Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

21 grudnia 2011 roku

Sobota, 10 Grudzień 2011 04:15:32

W tym dniu odbędzie się przedostatnia Sesja Rady Miejskiej w tym roku. Ostatnia składająca się z części roboczej i uroczystej zaplanowano na 29 grudnia 2011 roku.  Na tej najbliższej oprócz projektu Uchwały dotyczącej budżetu na rok 2012 i następne lata na szczególną uwagę zasługują dwa projekty Uchwał. Jeden projekt dotyczy zadania na które zdobyto środki zewnętrzne w kwocie 39 437,-złote pod nazwą " Wsparcie rozwoju uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji w Szkole Podstawowej w Dziwnowie". W ramach projektu przewiduje się zakup pomocy naukowych do prowadzenia zajęć z uczniami przejawiającymi problemy w nauce. Będą to zajęcia matematyczno-przyrodnicze, dla dzieci z trudnością czytania i pisania, logopedyczne, socjoterapeutyczne a także dla dzieci uzdolnionych plastycznie. Kwalifikacja na te dodatkowe zajęcia na podstawie diagnozy.Tak więc nawet w kryzysie można. Chwała dla składających wniosek. Drugi projekt dotyczy przyznawania i wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych radnych. Maksymalna dieta radnego uzależniona jest od kwoty bazowej tj. 1766,46 zł i nie może przekroczyć 2 649,69. W Dziwnowie za maksymalną przyjęto 1324,85 zł. Wysokość diet według obowiązującej Uchwały oparta jest na stawce minimalnej, która co roku rośnie, a pułap diety, który radny nie może przekroczyć pozostaje od lat niezmieniony. Utrzymanie takiej sytuacji spowodowałby, że przewodniczący rady, wiceprzewodniczący rady, przewodniczący komisji musiałby otrzymać maksymalną kwotę diety. Uznając słuszność utrzymania różnicy między funkcjami także w kwestii finansowej, dla uzyskania zróżnicowania gratyfikacji za swą pracę na rzecz społeczeństwa, radni postanowili obniżyć wysokość dotychczas otrzymywanej diety..

Paragraf 2 punkt 1 Ustala się miesięcznie, zryczałtowane diety w następujących wysokościach:

a)dla przewodniczącego Rady Miejskiej - 50% kwoty podstawowej

b)dla wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej - 48% kwoty podstawowej

c) dla przewodniczących komisji stałych - 45% kwoty podstawowej

d)dla pozostałych radnych - 35% kwoty podstawowej

Tak wyliczona dieta wypłacana jest raz w miesiącu i jej kwota może ulec pomniejszeniu o 10% za każdą nieusprawiedliwioną nieobecność na posiedzeniu sesji lub komisji..

Dieta radnych wywołuje wśród wielu dużo emocji, przekazuję więc Państwu dokładne zapisy. Ponadto nie ukrywam, iż zależy mi na prawidłowym przekazie informacji, że mimo wzrostu kosztów naszej działalności, oglądając każdą złotówkę u innych szukając oszczędności, nie pozostawiliśmy wysokości diet choćby na tym samym poziomie, lecz obniżyliśmy ich wysokość, w myśl ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Wymagamy oszczędności u wszystkich nawet u siebie. Dlatego tak bardzo proszę Państwa mających kwatery, pobierajcie opłatę klimatyczną (miejscową).. To naprawdę może być siła rozwoju małymi krokami ale zawsze Dziwnowa, po to aby Wasze kwatery miały jeszcze pełniejsze obłożenie. A 16 % od wartości wpłat też ma swą wartość.


 

 

komentarzy: 4

Dodano: Poniedziałek, 12 Grudzień 2011 05:58:14 Przez: Dana
Ja o chlebie a pani o niebie. Porządek to nie tylko śmieci. Burdy i wrzaski do późnych godzin nocnych, karaoke pani tego nie zna bo mieszka na Dziwnej. Zapraszamy do centrum w sezonie przekona się wtedy pani co miałam na myśli.
BożenaMieszkam nad samą rzeką więc wiem o czym pani mówi, gdyż wodą niesie z całego Dziwnowa.Mimo, że lato śpię przy zamkniętych oknach. Na porządek o jakim Pani pisze nie mamy wpływu. To prowadzący działalność dla wczasowiczów przyczyniają się do takiego stanu. Jak na razie nie jesteśmy "UZDROWISKIEM"więc poniektórzy prześcigają się w głośności. Burmistrz postawił na przeszkoloną z uprawnieniami Straż Miejską będą patrolować też w nocy. Mam nadzieję, że to zmniejszy zakłócanie porządku publicznego.
Dodano: Niedziela, 11 Grudzień 2011 08:45:06 Przez: Dana
Niestety atrakcje w niczym nie pomogą dopóki, władze nie zajmą się porządkiem dotyczącym bezpieczeństwa i spokoju w gminie.
BożenaGdyby nie te atrakcje to gro nawet nie wiedziało by gdzie jest Dziwnów a co dopiero przyjechać na wczasy.A jeśli chodzi o porządek to sami doprowadzamy do takiego stanu. Najlepszą inicjatywę porządkującą potrafimy obśmiać zamiast dostosować się. Choćby sprzątanie po własnych zwierzętach. Do publicznych koszy wrzucamy domowe śmieci, bo z lenistwa nie chce się pójść parę kroków dalej do śmietnika. I można by tak bez końca.
Dodano: Sobota, 10 Grudzień 2011 15:29:19 Przez: Olaf
Czy aby 16%? Było 13%.....
BożenaJeśli dobrze usłyszałam panią Skarbnik, to twierdziła ,że będzie 16%. Było 13% a ma być 16%, ale jak to się mówi głowy nie dam. Sprawdzę i umieszczę prawidłową wielkość.
Dodano: Sobota, 10 Grudzień 2011 12:01:26 Przez: Dana
Państwu radnym wydaje się, że pobrać opłatę klimatyczną to takie proste. Są turyści, którzy płacą ale niestety zdecydowana większość ma pretensje. Na ruch jak na autostradzie, karaoke do 4 rano, pijackie burdy nie chcą płacić za takie klimaty.
Bożena To nie jest darowizna tylko wymagana prawem miejscowym opłata. W innych miastach jest podobnie i opłaty się pobiera. Jesteśmy świadomi, że to kłopotliwa sprawa. Dlatego za pobieranie tej opłaty jest prowizja. W zamieszczanych ofertach informujcie Państwo o konieczności uiszczania na rzecz Gminy opłaty klimatycznej w wysokości 1,70 zł dziennie. Ponadto wywieszenie treści Uchwały nakazującej uiszczanie takowej opłaty też pomaga. Naszym dobrem jest klimat, dlatego aby zapewnić atrakcje w sezonie, które sporo kosztują, musimy pozyskiwać środki finansowe także poprzez opłatę klimatyczną.