Kalendarz

<< 2018-01 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Dzień wielu znaczeń

Czwartek, 01 Wrzesień 2011 14:30:56

Pierwszy września, to chyba jedyny dzień w roku z którym wiążą się tak silne, często sprzeczne skojarzenia. Jest to dzień znany z historii jako symbol ekspansji zła, które niosło ze sobą grozę śmierci, holokaust, próbę zniszczenia całych narodów. Ale także obraz wielkiej waleczności, heroizmu i poświęcenia dla innych. Jedni z narażeniem własnego życia ratowali innych. Drudzy z tchórzostwa lub nienawiści a może dla własnego egoizmu stawali z oprawcami w jednym szeregu.  To szczególny dzień, w którym powinniśmy oddać cześć poległym i cierpiącym podczas drugiej wojny światowej, dzięki którym zło przegrało z dobrem. Powinniśmy śpieszyć się z pamięcią, gdyż z każdym dniem żyjących świadków tych kart historii ubywa.

1 września to faktyczny koniec wakacji a jednocześnie początek roku szkolnego. Rozpoczyna się rok szkolny, w którym jedni przywitają nową szkołę, poznają nowych kolegów i koleżanki, a inni zakończą na tym etapie naukę i rozstaną się z kilkuletnimi znajomymi i pożegnają szkołę.Mówiąc krótko dla jednych to początek , dla drugich koniec.  Byłam na trzech rozpoczęciach roku szkolnego i na każdym było uroczyście i serdecznie.  Choć wszędzie była ta sama uroczystość, to każda była inna. Oprócz standardowej treści, każda miała swój charakter i wyjątkowość.

W Szkole Podstawowej im" 5 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty"na rozpoczęcie roku szkolnego pani Dyrektor Barbara Brzozowska w przepiękny sposób przedstawiła uczniom ważność i specjalność ich klas, oryginalnie opisując każdą z klas od 1-szej do 6-tej.

W Gimnazjum " Pomerania" pani Dyrektor Irena Wożniak jak kochająca mama dla swych dzieci z troską uspakajała, zaczynających swój byt w Gimnazjum uczniów, że pasowanie to nic strasznego tylko dobra zabawa.

W Zespole Szkół Społecznych im" Prof. Piotra Zaremby" z pełnym profesjonalizmem przywitała młodzież pani Dyrektor Elżbieta Lorent. Natomiast pan Dyrektor Witold Brzozowski porwał mnie, to i zapewne uczniów swej placówki słowami (nie pamiętam dokładnie- ale coś w stylu) że nie tyle chce nauczyć ale "zachwycić" wiedzą i sobą nawzajem. Do tej pory miałam różną ocenę metod nauczania przez pana Witolda Brzozowskiego, ale po dzisiejszym dniu, jeśli faktycznie nastąpiła taka ewolucja w szkole, to żałuję, że nie dane mi było uczęszczać do takiej szkoły. Nawet ważne słowa Wisławy Szymborskiej cytowane przez Ojca Mirosława Biernackiego "Nie wiem" nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak te Witolda Brzozowskiego o formie przekazania wiedzy i ukształtowania młodych ludzi..

Jeśli faktycznie szkoły nie postawią na wkuwamie tylko myślenie, to jest szansa, że już nigdy nie wydarzą się tak okrutne zdarzenia jak obecnie, gdzie  ofiary  bestialskiego mordu nazywa się "Łatwopalni"

Życzę pedagogom i uczniom sukcesów.

 

komentarzy: 2

Dodano: Sobota, 03 Wrzesień 2011 16:22:38 Przez: wdzięczna
Napisała Pani o Panu Brzozowskim. Mogę tylko tyle napisać, że cokolwiek by o nim nie napisać jest to człowiek wspaniały. Moje dziecko kiedyś ukończył Liceum Społeczne. Chociaż minęło od tego czasu kilaka lat, często wspomina o nim jak o drugim ojcu, wspaniałym nauczycielu a przede wszystkim jak o bardzo bardzo, bardzo mądrym człowieku. Wielki szacunek Panie Witku, dziękujemy za wszystko. A zrobił Pan dla nas i na pewno dla wielu innych naprawdę dużo.
Dodano: Sobota, 03 Wrzesień 2011 16:21:01 Przez:
Jest 1 września. Znakomita okazja aby zastanowić się do czego prowadzi nienawiść. Nawet tu, na tej stronie bardzo często ludzie obrażają się, czepiają się tylko, żeby się czepić. Może warto pamiętać co się wydarzyło w tym dniu w Biesłanie, do czego doprowadziła nienawiść, brak porozumienia, zawiść. Ludzie zastanówcie się czasami nad tym. Proszę o to.