Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Zapytania na Sesję

Wtorek, 14 Luty 2012 14:32:17

Z A P Y T A N I A

Kursywą zamieszczam odpowiedzi - nie jest to dosłowne cytowanie tylko sentencja .

1.Co z kamerami  monitorującymi promenadę i widok na morze? Czy i kiedy będzie dostępny ten wgląd dla mieszkańców.

Na ukończeniu są prace podłączeniowe do straży, gdzie będzie główny monitoring i wówczas będzie dostępny i dla ludności.

2. Jeśli już jesteśmy przy latarniach to zwrócono się do mnie z zapytaniem i kieruje je do Pana Burmistrza dlaczego lampa (oczywiście na Dziwnej) przy rampie - działkach- garażach nie działa? Ze słyszenia a niekoniecznie musi to być prawda wiem, że działała tylko przecięto kabel. Zapytuje czy można przywrócić działanie tej lampy? Na dziś dzień jest tam bardzo, bardzo ciemno i mające tam zwłaszcza panie garaże boją się po zmierzchu z nich korzystać.

Burmistrz zainteresuje się dlaczego lampa ta nie świeci i  jeśli to możliwe zleci przywrócenie  oświetlenia w tym miejscu

3. Czy znane jest stanowisko WAM odnośnie terenów na Dziwnej związanych z oświetleniem, parkingiem? A jeśli nie to czy ponowiono prośbę o przedstawienie stanowiska?

Rozmowy ponawiano. Niestety trudne są to rozmowy i na dziś dzień nie przyniosły rozwiązania

4.Czy możliwa jest realizacja gotowego projektu zagospodarowania parku w części dotyczącej oświetlenia , ławeczek, ścieżek, miejsc relaksacyjnych i ścieżek zdrowia?

Burmistrz zwrócił mi uwagę iż są ważniejsze  potrzeby a budżet na obecną chwilę nie pozwala na taki wydatek. Z chwilą,gdy będzie nas stać to jak najbardziej

5. Jakie działania na dziś dzień podjęto w tematyce :

a) Kasyno wojskowe

b) Jantar.

Bardzo skracając: rozmowy i prace nad projektem trwają

6.Słyszy się w Dziwnowie głosy o budowie nowego Marketu typu Biedronka na terenie byłej Belony Ile to ma wspólnego z rzeczywistością?

Nic oficjalnego nie wiadomo. I  nie ma Burmistrz wpływu na tę inwestycję

7.Tę akcję rozpoczęto ponad rok temu. Zasobniki z torebkami na psie odchody zadomowiły się w naszej przestrzeni. Teraz śnieg skrywa tę śmierdzącą sprawę, ale gdy zaczną się roztopy to rymując, nie ma gdzie postawić stopy. Przepraszam za dosadne sformułowanie, ale poruszać się trudno, gdyż wszędzie psie gówno. Logiczne jest, że nie da się wszystkich wychodzących z psami pilnować i egzekwować zapisy prawa. I daleka jestem od pomysłu Państwa policyjnego. Bardziej myślę o rozmieszczeniu w miejscach szczególnie odwiedzanych przez właścicieli za potrzebą ich psów, tablic informujących o popełnianiu karalnego wykroczenia, jakim jest niesprzątanie po swych zwierzętach. Spotykam się z nieświadomością, że to łamanie prawa. Dajmy bardziej opornym czytelną informację z którą mają się oswoić i stosować na co dzień Jak się nie da inaczej to następnym etapem jest stosowanie prawa czyli mandaty. Ale póki co, czy nie jest najwyższy czas na akcję uświadamiającą opiekunów tych zwierząt iż sprzątanie kup po ich pupilach jest ustawowym obowiązkiem a nie czyjąś fanaberią?

Trudno zmienić nawyki u osób dorosłych, ale podjęte zostaną próby  wychowania młodego pokolenia  w prawidłowym postępowaniu zgodnie z prawem. Starszych jedynie kary finansowe mogą wychować- takie dopowiedzenie wynikało z dyskusji Radnych

8.W budżecie mamy zapisane kwoty na plac zabaw przy szkole podstawowej. Znając Pana Burmistrza jako dobrego gospodarza i nie jest to wazeliniarstwo, mam przeogromną prośbę jeśli byłoby to możliwe przy tej okazji lub może zlecając to panu Piotrowi Roczniakowi i jego chłopcom, którzy wspomagają pracami Gminę stworzyć póki co na terenie Orlika w miejscu niezagospodarowanym, które było przeznaczone na ewentualny plac zabaw tworzony przez NIVEA piaskownicy z prawdziwego zdarzenia. Jest to teren wysoko ogrodzony, żaden kot nie jest w stanie zrobić z niej kuwety, czyli byłaby to bezpieczna piaskownica. Pozwoliłoby to rodzicom mającym małe i trochę większe dzieci na jednoczesne korzystanie z Orlika. Czas rodzinny spędzany razem to najcenniejszy czas.

Zagospodarowanie tego terenu z myślą o małych dzieciach tak, ale nie piaskownica, gdyż problemem jest sprostanie wymogom sanitarnym

9. Czy mógłby Pan Burmistrz poinformować mnie i innych jak wygląda na dzień dzisiejszy tematyka terenów nad zalewem na Dziwnej na przeciw 45-tki. Zniknął ten temat czy coś się dzieje?

Wszystkie prace zgodnie z planem trwa dokumentowanie.

10. Na jakim etapie są prace przy badaniach zasobów wody przy Kodrąbku 2. Czy wszystko dzieje się zgodnie z planem?

Tak wszystko przebiega sprawnie bez żadnych  niespodzianek.

11.Czy podejmowane są, a jeśli tak to jakie i na jakim są etapie działania zmierzające do powstania pomostu na Martwej Dziwnej?

Jest to teren ekologiczny i problem jest z murowanym grillem , a pomost to też nie prosta sprawa co nie znaczy , że na zawsze ten temat jest zamknięty.

12.Z mojej wiedzy a mogę się mylić na jesieni ubiegłego roku miały rozpocząć się prace których celem było dostarczenie gazu do WDW i Międzywodzia. Jaka jest sytuacja na dzień dzisiejszy?

Prace mają być rozpoczete, gdyż jest konieczność dostarczenia do Międzywodzia a więc musi być ciągnięte koło WDW

13. Wiemy, że mimo dużego zaangażowania się Gminy w remont drogi wojewódzkiej nie będzie realizacji tej inwestycji. Mówi się o przesunięciu na rok 2014. Ja z uporem maniaka zapytuje czy mamy jakiekolwiek zapisy potwierdzające, że w ogóle dojdzie do remontu tej drogi. czy nadal jest to w sferze jeden Pan drugiemu Panu. Obiecywane ale w powietrzu. Prosiłabym bardziej o powszechną wiedzę przekazania naszym wyborcom, gdyż krążą przeróżne wersje jaką faktycznie zdolność decydowania o wyglądzie tej drogi i terminie jej remontu ma Burmistrz.

Nawet dobrze się stało, że przesunięto  tę inwestycję na rok 2013, gdyż w tym roku wystarczającym utrudnieniem będzie remont mostu.

14. Czy znana jest dokładna data remontu mostu na Dziwnej?

Znam bardzo wiele danych dotyczących tego remontu , ale  akurat daty nie.

15. Czy znana jest data wejścia i zakończenia Urzędu Morskiego z budową falochronu?

Nie i na dzień dzisiejszy żadnych innych informacji oprócz tej, że napewno będzie można po remoncie  spacerować po tych falochronach

16Jest już połowa lutego a od marca ma działać nowa przychodnia zdrowia. Czy wiadomo Panu Burmistrzowi jacy specjaliści będą poza opieką podstawową, chodzi mi o piętro. Chciałam przekazać, iż informowano mnie o wzmożonych na naszym terenie dolegliwościach tarczycowych. Dla wielu osób byłoby korzystne w jakimś czasookresie mieć możliwość kontaktu. Z rozmów z Med Partner wnioskuję, że można przekazywać nasze sugestie, czy byłoby to możliwe. Jak nie co miesiąc to choć co drugi.

Docierają  informacje o wzroście zadowolenia z opieki medycznej w ostatnim czasie. Wyznaczone jest spotkanie  w którym będzie brał udział także pan Maciej Stęplewski i będą prowadzone rozmowy. Z efektem zostaniemy poinformowani.
 

 

komentarzy: 1

Dodano: Piątek, 17 Luty 2012 11:06:07 Przez: Jerzy
Szanowna P. Bożeno, zabrakło najważniejszego pytania. Otóż sezon za pasem a na stronie internetowej Dziwnowa nie ma wykazu noclegów. Przecież ten wykaz jest najważniejszy, przecież z turystyki mamy chleb. Pani Bożenko, niech Pani nas ratuje przed nieodpowiedzialnymi i sabotującymi działaniami wiadomych sił.