Kalendarz

<< 2017-10 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

To miała być zwykła niedziela

Niedziela, 06 Luty 2011 13:09:28

Wiedziałam, że dziesiaj w Kościele p/w"Matki Bożej Różańcowej" na Dziwnej, będzie orkiestra wojskowa. Pani Przewodnicząca Joanna Piwińska, która jest Kierowniczką Klubu Batalionowego zaprosiła Orkiestrę Marynarki Wojennej ze Świnoujścia.

Niejeden koncert słyszałam w tym Kościółku. Wiedziałam, że to będzie miłe doznanie. Myliłam się. To była eksplozja miłych doznań. Repertuar i instrumenty sprawiły, że chłonęło się ten koncert każdą najmniejszą cząstką siebie. Zdarzyło mi się w swoim życiu być na niejednym koncercie, ale nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że patrząc na dyrygenta można dokładnie odczytać każdą nutkę. Ruch dłoni i każdego palca, ruch ręki, całego ciała i mimika twarzy, to była muzyka. Pierwszy raz widziałam z profilu i anfas dyrygenta podczas wykonywania utworów. To było coś fantastycznego. Same dyrygowanie było sztuką. Nie bardzo widziałam muzyków, ale dyrygent pokazał mistrzostwo. Za to muzycy-poezja dla uszu i duszy. Msza z akompaniamentem 23 -ech muzyków i kapelmistrza, wszyscy w mundurach i ta dostojność, to dogłębne przeżycie. Mimo, miejsca w którym ten koncert się odbywał, mego zaawansowanego wieku, gdy zabrzmiały nieco frywolniejsze utwory, nogi rwały się do tańca.

Po tak wspaniałej uczcie owacje były na stojąco. Na bis zaprezentowano nam wiązankę przeróżnych pod każdym względem utworów i jeszcze większy żal mnie ogarnął, że to już koniec. Mam nadzieję, że to koniec był tylko na dziś. A dane nam będzie przeżyć taką ucztę jeszcze nie jeden raz. Za dziś wielkie dzięki dla pani Przewodniczącej i już dziś proszę o więcej.

Miejmy nadzieje, że oszczędności i restruktyzacja naszej Armii nie zniszczy tak wspaniałych osiągnięć. Żadne pieniądze nie zrekompensują odczucia dumy i patriotyzmu. Gdy orkiestra w mundurach gra, to uderza w najszlachetniejsze nasze struny. A to każde pieniądze jest warte.

Miejmy nadzieje, że pan Burmistrz zabezpieczy w budżecie środki na takie przepiękne wydarzenia kulturalne. Z dawnych pocztówek Dziwnowa można wywnioskować, że plenerowe koncerty w Dziwnowie, były chlebem powszednim. Muzyka łagodzi obyczaje, więc nie żałujmy grosza na ten cel.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

komentarzy: 1

Dodano: Środa, 09 Luty 2011 05:49:35 Przez: Ircia
p.Bozenko trzeba miec WIELKA dusze zeby tak pieknie oddac mysli po koncercie.Takze mialam takie odczucia ale nie potrafilabym tak opisac wydarzenie jak PANI.Dziekuje-tak to byl wielii koncert a hymn? grany na ;podniesienie"przenosil dreszcze po ciele.