Kalendarz

<< 2018-01 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Flagi zniknęły

Niedziela, 01 Maj 2011 08:04:04

 

W poczuciu obowiązku i dumy jako obywatel Polski ja, jak i wielu z Państwa wywiesiło wczoraj o północy flagi państwowe zwłaszcza, że dzisiejszy dzień jest (śmiem twierdzić) jedynym takim dniem w naszym życiu. Mianowicie jest to także Dzień Beatyfikacji Jana Pawła II Papieża na Świętego. Jest to więc dzień szczególny łączący wierzących i nie wierzących. Każdej opcji partyjnej i nie partyjnej. Ważny dzień dla wszystkich POLAKÓW i nie tylko. I co się dzieje? Chuligani nie mają żadnych wartości. Nierozumieją wartości i podniosłości tego dnia. Nie zdają sobie sprawy, że to iż ktoś wywiesza flagę państwową to nie jest tylko czynność, ale symbol.A flaga to nie tylko połączone dwa materiały biały i czerwony. Kolor biały to woda - czerwony to ogień. W wartościach duchowych kolor biały to czystość i niepokalanie - czerwony odwaga i waleczność. Aby skrótowo oddać dzieje flagi zacytuje Wikipedię:

"Po raz pierwszy regulacja prawna polskiej flagi została przyjęta w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 na wniosek posła Walentego Zwierkowskiego, wiceprezesa Towarzystwa Patriotycznego, jako propozycja kompromisowa pomiędzy barwą białą - nadaną przez Augusta II Mocnego i proponowaną przez konserwatystów i trójbarwną - biało-czerwono-szafirową - barwami konfederacji barskiej proponowanymi przez Towarzystwo Patriotyczne:

 • Izba Senatorska i Izba Poselska po wysłuchaniu Wniosków Komisji Sejmowych, zważywszy potrzebę nadania jednostajnej oznaki, pod którą winni się łączyć Polacy, postanowiły i stanowią:
  Artykuł 1.
 • Kokardę Narodową stanowić będą kolory herbu Królestwa Polskiego i Wielkiego KsięstwaLitewskiego, to jest kolor biały z czerwonym.
  Artykuł 2.
  Wszyscy Polacy, a mianowicie Wojsko Polskie te kolory nosić mają w miejscu gdzie takowe oznaki dotąd noszonymi były.
  Przyjęto na posiedzeniu Izby Poselskiej dnia 7 lutego 1831 roku.

  Po odzyskaniu niepodległości barwy i kształt flagi uchwalił Sejm Ustawodawczy odrodzonej Polski 1 sierpnia 1919. W ustawie podano: "Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolor biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny – biały, dolny zaś – czerwony." Dwa lata później Ministerstwo Spraw Wojskowych wydało broszurę w której sprecyzowano odcień czerwieni definiując ją jako karmazyn, ale w 1927 odcień koloru czerwonego został zmieniony na cynober, ten sam kolor został użyty w definicji flagi w ustawie z 1955[5].Kolory flagi zostały ponownie zmienione ustawą z 31 stycznia 1980, ustawę opracował zespół ekspertów"

  Wyciągnięcie z miejsca przeznaczenia flag i porzucenie ich w innym miejscu to nie tylko chuligański wybryk, ale brak szacunku dla prawa. Naruszenie godności właścicieli tych flag i całego narodu. Nam ukradziono dwie flagi.  Z odzyskanych flag na 100 procent jedna jest nasza drugiej nie jestem już taka pewna a inna jeszcze pozostała . Przeprałam ją i wetknęłam ją przy sklepie "U Krystyny" gdzie po interwencji jednej z pań porzucono te flagi. Znam nazwisko jednego ze sprawców powiadomiłam komendę w Kamieniu Pomorskim o tym fakcie.   Piszę o tym , gdyż jako obywatelka i jako Państwa Radna jestem zainteresowana osiągnięciem bezpieczeństwa w naszym okręgu, a staje się to coraz mniej możliwe. Zgłoszono mi ,że zbiera się nieciekawa grupa młodych ludzi i zachowuje się dość agresywnie zwłaszcza przy "Jantarze" przy budynku WAM-owskim przy dawnej kawiarni. W grupie pokazują swoją siłę np. poprzenosili samochody na środek jezdni. A co następnym razem zrobią??

  Proszę Państwa o pomoc. Co należy zrobić, aby takich grup było jak najmniej . Jakie podjąć kroki zapobiegawcze i jakie sankcje? Kiedyś myślałam, że brak miejsca do odreagowania trudów codziennego dnia jest przyczyną dewastacji. Teraz, gdy MOSiK tyle inwestuje w zajęcia dla młodzieży nawet kosztem tych młodszych. Mając tyle orlików i terenów sportowo-rekreacyjnych, gdzie można swą energię rozładować, łamie się ławki, wyrywa kosze przenosi samochody to nie jest brak możliwości odreagowania, to są nawyki chuligańskie. Czy możemy spokojnie na to pozwalać?? Co należy zrobić, aby ograniczyć takie zachowania??. Proszę o wskazówki. Każdą propozycję przekażę dalej. Może razem coś osiągniemy.