Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Do najemców mieszkań komunalnych

Poniedziałek, 18 Kwiecień 2011 16:00:11

 

Dzisiaj na Sesji nadzwyczajnej przyjęliśmy Uchwałę wprowadzającą zmiany w zasobach mieszkalnych Gminy.Między Bogiem a Prawdą mam problem z przekazaniem myśli, abym została dobrze zrozumiana.

Naszej Gminie pozostało zaledwie 66 lokali mieszkalnych z tego lwia część to mieszkania komunalne. Do samego Funduszu remontowego Gmina z własnych zasobów dokłada o ile pamiętam rok 2010 to kwota 31 500,- Zadłużenia najemców na każdego typu mieszkaniach są przerażające i zachowują tendencje wzrostowe. Poszukiwano sposobu , jak wyjść z takiego stanu. Przeanalizowano standart tych lokali i charakterystykę ich najemców. Jednym ze sposobów, dających najmniejsze efekty to jest zamrożenie czynszów lokali komunalnych. Efekt - dalsze zadłużanie na obecnym poziomie. Dla osób zadłużonych nie wiele to poprawi sytuację . Najtrafniejszym rozwiązaniem jest przekształcenie lokali komunalnych na lokale socjalne. Co się zyskuje ? A choćby to, że czynsz dla najemcy o połowę mniejszy. Powoduje to mniejsze wpływy z czynszów, ale także niewzrastają zadłużenia. Ponadto jak narazie dodatki mieszkaniowe są jako dotacja więc najemca ma możliwość całkowicie wyjść z zadłużenia. A Gmina co zyskuje? Gmina zwiększając zasób mieszkań socjalnych może otrzymać dofinansowanie od Skarbu Państwa do budowamych mieszkań komunalnych, gdyż spełni warunek posiadania odpowiednio dużej puli mieszkań socjalnych.

Jakie ujemne skutki dla najemcy na przekwalifikowaniu mieszkania komunalnego na socjalne ???

Ż A D N E.

Mieszkania socjalnego nie można kupić. Tak to prawda, ale jeśli najemca mieszkania socjalnego wyrazi wolę wykupu, gdyż wyszedł z zadłużenia i uzyskał stabilność finansową to zawsze można przekształcić lokal socjalny w komunalny i sprzedać najemcy. Tu nie ma żadnego kruczka. Gminie zależy na wyprzedaniu jak największej ilości mieszkań. Skrótem przedstawie interes Gminy pozbycie się mieszkania - pozbycie się kłopotu.

Na mieszkaniach socjalnych umowę podpisuje się bodajże na trzy lata. Tak to prawda, że umowę najmu na mieszkaniach socjalnych należy odnawiać, ale zgodnie z projektem Ustawy o lokalach komunalnych takie same prawa dotyczyć będą mieszkań komunalnych. Jeszcze raz podkreślę nie będzie różnicy jeśli chodzi o podpisywanie umów najmu czy to lokal socjalny czy komunalny. W każdym z nich będzie obowiązywać umowa najmu na określony okres. W razie śmierci najemcy lokalu komunalnego pozostali mieszkańcy danego lokalu będą musieli występować o przydział lokalu.

Skoro takim panaceum na rozwiązanie problemu zadłużeń w gospodarce mieszkaniowej jest przekształcenie lokalu komunalnego na socjalny to dlaczego Gmina tego nie zrobi??

Przepisy obowiązującej Ustawy wymagają na dzień dzisiejszy wyrażenia zgody najemcy na przekształcenie zajmowanego lokalu.

Nieuzasadniony strach przed pogorszeniem sytuacji lokalowej najemców lokali komunalnych powoduje, brak wyrażenia zgody, a to paradoksalnie pogarsza ich sytuację finansową. Ta skolei prowadzi ich wprost do dalszego zadłużenia, a to do eksmisji i w końcowym efekcie przejście do mieszkania socjalnego tylko, że nie będzie to ich mieszkanie dotychczasowe a o mniejszym standarcie.

 

 

 

komentarzy: 4

Dodano: Poniedziałek, 19 Październik 2015 05:12:38 Przez: MIESZKANKA
Niech pani niewysyła ludzi do asystenta rodziny,byłam swiadkiem takiej pomocy.Zamiast pomóc,było odwrotnie.Noże tak osobiscie pomogłaby pani osobom które nie radzą sobie w załatwianiu takich spraw. nie słyszałam o takiej formie pomocy z Pani strony.
Dodano: Czwartek, 08 Październik 2015 04:32:45 Przez: Enia
Słuszna uwaga Pani Próchnik, tj. cały wpis. dodam jednak, że Autorka nie wspomina, że na przekształcenie lokalu socjalnego w komunalny (czyli odwrócenie sytuacji, gdy np. najemca spłaci długi i chciałby wykupić lokal) już trzeba zgody gminy. a ona będzie tylko jeżeli w "zamian" za ten lokal socjalny znajdzie sie inny (czytałam o tej konieczności "rownowagi w przyrodzie" tutaj: http://www.eporady24.pl/przeksztalcenie_lokalu_socjalnego,pytania,18,121,6800.html cyt. "przewiduje możliwość przekształcenia lokalu socjalnego na lokal komunalny, jednak tylko pod warunkiem, że w miejsce lokali przekształconych na komunalne gmina utworzy odpowiednią liczbę lokali socjalnych o identycznym standardzie co lokale przekształcone") proszę nie pomijać trochę niewygodnych faktów.
Dodano: Środa, 04 Czerwiec 2014 21:55:00 Przez: jaga
uwazam ze powinna byc abolicja dla zadluzonych mieszkan tak jak i w innych przypadkach zus i te inne /a tak wogole to jak zyc i oplacac chorendalnie wysokie czynsze mieszkan starych 40 letnich komunalnych gdzie ludzie sami wymieniali rakotwurcze plytki wymieniaja okna bo stare drewniane rozpadaja sie zalewamne przez fekalia piwnice pekajace mury przy zarobkach 1200 zl to poprostu normalne czynsz 600 zl = gaz 130 - swiatlo 120 jakas mala kablowka 60 zl = leki dla dwojga starych ludzi ok 300 zl a gdzie edzenie ubranie jakiekolwiek przjemosci nie poprostu nie zycie BIEDA wiec jak ludzie maja placic chociazby ten cholerny czynsz jakby byl o polowe mniejszy wszyscy by placili a tak to eksmisje komornik zabierze coi wszystko co masz zostawi 1200 i plac na biezaco czynsz z czego pytam sie ,
BożenaNie do końca tak jest jak Pani pisze. Abolicja w ZUS-ie dotyczy tylko tych, którzy winni opłacać wszystkie składki. Jej skutkiem jest zero należnej emerytury za ten okres. Państwu bardziej opłaca się umorzyć zaległe składki niż wypłacać emeryturę. Same składki zdrowotne nie podlegają abolicji. Jestem przeciwna przyjęciu zasady umarzania zobowiązań, gdyż wielu najemców, już przy obecnie obowiązujących przepisach, jako sposób funkcjonowania, obiera nieopłacanie swych zobowiązań. Jest to niesprawiedliwe wobec osób, które pogarszając swój status codziennego życia, w pierwszej kolejności opłacają swe zobowiązania. Rzadko osoby, które same nie zaangażowały się w rozwiązanie swej niedobrej sytuacji korzystając z instytucji umorzenia trwale zmieniły swój stan materialny i sposób życia. Jeśli mieszkanie jest w złym stanie i do tego stan materialny rodziny jest zły, to można wystąpić o zmianę statusu danego lokalu z komunalnego na socjalny. Wówczas odpłatność za lokal jest niewielka. Po poprawie finansów zmianę statusu można odwrócić. Proszę zwrócić się do asystenta rodziny o pomoc w rozwiązaniu problemów.
Dodano: Poniedziałek, 03 Luty 2014 05:55:36 Przez: janek
przekształciłem mieszkanie chroniąc go przed drapieżnym windykantem
BożenaNie rozumiem tego wpisu. Panie Janku mowa jest o mieszkaniach komunalnych lub socjalnych, których właścicielem jest Gmina. Nie ma możliwości zajęcia lokalu za Pana zobowiązania, gdyż w obu wypadkach jest Pan tylko najemcą.