,szpital polowy,zlot poj.militarnych,zawody:czwartej wladzy,inne.
Dodano: Sobota, 05 Luty 2011 05:39:40 Przez: ja
Można finansować wszystko i wszystkich. Chciałbym jednak poznać rozliczenie ubiegłego festynu i koszty planowane na następny festyn? Co ile kosztuje? Na co potrzeba pieniędzy? Nie dyskutujmy o tym, że potrzeba pieniędzy, ale o tym na co one będą przeznaczone. Czy środki z zeszłego roku okazały się niewystarczające i czegoś nie zrealizowano? zeby teraz dofinansowywać jeszcze bardziej tą imprezę?
Dodano: Czwartek, 03 Luty 2011 05:39:39 Przez: Militarysta
Wszyscy wiemy ,że Gmina ma kłopoty finanoswe. Środki można dzielic racjonalniej .Na dobrej promocji Gminy wszyscy bezposrednio lub posrednio zarabiamy ,dlatego nie widze przeszkód by z budzetu Gminy przeznaczyc poważne srodki na Festyn Komandosa a organizatorzy niech własnym wisiłkiem zdobedą podobne srodki .Dobrze gdyby taka zasada dotyczyła wszystkich : szkół ,klubów sportowych ,Wydr i innych.Trzymam kciuki za organizatorów , którzy jak widzę i jak zwykle w Dziwnowie maja pod górkę.
Dodano: Wtorek, 01 Luty 2011 16:06:37 Przez: truskawa
Obydwa komentarze są bardzo konstruktywne nie przesądzając o słuszności myśli w nich zawartych.Uważam,że potrzebna jest rzeczowa dyskusja na te tematy ale na szerszym forum np.na portalu Dziwnowa.Mam jednak wątpliwości czy taka dyskusja nie zamieni się w koncert życzeń i wzajemne obrażanie bo niedawno to przerabialiśmy.Zawsze musi ktoś mądry te pomysły inicjować.Pozdrawiam Sz.P.Bożenę a szczególnie internautę "Przyjaciela"
Dodano: Poniedziałek, 31 Styczeń 2011 04:56:16 Przez: Przyjaciel
Festyn Komandosa w części powinni sfinansować właściciele większych ośrodków - przedłużenie sezonu to dla nich dodatkowe pieniądze. Uważam, że gdyby każdy większy ośrodek dał 900 zł, a mniejszy 400 zł uzbierałoby się co najmniej 10 tys. zł, a to już niemało. Poza tym właściciele ośrodków mieliby darmową reklamę, a goście o znanych nazwiskach na pewno przyciągnęliby wczasowiczów i turystów, jeśli nie w sezonie 2011 to na pewno później. Zróbcie to, bo naprawdę warto - małe i biedne wioski mają swój produkt a Dziwnów nie - pozdrawiam aktywnych Radnych !!
Dodano: Niedziela, 30 Styczeń 2011 15:46:11 Przez: Endriu
Festyn Komandosa może i byłby atrakcją gdyby zorganizowano go w środku sezonu a nie w ostatni weekend sierpnia, kiedy jest już tylko 40% wczasowiczów. Sezonu nie przedłużymy bo po pierwsze 1 września zaczyna sie szkoła, po drugie koniec sierpnia nie jest już taki ciepły jak lipiec i pierwsza połowa sierpnia. Mamy super imprezę, mianowicie Festiwal Gwiazd Sportu i to ona powinna być pielęgnowana. Proszę zobaczyć jaką renomę ma Międzyzdrojski Festiwal Gwiazd. Reasumując zróbmy jedno dobrze niż kilka rzeczy byle jak!