Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Uciekający czas

Wtorek, 07 Czerwiec 2011 14:49:18

Tak wiele się dzieje, że nie nadążam o wszystkim Państwa informować. Brak mego wpisu nie oznacza, że Wasza Radna nic nie robi, ale wręcz odwrotnie. Tak jestem pochłonięta zajęciami, że nie mam czasu, aby na bieżąco zdać relacje, a po czasie często nie ma już sensu.

W piątek 3-ciego czerwca odbyła się Sesja. Podjęliśmy około 34 uchwał. Jedną z nich była Uchwała absolutoryjna dla poprzedniego Burmistrza. Niektóre zdarzenia na tej Sesji bardzo mnie zaskoczyły. Miał rację pan Paweł ......Prawnik Rady nazywając mnie "społecznikiem," gdyż politykiem to ja na pewno nie jestem. Jestem świadoma, iż popełniam "seppuku" będąc aż tak do bólu szczera z Państwem w swych opiniach, ale czynię to właśnie dlatego, że mój św.p. tata społecznik z krwi i kości wpoił mi takie zasady. Tak zostałam wychowana. Skoro Państwo mi zaufali i mnie wybrali, staram się w 100 -tu % wykorzystać każdą możliwość zdobycia wiedzy, aby jak najefektywniej pracować i podejmować Uchwały ze wszech miar słuszne. Jak Państwu zdawałam relacje byłam też na szkoleniu Izby Obrachunkowej w Kołobrzegu zdobywając wiedzę m.in. na temat tworzenia dokumentów dotyczących udzielania lub nie absolutorium . Na Komisji Rewizyjnej toczyłam z poparciem pozostałych Radnych Komisji boje, o formę Uchwały absolutoryjnej. Miałam satysfakcję, że zwyciężyły zapisy merytoryczne a nie chęć "dokopania" leżącemu. Na chwilę uwierzyłam, że w Samorządzie w Dziwnowie można przejść ponad rozgrywkami personalnymi, koncentrując się na rozwiązywaniu problemów. Nic bardziej mylnego. Zastosowano regułę "jak nie drzwiami to oknem". Członkowie Komisji powstrzymali Pana Przewodniczącego Komisji Marka Lisowskiego od "opluwania" poprzedniego Burmistrza przy użyciu Uchwały absolutoryjnej, za to  Pan Burmistrz Grzegorz Jóźwiak  wszystko to co usunęliśmy z opinii odczytał  i tak poszło w eter. Na coś takiego ręce opadają. Czy jest to działanie na dobro Gminy? Jakie przyniosło to korzyści? Jaki był tego sens, oprócz personalnego? W przekazach dla Państwa oceniałam szczerze pracę pana Burmistrza Grzegorza Jóźwiaka bardzo wysoko. Ufałam iż naprawdę swoim działaniem udowodni, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu i najważniejszy dla niego jest rozwój Gminy. Aby wesprzeć działania takiej osoby nawet kosztem rodziny warto było ślęczeć nad dokumentami, zdobywać wiedzę, gdyż domniemałam, że możemy być skoncentrowani na zadaniach a nie personaliach. Drugą taką niepokojącą sprawą jest zamierzone lub nie zamierzone dezinformowanie wyborców. Jak można mówić do odbiorców nie mających dokumentów przed sobą o wysokich czynszach jakie ich czekają skoro Uchwała dotyczy obniżenia a w następnych latach zamrożeniu stawek czynszu? Jak można w poprzedniej kadencji uchwalić wysokie stawki czynszu a teraz, gdy je obniżamy to robić larum, że są tak wysokie? Nie pojęte.Ciężko się połapać. Wycofaliśmy jedną z Uchwał, gdyż braki w wiedzy nie pozwoliły na głosowanie z czystym sumieniem. Sobota, jak przyjemnie popatrzeć, gdy Orlik zapełnia się młodzieżą tak wspaniale rywalizującą ze sobą. Było ciepło, radośnie i oby jak najwięcej tak pogodnych beztroskich dni. Miło było widzieć Włodarzy ościennych Gmin i znanych piłkarzy.

W poniedziałek z rana wraz z panią Emilią Szafran pojechałam na dwu dniowe szkolenie Natura 2000 do Międzyzdrojów. Właśnie to szkolenie było nam bardzo pomocne w zrozumieniu odsuniętej w piątek Uchwały. Koszty szkolenia poniosła Unia Europejska a nie Gmina Wtłoczono nam ogrom wiedzy. Zastosowano  formę przekazu wiedzy poprzez warsztaty w których  uczestnictwo było obowiazkowe. Wywoływało to potrzebę przedyskutowania rozpatrywanych zagadnień co skolei wpływało na szybszy sposób opanowania danego materiału. Poza tym przed snem przeszłyśmy się "Aleją Gwiazd" i okolicznymi terenami. Namiastkę pokażę Państwu na zdjęciach. Jak pięknie można zagospodarować teren.

 

 


 

 

komentarzy: 8

Dodano: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 16:43:13 Przez: Truskawa
Gdzie był kolega Jurek,gdy rządziła poprzednia władza.Czy jeżeli były błędy to czy interweniował do radnych lub u burmistrza? Teraz chce rozliczać? Nieładnie kolego kopać leżącego bo to nic nie kosztuje gdy kiedyś brakowało odwagi a może determinacji.Rzeczywiście,czy nie lepiej skupić się na przyszłości? Jeżeli niektórzy chcą grzebać w przeszłości życzę powodzenia i zdrowia.
Dodano: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 02:38:01 Przez: Mańka
Czy nie za duzo tu ble, ble, ble
Dodano: Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 17:00:06 Przez: Bożena
Mam nadzieję, że w niedługim czasie Dziwnów będzie jeszcze ładniejszy. Sama z niecierpliwością oczekuję na efekty, choć z drugiej strony jestem świadoma, że akurat to działanie wymaga czasu. Staram się być bezstronna. Jestem daleka od chwalenia tam, gdzie należy zganić. Chodziło mi o to, że słuszną krytykę zrobiono dokonując inwentaryzacji Gminy a Sesja a zwłaszcza Uchwała absolutoryjna nie jest aktem do tego celu stworzonym szczególnie za rok 2010. Pamiętajmy o błędach i zaniechaniach, ale więcej inwencji wykazujmy w tym co my możemy zrobić dobrego, a nie co ktoś zrobił złego. Mało się mówi o Dziwnowie a jeśli już to źle. Nie utrwalajmy tego nawyku. Czas by Dziwnów kojarzył się pozytywnie pod każdym względem.
Dodano: Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 14:28:47 Przez: czytelniczka
Pani Bożeno, to kiedy u nas będzie można zobaczyć taki park ??? Przecież zatrudniony został OGRODNIK ?!
Dodano: Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 14:00:38 Przez: Jurek
Szanowna Pani Bożeno, jeżeli nie bedziemy rozliczali poprzednich władz to nie będzie na nich "bata". Każde działanie, każda złotówka wydana bez sensu powinna być publicznie obnarzona a ten co ją sprzeniewierzył publicznie napiętnowany. W końcu są to nasze pieniądze i za nieudolność lub wręcz za sabotaż powinno się odpowiadać. Mam nadzieję, że ci co piszą tu o Pani stronniczosci to się mylą. Oby!
Dodano: Piątek, 10 Czerwiec 2011 05:37:31 Przez: Miki
Wydaje mi sie, ze jest pani dośc stronnicza
Dodano: Środa, 08 Czerwiec 2011 16:21:56 Przez: OLA
ja też
Dodano: Środa, 08 Czerwiec 2011 07:29:28 Przez: Miki
Jakos nie mam zaufania