Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Eksperyment na Dziwnej

Piątek, 17 Luty 2012 12:37:38

W dniu dzisiejszym kilka osób zapytało mnie co to jest, to wysokie białe przy bloku?  Dlatego choć inwestycja nie jest do końca zrealizowana pragnę Państwa poinformować, iż z tego co wiem pan Waldemar Taranowicz był na pokazie Firm zajmujących się innym oświetleniem niż tradycyjne Efektem prowadzenia rozmów między tymi Firmami, panem Taranowiczem i naszym Burmistrzem Grzegorzem Jóźwiakiem jest próbne, na okres 6-ciu miesięcy nieodpłatnie zamontowanie tych latarni. Na tę chwilę jest jedna. A prawdopodobnie we wtorek zostanie zamontowana druga. Przetestowanie tych latarni nie obciąża naszego budżetu ani o grosz, a posiądziemy wiedzę jaki efekt jest montażu takich latarni i będzie można przeliczyć jakie oświetlenie jest lepsze i tańsze. Czasami bywa tak, że jest potrzeba  oświetlenia niektórych miejsc, ale nie ma tam linii energetycznej. Takie lampy są idealne gdyż zamieniają energię słoneczną i wiatr w światło.Wszyscy wiemy, jak bardzo dokuczliwy dla naszych domowych budżetów jest ciągły wzrost cen energii elektrycznej, a co dopiero od wieczora do rana oświetlenie całej Gminy.

Pan Burmistrz podjął kroki zmierzające do zmniejszenia o 20% kosztów zużycia energii elektrycznej uczestnicząc w grupie, ale nie będę zanudzać. Latarnie te, to nie żadna fanaberia czy zbyteczny wydatek a darmowe oświetlenie jednego z ciemnych punktów naszego osiedla. A dokonując  wpisu pragnę poinformować Państwa iż na ostatniej Sesji 15-tego podjęliśmy Uchwałę zezwalającą chętnemu Inwestorowi na dzierżawę terenu pod "park miniatur" usytuowany w tej części parku co jest plac zabaw i niżej.

Plac zostanie przesunięty. Moim zdaniem, to miejsce jest stworzone właśnie pod taką inwestycję. Nie jest to łatwy teren ale dla tej inwestycji  to co może być problemem  w innym wypadku tu może zostać tak zaprojektowane i wykorzystane, że będzie atutem. Najbardziej chodzi mi o tereny podmokłe. Może jakieś miniatury fosy lub  kanałów weneckich. Jest to młody człowiek i zapewne wykorzysta wszelkie nawet utrudnienia, aby ten teren był atrakcyjny. Informuje o tym fakcie z tego względu, że powstaną nowe miejsca pracy. Przewodników, kasjerów, sprzedawców, zapewne sprzątających i etcetera. Osoby, które znają język niemiecki i angielski mają bardzo duże szanse na uzyskanie zatrudnienia.

Osobiście jestem pozytywnie nastawiona do tej inwestycji.  Nie była to łatwa decyzja, ale uważam, że w tym miejscu to dobra decyzja. Wprawdzie dzierżawa bardzo niska, ale sporo inwestycji zostanie dokonanych a przede wszystkich myślę iż zrekompensuje nam niską dzierżawę promocja tego parku a zatem i Dziwnowa . Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak dużo kosztuje choćby skromna forma reklamy. Fakt, że z zapowiedzi ale wierzę że wprowadzone to zostanie faktycznie w życie, bo przecież to nakręcać będzie biznes tego pana promocja będzie wielokierunkowa z wykorzystaniem różnych metod. Na obecną chwilę to mieliśmy teren na który tylko trzeba było ponosić nakłady. teraz będzie gospodarz, który będzie dbał o ten teren jak o własny, bo to ma mu przysporzyć dochody.

Pan Burmistrz otrzymał bardzo trudne zadanie. Ma tak stworzyć umowę, aby w najmniejszym stopniu umowa ta nie była kulą u nogi dla przyszłych Włodarzy. Trochę mamy doświadczeń, więc też wiemy na co zwrócić szczególną uwagę. Wierzę także, że będzie to z korzyścią dla wszystkich zajmujących się handlem.  Życzę temu inwestorowi ogromnych mas zwiedzających, którzy będąc już w Dziwnowie ruszą na Mickiewicza aby coś kupić, co byłoby lekką rekompensatą za Markety.


 

 

komentarzy: 3

Dodano: Piątek, 24 Luty 2012 17:02:27 Przez:
http://bozenaprochniak.dziwnow.pl/2011-08-19-temat_pod_dyskusje_na_dziwnej Proszę, oto jest link do Pani wpisu na blogu, gdzie znajduje się przytoczony komentarz z 6.11.2011. Proszę przeanalizować, przegonić chochliki. Czytam Pani zapiski wnikliwie, życzyłbym również wnikliwego czytania komentarzy przez Panią.
BożenaWprawdzie środa popielcowa za nami, ale ponownie posypuje głowę popiołem i cóż jeszcze mogę zrobić skoro wcześniej przeprosiłam. Nie raz przyznaję się Państwu, że komputery nie są moją domeną. Wiele trudu zadaje sobie,prowadząc tę stronę, po to by być bliżej Państwa i tak między Bogiem a prawdą to współczuje mojemu synowi dzięki któremu ta strona może istnieć za tak oporną materię jaką jest moja osoba."Errare humanum est"
Dodano: Czwartek, 23 Luty 2012 15:08:19 Przez:
ten wpis jest zamieszczony 6.11.2011 r. nie było mowy o lampie ledowej tylko o oświetleniu na palcu zabaw, coś tu nie gra...
BożenaJeśli ten wpis nie dotyczy oświetlenia ledowego "parkingu" tylko rozważań na temat oświetlenia placu zabaw to całkowicie zmienia postać rzeczy. Nic innego mi nie pozostaje jak Pana "mieszkaniec dziewiątki" bardzo serdecznie przeprosić. Autentycznie ten wpis teraz wpłynął na mą korespondencję a ponieważ nie zawiera wulgaryzmów i obelg to go umieściłam. Albo to dziwny traf lub nie lada chochlik buszuje na mej stronie. Poza tym bardzo dziękuję za wnikliwe czytanie mych zapisków.
Dodano: Czwartek, 23 Luty 2012 10:39:03 Przez: mieszkaniec dziewiątki
Gratuluję pomysłów. Mamy już niezły hałas, z lamp ulicznych w mieszkaniach jak w dzień widno, teraz może jupitery.... super. całe lato dusiłem się przy zamkniętych oknach, żeby nie słuchać potwornych wrzasków o 23.00 teraz mam zamurować swoje okna? bo dodatkowe światła na pewno podniosą komfort zabawy dzieciaków, a nam lepsze oświetlenie w domach... ten plac zabaw chyba jest dla małych dzieci...zresztą ta dyskusja już chyba nie ma sensu, bo nikt nam nie chce pomóc, a wpisy niejednokrotnie nas obrażają.
BożenaNie chciałabym być odebrana jako nieuprzejma, ale przepraszam co Pana obraża? A ponadto co ma plac zabaw do lampy przy dziesiątce z drugiej strony budynku niż jest plac i to lampy ledowej. Jest zbyt daleko od dziewiątki aby przeszkadzać a mimo, że nie daje zbyt wiele światła to może będzie wystarczająca w oświetleniu czarnych punktów naszego osiedla zwłaszcza tak newralgicznych jakimi są śmietniki i parking i to za darmo.