Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Komisja Budżetu i Planowania

Wtorek, 20 Marzec 2012 19:31:03

Początek tygodnia zaczyna się od Komisji.      Planowałam tę Komisję w związku z ustalonym tematem na marzec " wypłata dodatków mieszkaniowych - struktura wydatków - rozłożenie kosztów utrzymania lokali" Pani Dyrektor Olga Kociemba przeszła moje oczekiwania i przygotowała dość obszerny materiał, który bardzo ułatwił nam pracę. Mało tego, znając nasze dążenia do zmniejszenia opłat czynszowych za lokale mieszkalne w Gminie przygotowała nam propozycje obniżki czynszów i już 27 marca na Sesji Rady Miejskiej będziemy głosować nad treścią projektu Uchwały zawierającej już te obniżone stawki i z retuszowane wskaźniki obniżające i podwyższające stawki. Projekt uchwały zawiera stawki obowiązujące do półrocza 2012 i proponowane od półrocza 2012 i jak Państwo zauważycie to nie są kosmetyczne obniżki.

Stawka bazowa z 8,17 na 7,42 zł/m2 to pomniejszenie o 9%

Stawka minimalna z 5,72 na 2,23 zl/m2 to pomniejszenie o 61%

Stawka w lokalach socjalnych z 2,86 na 1,12.zł/m2 to pomniejszenie o 61%

Od razu pragnę przekazać informacje iż w związku z oddaniem mieszkań komunalnych w Międzywodziu nie zwiększyła się kwota dodatków mieszkaniowych. Wniosek - nieprawdziwą jest informacja iż wszyscy z nowego budynku pobierają dodatek mieszkaniowy. Jeśli kwoty dodatków mieszkaniowych nie będą ulegać zwiększeniu to jest nadzieja na następne obniżki czynszów. Póki co cieszmy się obecnie wprowadzoną obniżką. W czasach drożenia wszystkiego to dobry znak. Chcemy przez to pokazać Państwu, że w naszej Gminie człowiek jest najważniejszy a zwłaszcza ten, który tu mieszka.

Aby nie było za słodko, łyżka dziegciu też się znajdzie. Dotyczy to tematu budzącego emocje zwolenników i przeciwników zwierząt wolno żyjących zwłaszcza kotów. Po pierwsze dopiero na jesień można spodziewać się pomocy w formie zakupu karmy. A po drugie, moim zdaniem bardziej istotnym jest próba rękami Radnych uchwalić prawo, w konsekwencji którego Gmina umywa ręce od odpowiedzialności za rozmnażanie się kotów.

Osobiście nie dokarmiam kotów, ale mam przeogromny szacunek i wielkie uznanie za poświęcenie się osób,które dokarmiają. Zwłaszcza dla tych osób, które mądrze dokarmiają, dając kotkom tabletki antykoncepcyjne. Kotów jest u nas sporo, ale w tych miejscach ,gdzie nie ma kontroli nad rozmnażaniem się. Stricte na naszym osiedlu kotów jest coraz mniej , gdyż następuje naturalna selekcja a Pani Maria pilnuje antykoncepcji osiedlowych kotek. Gorzej już jest z kotami żyjącymi na ośrodkach. Spójrzmy na problem z boku.

Ci co dokarmiają mają z nadmierną ilością problem. Ci co nie lubią kotów mają z nadmierną ilością problem. Gmina, na którą Ustawa nakłada obowiązek dbania także poprzez dokarmianie z nadmierną ilością ma problem. Trzy podmioty :zwolennicy, przeciwnicy, i Gmina wszystkich łączy z nadmierną ilością ma problem. Należałoby znaleźć rozwiązanie, które wszystkich zadowoli, a więc zmniejszyć populację kotów. Można to uczynić poprzez kastrację i sterylizację.Ustawa nakłada obowiązek wykonania tego zadania na Gminę A co nasza Gmina robi? Udaje że rozwiązuje problem. Przygotowano projekt Uchwały nr 26 ,który do 31 marca każdego roku musi być przyjęty i do tego projektu daje się załącznik w którym paragraf 6 punkt 3 brzmi"Bezdomne koty będą doprowadzane do lecznicy weterynaryjnej przez tzw. opiekunów społecznych, zarządów i administratorów nieruchomości po wcześniejszym uzyskaniu skierowania na zabieg, które wystawione zostanie przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Dziwnowie.

4. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu koty będą, w razie konieczności, przebywać pod opieką osoby doprowadzającej na zabieg, a następnie wypuszczane w miejscu ich wcześniejszego pochwycenia lub uzasadnionych przypadkach, w ramach możliwości, umieszczane w schronisku." Ja już nie będę cytować następnych paragrafów, które jeszcze więcej nakładają formalności na tych opiekunów. Przecież to każde małe dziecko wie, że przy takim zapisie to nawet pies z kulawą nogą nie ruszy się, aby wysterylizować czy wykastrować choćby jedną kotkę. To nie są koty domowe. To instytucja jak Gmina nie potrafi zorganizować przeprowadzenia tej operacji a wymaga tego od ludzi, którzy w dużym stopniu już wyręczają Gminę w ich obowiązku. Jest mi naprawdę wstyd. Dostałam i przekazałam namiar do weterynarzy, którzy dokonują tych zabiegów i przetrzymują koty dopóki nie można ich wypuścić. Nie są drodzy. Wiadomo, że nie wszystkie kotki czy koty na raz się wysterylizuje,czy wykastruje, gdyż to z różnych przyczyn jest nierealne, ale posługiwać się innymi do ukrycia własnej bezczynności to przepraszam.... ja wymiękam.

 

 

komentarzy: 1

Dodano: Wtorek, 10 Kwiecień 2012 16:20:08 Przez: kot
kotów na dziwnej jest coraz więcej, już powoli bywa tak że przesiadują na samochodach niszcząc je to jest nie dopuszczalne
Bożenadlatego potrzebny jest program doprowadzający do znacznego ograniczenia populacji tych zwierząt poprzez kastrację i sterylizację,tak jak robią w ościennych Gminach, a nie piękne zapisy, które pozostaną martwe i w praktyce nie spowodują zmniejszenia ilości kotów. W mojej ocenie obecny program to udawanie rozwiązywania proplemu.