Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Szukając Boga w życiu codziennym

Środa, 16 Maj 2012 17:17:02

Tak brzmi w tłumaczeniu na język polski a w oryginale Opus Dei. Jest to prałatura personalna Kościoła Katolickiego, założona 2 października 1928r. przez Josemaría Escriva de Balaguer, podczas rekolekcji w Madrycie, z natchnienia Bożego. Jest obecne w 67 krajach. Jej zadanie polega na przekazywaniu innym, że praca i zwykłe okoliczności są okazją do spotkania z Bogiem, do służenia innym i do poprawy społeczeństwa. Opus Dei współpracuje z kościołami lokalnymi, oferując środki formacji chrześcijańskiej (zajęcia, rekolekcje, opieka duchowa), z myślą o osobach, które chcą odnowić swoje życie duchowe i apostolstwo.

Stowarzyszenie Na Rzecz Kultury i Edukacji w Dziwnowie było organizatorem  spotkania z księdzem Ferdynandem Valbueną z Chile, który do Polski przeniósł się w 1995 roku. Nie będę się rozpisywała na temat samego Opus Dei, gdyż wszystko  jest w internecie.  Spodziewałam się innego przebiegu tego spotkania, chyba trochę mnie rozczarowało.  Reasumując zrozumiałam, że główną różnicą duchową, pomiędzy Kościołem a Opus Dei jest to, iż  w Opus Dei  jest świadome dążenie  do świętości, a w Kościele sposób życia wyznacza świętość. Oczywiście ujmując  te zagadnienia na skróty.  Zapewne żartobliwie, ale takie stwierdzenie padło, że w Polsce Opus Dei ma dużo pracy, gdyż my jako naród mamy skłonności do kombinowania, Wymigiwania się od swoich obowiązków. Unikania   płacenia podatków i tak dalej. Jak to się mówi „Polak potrafi”. Skoro tak to w Grecji  jest jeszcze  więcej pracy. W Polsce mało kto unika płacenia podatków a w Grecji mało kto płaci podatki. Padło pytanie dlaczego Opus Dei,  skoro w swym działaniu jest tak pozytywne zbiera tak negatywne opinie? Nadal stosując nutkę ironii, może dlatego , że zawsze lepszym, doskonalszym podkłada się ś….  lub choćby nogę. Idąc na to spotkanie myślałam, że po spotkaniu wyjdę uduchowiona, z naładowanymi bateriami  do dalszego działania na rzecz innych. Nic z tego. Zamiast zrywu,  okopanie się na zajmowanej pozycji.  Lubię być dobra w tym co robię, ale ciągłe dążenie do doskonałości i to umartwianie się , to nie dla mnie.  

Dzisiaj wolę dostrzegać  bardziej prozaiczne strony dnia codziennego, a choćby takie, że naprawiono ławeczkę połamaną przez wandali.  Pan Burmistrz osobiście przynaglił mnie do  spotkania z panem  Rybakowskim, co uczyniłam i już od dzisiaj można korzystać z trzech ławeczek przy skateparku. Jeśli macie Państwo potrzebę posadowienia ławeczki na terenie Gminnym, która będzie Wam bardzo przydatna lub uważacie że w którymś miejscu brakuje jeszcze kosza na  śmieci to  bardzo proszę o wpis.  Dobrze byłoby to zrobić teraz, póki nie ma sezonu i trochę tego nagromadzili na placu. Rozmawiałam z inwestorem Parku Miniatur i już jutro przyjeżdża firma od zieleni i będą  zagospodarowywać wydzielone ścieżki. Aż miło popatrzeć jak od rana do późnych godzin praca wre. Jak  zapału im  nie ubędzie to myślę, że druga połowa lipca,  jest realna jako otwarcie tego „Parku”.


 

 

komentarzy: 5

Dodano: Czwartek, 24 Maj 2012 10:20:17 Przez: WB
Nieskromnie zauwaze,ze ja tylko robie to na czym sie troche znam.Zapraszam na strone"festyn komandosa 2012" tam jest troche wiecej o tym co lubie robic.Na marginesie niewielu wie,ze o tej smiesznej dla paru dziwnowiakow imprezie,calkiem powaznie pisza najpowazniejsze magazyny militarne a sesje naukowa zaszczyca obecnoscia wybitni ekspercii atrakcji nie tylko militarnych bedzie sporo.
Dodano: Środa, 23 Maj 2012 14:32:47 Przez: mieszkaniec
Proszę zauważyć wpis WB. I proszę mi wierzyć , ze historia nasza choć trudna jest omawiana, dyskutowana i obiektywnie przedstawiana przez tego Pana. Dzięki niemu mam teraz dzieci, które na świat i co się dzieje teraz patrzą nie tylko tak, jak im się dzisiaj każe patrzeć, ale patrzą tak jak powinni, i wiedzą co się stało pod Monte Cassino i wiedzą dużo, dużo więcej niż się p. Wacławowi wydaje. Ja wiem, że właśnie dzięki temu, że mieszkali i uczyli się w Dziwnowie i natrafili na takich właśnie nauczycieli jak WB mogę być z nich dumna.
Dodano: Środa, 23 Maj 2012 09:47:06 Przez: WB
Opus Dei i Monte Cassino-ciekawe.PT Waclaw niewiele Pan wie co robia szkoly ,stowarzyszenia.Wlasnie w rocznice Bitwy rozpoczelismy projekt na ten temat a ja z mlodzieza spiewalem,za duzo powiedziane buczalem,Czerwone maki..Cudze chwalicie....Typowe dla Dziwnowa.
Dodano: Wtorek, 22 Maj 2012 02:30:33 Przez: Marcin
Po przeczytaniu Pani zapisek z 16-tego przyznaję Pani rację rzeczywiście nic Pani nie zrozumiała z tego o czym tam mówiono i był to czas stracony.Opus Dei w Polsce ma bardzo dużo do zrobienia poczynając od tego co wymieniła Pani, a skończywszy na tym aby uświadomić mieszkańców jak powinni brać udział w wyborach,kogo wybierać,egzekwować obietnice wyborcze oraz że to oni ponoszą moralną odpowiedzialność za dokonany wybór. Podsumowując może naprawimy jeszcze jedną ławeczkę i postawimy trzy nowe na skwerku. Pani również nie dotrzymuje danych obietnic!!! Park Miniatur potrzebny nam jest jak "smark na rękawie eleganckiego garnituru".
BożenaŻyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do swego zdania, jeśli nie narusza ono praw innych.Celowo umieściłam taki wpis, tylko że Pan mnie nie zrozumiał. Jeśli chodzi o obietnice wyborcze to sumienie mam czyste, gdyż nic nie obiecywałam. Pan lekceważy ławeczki i ma Pan do tego prawo. Ja natomiast uważam, że jeśli mogę pomóc choćby w bardzo prozaicznych sprawach to pomagam. Nie jednej mamie lub babci jest lżej i o to chodzi, aby ułatwiać codzienne życie. Park miniatur jest tysiąc razy korzystniejszy niż porastające chaszcze, których nikt nie porządkował i były wylęgarnią komarów. Ponadto Gmina uzyskała stały coroczny dochód, za teren niechciany przez nikogo. Wolę działać i popełniać błędy niż nic nie robić tylko narzekać. Odkąd jestem radną potwierdzam prawdę powiedzenia, iż"punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Nawet na moich stronach pokazywałam Państwu, ze chciejstwo to nie zawsze znaczy sprawstwo.
Dodano: Niedziela, 20 Maj 2012 02:59:14 Przez: Wacław
Pisze Pani o różnych sprawach a gdzie edukacja dzieci i młodzieży? 18 maja jest kolejną rocznicą bitwy pod Monte Cassino i w szkołach, w stowarzyszeniach, dosłownie nigdzie ani be ani kukuryku. Czyżby "zła" rocznica z powodu Gen. Andersa?
BożenaPanie Wacławie, zapiski dotyczą wydarzeń, w których uczestniczę lub mam coś do zakomunikowania swoim wyborcom. Nie jestem w stanie, a nawet nie chcę zastępować innych, którzy z racji wykonywanych funkcji uprawnieni są informować o różnych wydarzeniach. Jeśli nie posiadają strony internetowej, to od tego jest oficjalna strona Dziwnowa. Głównym celem strony "Zapiski Radnej" jest utrzymanie kontaktu z wyborcami przez całą kadencję, a nie tylko przed wyborami. Jestem osobą w słusznym wieku, informatyka nie jest moją mocną stroną, więc prowadzenie mojej strony zajmuje mi sporo czasu, a ponadto nie mam pokus bycia skarbnicą informacji i wiedzy w każdej dziedzinie. Jako radna przewodniczę Komisji Budżetowej i jestem członkiem Komisji Rewizyjnej i Komisji Zdrowia to i tak za wiele, aby faktycznie w 100% wypełniać swą funkcję. Nawet nie jestem w składzie Komisji Oświaty. 18-tego gro czasu spędziłam na rehabilitacji, gdyż mam chory kręgosłup i to jest główna przyczyna braku wpisu a nie Gen. Anders. Domniemam, że ani dzieci, ani młodzież nawet nie jest świadoma, że taka strona istnieje a co dopiero mam ich poprzez swoją stronę edukować.