Kalendarz

<< 2018-01 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Dziś odbyła się Komisja Budżetu i Planowania (28.02.11 od godz.10-tej do 14-tej)

Poniedziałek, 28 Luty 2011 20:43:41

 

Zaprosiłam Państwa do wzięcia udziału w tej Komisji, ponieważ na naszych Komisjach jest możliwość bezpośredniego kontaktu z radnymi naszej Komisji, ale nie tylko. Ponadto zapraszani są goście, w stosunku do których osobiście można zadać pytanie lub przedstawić nurtującą sprawę.Pierwszymi naszymi gośćmi byli panowie : Maciej Atras -dyrektor MOSiK, Janusz Pasternak i Krzysztof Karczewski-promocja.Przewodnim tematem była wizja sposobów promocji Dziwnowa, jej metody, skuteczność i możliwość zdobywania funduszy pozabudżetowych.Goście, którzy odwiedzili naszą Komisję w osobie pana Galasa i pana Stanisława Mączka -sołtys Międzywodzia dość żarliwie dyskutowali dzieląc się pomysłami. Był też pan Ryszard Czerkawski.Temat przedstawiany był w formie rozmowy. Cudów rześmy nieodkryli, ale może obopólne korzyści zostaną odniesione. Zwłaszcza nie chcę zapeszyć, więc nie powiem narazie ale jeśli pan Mieczysław Beyer i pan Roman Skrzypczak oraz panowie z promocji wespół zadziałają to możemy mieć fajną niespodziankę w sezonie. Gdybyście Państwo byli na Komisji wiedzielibyście o czym mówię. Niestety nie mogę wszystkiego napisać. Poznaliśmy mechanizm działania MOSiK-u i promocji. A tak nawiasem mówiąc nie mogę jeszcze powiedzieć kto nas odwiedzi w sezonie, ale proszę trzymać kciuki za pana Macieja Atrasa, aby udało mu się sfinalizować swoje zamierzenia. Warto poczekać.Wszystkich zainteresowanych Uniwersytetem III-go wieku mam przyjemność poinformować,że jest 12.000,- przeznaczonych na ten cel. Upomnieliśmy się także dzisiaj na Komisji o "Koncerty", które kiedyś organizowało "Stowarzyszenie Na Rzecz Kultury i Edukacji" pana Witolda Brzozowskiego.Mam nadzieję, że wraz z panią Emilią Szafran i panią Krystyną Gryszkiewicz dość przekonywująco przedstawiłyśmy potrzebę takich koncertów z sugestią organizowania ich na auli widowiskowej w Przedszkolu.

Mieliśmy przyjemność dość obszernej rozmowy z panem Burmistrzem, który poinformował nas odnośnie efektów pozyskiwania funduszy z Unii i nie tylko. A przede wszystkim poinformował nas o stanie inwestycji kontynuowanych a także tych przewidywanych. Dało się odczuć, że sprawuje swój urząd nie s poza biurka tylko jak prawdziwy gospodarz będąc w terenie. Jeśli po spacerach promenadą jesteście Państwo zmartwieni jej wyglądem , również wskutek działań ostatnich sztormów to proszę wiedzieć, ze stan promenady wnikliwie jest obserwowany przez pana Burmistrza i podejmowane racjonalne decyzję na bieżąco. Nie chcę chwalić dnia przed wieczorem, ale muszę powiedzieć,że podoba mi się takie gospodarskie myślenie pana Burmistrza. Podam to choćby na jednym przykładzie. Każdy chciałby mieć czystą plażę. Byłam uczestnikiem wielu spotkań, na których ten temat przewijał się bardzo często. Wiele popłynęło słów i wywodów. Sprowadzało się to najczęściej do chęci zakupu specjalnego samochodu do przesiewania piasku, gdyż bronowanie jest mało skuteczne. Podobał mi się też pomysł oddzielenia od reszty sprzątania plaży i promenady i zaproponowanie oddania tego zadania prywatnej działalności. Burmistrz w prosty sposób wytłumaczył nam, że rzeczywistość jest inna. Samochód przesiewający plażę jest zbyt drogi a mało efektywny i nie przystosowany do zanieczyszczeń na naszych plażach czyli zakup takiego samochodu byłby nietrafioną inwestycją.. A jeśli chodzi o zakładanie działalności w celu sprzątania plaży tylko w okresie sezonu nierealne ze względów ekonomicznych. Krótko rzeczowo na temat. Zapewnił nas, że będzie poszukiwał skutecznego sposobu na utrzymanie plaż w czystoścci. Dało się odczuć, że każda rzecz o którą zapytaliśmy była panu Burmistrzowi znana od podszewki.

Zaczął się proces przygotowywania terenów pod dzierżawę na parkowanie. Dla tych co nie mają takiej informacji. Jest realizowany pomysł na zdobycie pieniędzy na parkomaty. Wyznaczone tereny zostaną oddane w działalność. Z tego tytułu zarobione pieniążki przeznaczone zostaną na zakup parkomatów, które systematycznie będą instalowane,aby miasto zarabiało na zmechanizowanych okolicznych wczasowiczach. Jak dobrze wiemy, krocie korzystających z naszego morza to osoby, które przyjeżdzają do Dziwnowa zaopatrzone w swoich miastach we wszystko co im tu niezbędne, korzystają z plaży zastawiając nasze ulice, pozostawiają śmieci i odjeżdząją. Teraz chociaż zapłacą za parkowanie. My jako mieszkańcy od samochodu zapłacimy złotówkę dziennie. Czyli abonament w wysokości 60,- na dwa miesiące i będziemy mieli prawo wszzędzie bez dodatkowych opłat zaparkować. Oczywiście kto nie będzie chciał wykupić takiego abonamentu to będzie na zasadach pozostałych.

Wiem, że długie teksty stają się nieczytelne, ale tak wiele się dzieje na Komisji a ja obiecałam ,że będę Państwa informować.

 

 

komentarzy: 4

Dodano: Sobota, 26 Marzec 2011 16:39:33 Przez: Bożena
Interes nie może przynieść strat dlatego, iż Gmina najpierw zarabia na parkowaniu poprzez oddanie terenów na parkingi pod dzierżawę i za zarobione pieniążki będzie kupować parkomaty. Czyli najpierw zarobić- potem kupić. Oglądałam projekt drogi wojewódzkiej i całe szczęście, że uwzględniono nasze potrzeby i z niedużymi przerwami zaprojektowano parkingi wzdłuż drogi. Zanim oddadzą nam tę drogę będzie można już trochę zarobić na przyszłe parkomaty.
Dodano: Środa, 02 Marzec 2011 16:33:01 Przez: zatroskany
To dopiero teraz Pan Burmistrz szuka pomysłów i rozwiązań. Myslałem, że decydując się na start w wyborach miał już przemyślane rozwiązania i plan dla naszej gminy. Wiele planów a skończy się jak zawsze, my chcieliśmy ale to poprzednicy są winni. Nie dało się nic zrobić. Pomimo wszystko powodzenia.
Dodano: Wtorek, 01 Marzec 2011 17:51:22 Przez: truskawa
Pani Bożeno,chodzi o parkomaty.Czy widziała Pani bilans ekonomiczny takiego "interesu" z miejscowości podobnej strukturalnie do naszej.Akceptuje Pani pomysł a czy da Pani słowo honoru,że jeśli za 4 lata pomysł przyniesie straty to Pani wpłaci na cele charytatywne np.5 tys.zł.Bo dobrze decydować o tym za co ni odpowiada się materialnie.Wiem,że na ten temat nie ma rzetelnej symulacji a panuje "podniecenie"Nie za wcześnie? To jak z przetargami,brak profesjonalnie napisanej umowy i potem umarzanie należności.Przetarg wygrał zarobił nie zapłacił i nie ma winnych już od lat.Niech pani sprawdzi ile Rada umorzyła długów i to w 99 % dla "obcych'"Szuka się pieniędzy?Pomyśleć lub zapytać "jak to się robi u innych a nie "czarować" To nie pretensje lecz sugestia.Pozdro.Pa'`
Dodano: Wtorek, 01 Marzec 2011 05:55:39 Przez: Dana
Bardzo podoba mi się pomysł wprowadzenia parkomatów, wprowadzi na pewno porządek no i jakiś zysk dla gminy.Chciałabym jednak zapytać czy poruszane są tematy odnośnie bałaganu i nieładu jaki wprowadzają uliczni handlarze czy dalej nasze miasteczko będzie wyglądało jak bazar, no i co z samowolami budowlanymi(bocianie gniazdo, chata rybaka, ...)