Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

XVII Sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 29 Listopad 2011 16:15:25


 

Jutro odbędzie się Sesja Rady Miejskiej. Planuję podczas jej trwania zadać panu Burmistrzowi kilka pytań. Jeśli z przyczyn osobistych nie będę mogła tego uczynić to zapewne dostarczę je na piśmie. Dla pewności zamieszczam je na stronie, aby była pewność, że pytania te padną. Jeśli otrzymam odpowiedzi to także co najmniej ich skrót zamieszczę.

Zapytania i interpelacje

1. Zapytuje czy po prawie roku wprowadzania selektywnej zbiórki odpadów nie jest wskazane zwiększenie częstotliwości odbioru tych odpadów względem ustaleń z proporcjonalnego okresu wprowadzania tej zbiórki?  Trochę czasu trwało, aby wypracować potrzebę a wręcz konieczność tej selekcji w społeczeństwie, zwłaszcza we wspólnotach mieszkaniowych, gdzie świadomość własności i finansowych skutków własnego postępowania jest przez wielu mało uświadomiona. Od tego nie uciekniemy. Szkoda więc te wypracowane odruchy zniweczyć. Kontynuowanie selektywnej zbiórki odpadów przy odbiorze raz w miesiącu jest nieefektywne, gdyż przykładowo przy wspólnocie 20 lokali, worków z tymi odpadami w okresie miesiąca uzbiera się około kilkunastu. Nie jest możliwe ich gromadzenie przez taki okres czasu. Spowoduje to zaprzestanie selekcji a jak wiemy jest ona naszą koniecznością.

2.   a/ Jestem daleka od ingerowania w decyzje kadrowe pana Burmistrza, ale w dobrej wierze chciałam zwrócić uwagę pana Burmistrza na pracę działu Ochrony Środowiska. Z moich obserwacji wynika, iż jest potrzeba odciążenia w pracy pani Anny, gdyż w nadmiarze obowiązków umyka wiele istotnych tematów będących ustawowym obowiązkiem Gminy. Choćby opieka nad wolno- żyjącymi kotami. Koniec sierpnia mieliśmy spotkanie z wolontariuszami na którym podjęto wiele tematów i ich kontynuacja miała nastąpić we wrześniu. Niestety nadmiar obowiązków w Dziale Ochrony Środowiska spowodował brak kontynuacji. Październik a zwłaszcza listopad to okres intensywnego dokarmiania przed zimą. Gdy na zwielokrotnione prośby, o pomoc w postaci pokarmu i antykoncepcji od wolontariuszy zwróciłam się do Działu Ochrony Środowiska uzyskałam odpowiedź, że nie teraz, że później. Później, że są kontrole i nie ma czasu nawet wypić łyka zimnej kawy. Na moją dość stanowczą ripostę obiecano mi porozmawiać z panem Burmistrzem. Domniemam, że efektem tych rozmów była udzielona pomoc w postaci pokarmu, za którą bardzo, bardzo dziękuję

b/ Proszę o sprawdzenie czy nie posadzono drzewek na koszt Gminy, na terenie prywatnym? Jeśli uzyskałam prawidłowe informacje od stosownych pracowników to teren przy sklepie na osiedlu na Dziwnej stanowi własność prywatną a tam dokonano nasadzeń nowych drzewek. Mam nadzieję, że nasadzenia są prowadzone nie tylko jako obowiązek w zamian za wycinkę jako "sztuka dla sztuki" tylko jako przemyślana, planowa polityka dotlenienia Gminy. Z tego co wiem to przyjęto by z wielką aprobatą  nasadzenia przy dawnej pralni na Dziwnej, jako zapora przed zakusami parkowania samochodów. Ponadto, chciałam zwrócić uwagę, iż brzoza przy punkcie handlowym na Dziwnej stanowi zagrożenie, gdyż już tak się przechyliła, że opiera się na dachu tego kiosku. Jest prawie na zakręcie i może dojść do nieszczęścia.  Brak widocznych działań.     -- Będąc przy temacie ochrony środowiska chciałam bardzo podziękować za budki dla kotów w miejsce zabranych przez WAM przy porządkowaniu swego terenu. Oraz za dokonanie dobrego zakupu karmy.

3. Z zawartości projektu Budżetu nieczytelny jest kierunek jaki obrał pan Burmistrz w temacie straż miejska - policja. Zapytuję więc czy zamierza pan Burmistrz dążyć do zwiększenia ilości zatrudnienia w Straży Miejskiej? Postawić na ich wykwalifikowanie i wyposażyć w uprawnienia, aby w znacznym stopniu zapewniali bezpieczeństwo mieszkańców i turystów? Czy też będzie straż miejska, a jakoby jej nie było i policja, a też jakoby jej nie było Czy zasadne jest wspomaganie finansowe z zasobów budżetu Gminy - Policji i Straży Granicznej, które są finansowane z budżetu Państwa? Nie są to firmy prywatne, wymagające sponsoringu. Może warto zainwestować w tych co są i będą na miejscu?

4. W budżecie przygotowaliśmy środki na udział Gminy we współfinansowaniu drogi wojewódzkiej 102 części przypadającej do zapłaty w roku 2012. Zapytuje czy na obecną chwilę mamy w jakiejkolwiek formie zapisy, które byłyby gwarancją rozpoczęcia budowy tej drogi w tym roku?

5. Czy? A jeśli tak, to z jakim efektem, przeprowadzono rozmowy z WAM-em odnośnie ich terenów na Dziwnej pod oświetlenie lub parking. Co z proponowanymi terenami WAM-owskimi na WDW?     Ponadto chciałam zapytać czy ponowi pan Burmistrz rozmowy z odpowiednimi podmiotami w celu uzyskania ciągu pieszego do zejścia na plażę na Osiedlu Rybackim na wysokości posesji nr 78 ?

6. Czy to prawda, że w nowo oddanych mieszkaniach komunalnych w Międzywodziu wystąpiło bardzo dużo usterek uprawniających do stwierdzenia, że to partanina ? Czy to tylko, rozpowszechniane nieuprawnione, określenia i opinie? Ponadto zapytuję czy zmniejszono wymagane zaliczki za okres w którym lokatorzy nie mogli zamieszkać nie z własnej woli, lecz wskutek awarii sieci gazowej a następnie z niedostosowania wymagań energetycznych?

7. Zbliża się zima czy przewiduje pan Burmistrz wzorując się na dawnych latach urządzenie lodowiska dla dzieci, jeśli tak to w jakiej lokalizacji?

8. W budżecie nie znalazłam kwoty na dojazdy dla dzieci z 45-tki. Czy wzięto pod uwagę te dzieci przy podpisywaniu nowych umów na dojazd? Jak zamierza pan Burmistrz rozwiązać ten problem w roku szkolnym 2011// 2012-cie?

9. Była mowa o wykorzystaniu dawnych planów "Martwej Dziwny" do przywrócenia świetności pomostu drewnianego na tym jeziorze i uatrakcyjnieniu tej części Dziwnowa dla turystów. Co w tej dziedzinie się dzieje? W budżecie nie znalazłam żadnych środków na ten cel. A jeśli są to w jakiej pozycji?

10. Na początku roku 2011 bardzo zabiegałam, w czym wspierała mnie pani Emilia Szafran o pożywkę dla duszy dla naszego społeczeństwa jaką niewątpliwie były koncerty organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Edukacji w Dziwnowie. Zadanie to przekazano MOSiKowi.  Dzięki zaangażowaniu Urzędu Gminy i Garnizonu w osobie pani Przewodniczącej Joanny Piwińskiej mamy od października organizowane koncerty, które naprzemiennie odbywają się raz w jednym raz w drugim kościele. Jesteśmy jako radni na etapie pracy nad zawartością budżetu na rok 2012. Zapytuje pana Burmistrza czy możliwe jest aby przeznaczył kwotę w granicach 15000,- na cały rok - to jest mniej niż koszt jednego koncertu w sezonie dla wczasowiczów, aby jak w zeszłym roku były organizowane koncerty dla wszystkich mieszkańców, ale zwłaszcza tych, którzy bardzo chętnie skorzystają z takiej możliwości, ale nie w kościele. Jestem wierząca i praktykująca, koncert w kościele po mszy to raj dla mojej duszy, ale są i inni dla których niekoniecznie kościół to odpowiednie miejsce. Mamy salę widowiskową w Przedszkolu. Dlaczego nie tam? Wszyscy mamy trudne budżety, więc jest potrzeba zadbać o stan ducha społeczeństwa, a koncert jest wspaniałą odskocznią.

11. W mijającym roku zainwestowaliśmy w dodatkowy monitoring promenady z jedną kamerą skierowaną na morze. Zapytuję czy w/w monitoring jest w całym swym zakresie zakończony i jest możliwość przez przysłowiowego Kowalskiego podglądu obrazu z tych kamer? Czy były podjęte próby zainteresowania jakiejkolwiek telewizji zapisem z kamery skierowanej na morze, a jeśli tak to z jakim skutkiem?

12. W roku 2011 ustaliliśmy jednolitą stawkę opłaty miejscowej i należy pochwalić prowadzących najem lokali za jej ściąganie, ale czy nie warto im ułatwić zadanie dodatkowo dbając o stan sanitarny Gminy. A konkretnie. Zapytuję pana Burmistrza, czy po ponad  pół roku od rozmieszczenia zasobników z darmowymi torebkami na odchody po swych pieskach nie należałoby zacząć egzekwować przez Straż Miejską ustawowego obowiązku sprzątania psich odchodów przez ich właścicieli, na razie choćby pouczeniem czy upomnieniem a następnie przy lekceważeniu Ustawy w okresie późniejszym mandatem. Zdobyte kwoty przeznaczając na zakup owych toreb, albo choćby na  upiększenie Gminy?

13. Zapytanie od mieszkańców. Czy droga przy ulicy Reymonta prowadząca do bloków 3 i 4 jest własnością Gminy czy WAM-u? A jeśli Gminy to czy przewidywany jest jej remont, gdyż stan techniczny na obecną chwilę w niektórych miejscach zagraża bezpieczeństwu jej użytkowników?

14. Na koniec bardzo proszę o spowodowanie by zamieszczane mapki przy projektach uchwał były przez pracowników tego działu tak opisywane, abyśmy bez problemu wiedzieli czego te projekty dotyczą. Numery działek w terenie nam nic nie mówią. Nie chcemy danych osobowych ale informację przybliżającą nam określenie położenia podmiotowego terenu, nie jest to łamaniem Ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Na załączanych mapkach niejednokrotnie mieszkańcy tych terenów nie umieją ich rozpoznać. Ułatwi to zwłaszcza Komisji Budżetowej pracę, za co z góry dziękuję.