Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Odpowiedzialność za podjętą decyzję

Środa, 25 Maj 2011 12:38:27

 

Nie mogłam  spać tej nocy. Wczoraj poproszono mnie, abym współuczestniczyła w Komisji roztrzygającej obsadę stanowiska. Już dawno minęły czasy, gdy decydowałam o czyimś losie zawodowym. Bardzo bym chciała aby mój wybór okazał się trafny. Zapewne przyzwyczailiście się już Państwo do tego, iż mimo moich 57 -miu lat, stawiam na młodych. Tak postępowałam w kampanii wyborczej, bardzo promując pana Jarosława Siomkę, panią Joannę Grzebieluchę i panią Joannę Piwińską . A po wyborach Piotra Sokoła. Niestety moje dzieci w jakiś sposób zmuszone zostały szukać swej szansy w Szczecinie, więc w osobach innych młodych widzę przyszłych gospodarzy naszych terenów. W większości młodzież jest zdolna, wykształcona i ambitna. Doświadczenie też jest bardzo ważne. Jednak z wiekiem robimy się zachowawczy i mniej ambitni. Oczywiście są wyjątki jak w każdej regule. Będę pisać tylko o własnych przemyśleniach i wnioskach.  Miałam do wyboru trzy kandydatury. Dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Najpierw rozpatrywałam wykształcenie. Fory zyskało dwóch kandydatów kobieta i mężczyzna z tej samej Uczelni Morskiej tylko kierunek bardziej predysponował kobietę. Na tym, stanowisku logistyka jest bardzo przydatna.  Ponadto, pani ta dodatkowo miała ukończoną Ochronę Środowiska. Pan z doświadczeniem pracy w bankach. Pani praca w Irlandii. Trudny wybór. I teraz przestroga dla wszystkich starających się o pracę: pan kopiując swoje dokumenty w CV dokonuje przesunięcia zapisu, efektem jest niezgodność dokumentów z zapisem.wskutek czego traci u mnie wszystkie plusy. W moim odbiorze oddanie dokumentów na konkurs na stanowisko niesprawdzając kilka razy, że nawet wszystkie kropki są na odpowiednim miejscu, świadczy o niestaranności, niesumienności i w dodatku u bankowca, brak profesjonalizmu. Na takie zołzy jak ja będziecie w swoim życiu trafiać, więc przy tak marnym rynku pracy bądżcie rzetelni. Dodatkowo na plus kobiety działa fakt, że jest odważna, podjęła ryzyko wyjazdu do innego kraju. To znaczy nie jest zachowawcza. Podejmuje wyzwania. No i pracując tam mamy gwarancję, że zna język obcy. To też ważne na tym stanowisku. Mam nadzieję, że jest osobą ambitną i udowodni swym zaangażowaniem w pracy, że to dobry wybór. 

Na wczorajszej Komisji Planowania i Budżetu zdecydowano wbrew mnie że będę w Komisji pracującej nad zmianami w Statucie. Jeszcze nie rozpoczęły się prace a ja już odczuwam wielką odpowiedzialność, gdyż dotykamy szczególnie wrażliwej materii. Wiem, że sama przyczyniłam się do obecnej decyzji dopominając się:

Aby Łukęcin miał swój okręg wyborczy a nie przypięty do Dziwnówka dosyć, że jest najdalej od Dziwnowa to jeszcze nie ma swego reprezentanta w Radzie.

Aby przez pierwszy kwartał po wyborach, Radzie przewodniczył Senior, a pozostali radni mieli czas na poznanie się i wtedy odpowiedzialnie zgłaszali kandydatury już znanej im osoby.

Aby sposób wyboru przewodniczących wszystkich komisji był jednakowy i jednoznaczny dokładnie określony bez możliwości stosowania różnych interpretacji i odniesień.

Aby zostało zapisane w Statucie, że Radny ma dostęp do wszystkich dokumentów wpływających do Rady i stworzonych przez wszystkie  Komisje bez konieczności próśb w formie pisemnej.

Zapewne inni będą też mieli swoje poprawki i wnioski.. Czeka nas sporo ślęczenia nad Statutem , aby dokonane zmiany były naprawdę celowe i trafne.

Słyszałam dzisiaj pozytywną opinię na temat zasobników z torbami na psie kupy.  Bardzo się cieszę, że znajduje to akceptacje u Państwa. Bardzo, bardzo proszę jeśli macie do nich dostęp korzystajcie.  Dla tych co nie wiedzą        28 sobota o godzinie 11-tej przy ul. Kpr. Koniecznego w Dziwnowie odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Sportowo-Rekreacyjne połączone z Dniem Dziecka.  Zapraszam . Przeżyjmy piękne chwile.   Cudownej zabawy i wspaniałego wypoczynku.

Na swoich stronach wyrażałam nadzieje, że powstanie Netto na Dziwnej. Niestety na obecną chwilę oddaliło się to niezależnie od woli Samorządu. Natomiast  zagospodarowanie terenu nad jeziorkiem będzie  miało miejsce.