Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Moje dyżury

Sobota, 19 Luty 2011 19:15:42

 

W każdy drugi czwartek miesiąca mam dyżur w Urzędzie Miejskim jako radna. Zapraszam.  Można przyjść i przedstawić swoje skargi, zapytania, wnioski czy spostrzeżenia. Jest to jedna z form kontaktów z Wyborcami na których nam bardzo zależy. Na dyżurach jesteśmy tylko i wyłącznie skupieni na służbie dla Państwa.

Trudniej nam dogłębnie przedstawić problem jeśli jesteśmy zapytani w przelocie, choć i takie kontakty są ważne. Dzisiaj trzy osoby zadały mi pytania. Jedną ze spraw jest fakt iż ktoś puszcza rano w granicach 6-tej godziny dużego psa, bez smyczy i kagańca. Zapytano mnie jak można czuć się bezpiecznie na naszym osiedlu i co zamierzam z tym zrobić. Czy straż miejska jest tylko do wożenia pieniędzy do banku.?

- co mam odpowiedzieć prawo jest ustanowione i trudno aby radny odpowiadał za nieprzestrzeganie tego prawa przez innych. Niestety nie mam wpływu na osoby, wypuszczające swoje psy bez opieki. Przestrzeganie prawa i kultura jest obowiązkiem każdego. Są wśród nas niereformowalni.. Mogę jedynie przypomnieć tym co zapomnieli lub przedstawić tym co nie wiedzieli  :"Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, oraz ustawa z dnia 20 maja 1971 r.Kodeks Wykroczeń, nakładają na właściciela czworonogów obowiązek należytej kontroli swojego psa udając się z nim w miejsca ogólnodostępne. Właściciel nie może wypuścić swojego czworonoga jak mu się tylko podoba. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń: . Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożnoścci przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250,- złotych albo karze nagany"   Nie bronię straży miejskiej, ale trudno od nich wymagać, aby nie mając konkretnego zgłoszenia o takich praktykach byli wszędzie i o każdej porze.

Co z POLOMARKETEM? Czy przy Orliku nie można postawić Biedronki lub innego Marketu albo zrobić porządny plac zabaw, a nie pożal się Boże to co jest naprzeciw 9-tki?

- na temat POLOMARKETU już pisałam. Jest to teren prywatny . Inwestor prywatny. Gmina bardzo sprzyja jego powstaniu, ale nie ma wpływu, bo nie jest stroną. Trwają ugodowe rozmowy z okolicznymi mieszkańcami. Według informacji na dziś do czerwca br POLOMARKET będzie. Nasza Gmina to 4500 mieszkańców. Nie jest to zadawalający rynek dla sieci sklepów wielkopowierzchniowych. Argument, że w sezonie jest dużo więcej, to za mało. Burmistrz nie może nikogo zmusić, aby zainwestował. Z tego co było powiedziane na spotkaniu sołeckim to nie władze Gminy są niechętne, tylko inwestorzy nie widzą przyszłości swych placówek na naszym terenie. Odnośnie placu zabaw, przykro mi to przekazać, ale prawda jest taka, że w tegorocznym budżecie ledwo udało się umieścić likwidację piasku w tym mini placu zabaw, które zrobiło się mega kuwetą dla kotów.

Co ze śmieciami wielkogabarytowymi zalegającymi przy śmietniku?

- mam nadzieję, że dojdzie do wywozu śmieci wielkogabarytowych na koszt Gminy, ale pewności nie mam. Czeka nas poważna debata na temat nieczystości. Zmienia się Ustawa. Są problemy w R-XXI. Nasze wysypisko musimy rekultywować. To koszt 3500000,- z tego 1000000,- to dotacja państwa. Musimy przyjąć do świadomości ekologiczne podejście do tego problemu. Toczą się rozmowy i uzgodnienia jaką drogą pójść i co będzie dla Gminy korzystniejsze. Od segregacji śmieci nieuciekniemy im to szybciej zaakceptujemy tym lepiej. W naszych domowych budżetach to będzie coraz większy koszt. Z tego co wiem na dzisiaj to Burmistrz jest po rozmowach w firmą wywożącą śmieci i podjęto decyzje na korzyść indywidualnych gospodarstw. Mianowicie otrzymamy za darmo worki w trzech kolorach przypisanych szkło. makulatura i plastik. Odbiór tych posegregowanych śmieci odbywać się będzie nieodpłatnie.

Inne pytania to czy przy dawnej pralni nie można postawić lampy na placu parkingowym, gdyż jeden koniec jest oświetlony a przeciwny ciemno, że oko wykol?

Wcześniej padła propozycja, (jak już musimy oszczędzać ) postawienia zdemontowanych w Dziwnówku lamp, aby dokończyć projekt oświetlenia terenów przy 9-10. Ten oszczędniejszy koszt to też za dużo jak na nasz tegoroczny budżet Na moje pytanie pan Burmistrz odpowiedział, że taniej będzie umieścić na już istniejącej lampie jupitery skierowane na te ciemne miejsca. Nie znam się może to i dobry pomysł. Zapewne będzie można więcej ciemnych miejsc w ten sposób oświetlić. Zapytam o oświetlenie przy dawnej pralni na Dziwnej?

Zwrócono się ronież z zapytaniem odnośnie wpisania na listę oczekujących na mieszkanie komunalne. Wszyscy zapisani na listę muszą corocznie aktualizować dokumenty. Jeśli ktoś przez kilka lat zaniedbał i nieaktualizował tych dokumentów to zostawał wykreślany z listy. Teraz chcąc wrócić na listę musi jakby odnowa zacząć tę procedurę. W tym roku ujęliśmy w budżecie1800000,- na dokończenie budowy mieszkań komunalnych w Międzywodziu oraz 150000,- na projekt zagospodarowania pod mieszkania socjalne i komunalne budynków dawnego Jantara. Celowo na sesji 11 lutego zapytałam o tę kwestię pana Burmistrza, aby Państwo mogli usłyszeć z jego ust informacje dotyczące tego tematu.

W komentarzu zapytano o moje ekonomiczne wykształcenie. Można sprawdzić na" Nasza klasa."Stargard Szczeciński Liceum Ekonomiczne 28 maja 1973r. tytuł "Technik ekonomista w zakresie specjalności ekonomika i organizacja przedsiębiorstw"

W wielkim skrócie mój staż pracy: w Kamieniu Pom. Spółdzielnia Mleczarska - materiałówka, PZZ dział rozliczeń, GS"SCH" dział finansów. W Dziwnowie asystentka przy pełnomocniku Prezesa. Kalkulator w rest. "Zeglarska" następnie z-ca kierownika. Następnie po urynkowieniu gospodarki lata od 1983 praca u ajenta -całość dokumentacji działalności gospodarczej i wszelkiej dokumentacji rozliczeniowej , płacowej, kalkulacji i dokumentacji do US, ZUS, PIH, NIK.Praca u kolejnych ajentów. Własna działalność w/w restauracji w formie ajencji. Po sprzedaniu zakładu przez GS"SCH" praca w przedszkolu. Następnie własna działalność.. Od 2005 jestem w zarządzie Wspólnoty Mieszkaniowej 'Pod Brzozą"  Potrafiliśmy się zmobilizować, uaktywnić i ze slamsów mamy to co mamy. Cenię ludzi zaangażowanych . Sama też się angażuję. Nie wiem jak długo wytrzyma to moja rodzina, ale może co dobrego z tego wyniknie.