Kalendarz

<< 2017-10 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Bezpieczeństwo w Gminie

Piątek, 22 Czerwiec 2012 15:04:27

Tłoczno było  od samego rana w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego i nie tylko. Pracowity dzień dla prawie wszystkich radnych. Obradowały trzy Komisje z półgodzinnym poślizgiem i dodatkowo trzy Komisje  miały wspólny planowany temat:  przygotowanie do sezonu.  Wprawdzie wczasowiczów już trochę jest i co niektórzy mają już rękawy zakasane to mimo, że wiele mówi się o wydłużeniu sezonu, ten sezon coraz później jest rozpoczynany. Kiedyś to 15 maj a teraz 1 lipiec. Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa pan Zbigniew Jeszka zaprosił przedstawicieli wszystkich  podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w sezonie na terenie Gminy Dziwnów.  W wielkim skrócie przedstawię kilka informacji  dotyczących bezpieczeństwa  w szerokim tego słowa znaczeniu.

Stacjonująca rok rocznie przy szkole podstawowej KARETKA  RATOWNICTWA  MEDYCZNEGO  ze względów technicznych będzie w tym samym miejscu. Dopiero od przyszłego sezonu zmieni miejsce stacjonowania na Ośrodek Zdrowia. Niestety nadal mamy ją tylko na sezon co nie oznacza iż pan Burmistrz zaniechał starania o jej stały pobyt.  Te starania nadal  trwają, gdyż jest to bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa medycznego. Rozmowy z NFZ nie należą do  łatwych.

Firma pana Grabowieckiego rozpoczęła bronowanie naszych plaż i sukcesywnie  będzie prace  oczyszczające te plaże kontynuować. W Międzywodziu strzeżonej plaży jest 600m2 czyli 6 stanowisk po 3 ratowników. Ponadto służby medyczne razem w jednym czasie od 20 do 23 osób.  Lądowiskiem dla helikoptera  jest  boisko.  Dziwnowskie strzeżone plaże to 800m2 czyli 8 stanowisk po trzech ratowników  i także specjaliści medyczni. Helikopter może lądować na falochronie, boisku dawnym wojskowym i terenie jednostki. Dziwnówek 4stanowiska po trzech ratowników i tam helikopter może lądować jedynie na drodze.  Łukęcin ma najmniejszy obszar plaży strzeżonej bo dwa stanowiska czyli 200m2 na kilometr plaży. Oczywiście wszystkie punkty mają odpowiednie wyposażenie i wszyscy ratownicy spełniają przypisane wymagania.

Ochotniczą Straż Pożarną  reprezentował pan Robert Janiszewski, który przedstawił zadania dla straży  w skład której wchodzi 17-tu wyszkolonych strażaków. 1 z przeszkoleniem medycznym , 5-ciu z lotniczym i 9-ciu ratowników W tym miejscu pan Burmistrz potwierdził dofinansowanie zewnętrzne wspierające zakup  samochodu  dla straży. Była też mowa o niebezpieczeństwach  i utrudnieniach zwłaszcza na osiedlu Rybackim. Po uzyskaniu dofinansowania z PO RYBY wykonana zostanie droga przy obecnym EKO a w przyszłym roku marinie, wówczas będzie można wprowadzić ruch jednokierunkowy , co powinno poprawić sytuację parkowania aut. Będzie mniej zastawień 

Komendanta Policji zastępował pan Sitek, ale przedstawiał sytuację tym samym  tokiem myślenia . Będzie 10-ciu policjantów, 2- kryminalnych i 2 – dzielnicowych to razem 14-tu.  Wyraził zadowolenie ze stacjonowania w szkole podstawowej  i uczulił zebranych na stwarzanie przez nas samych okazji do przestępstw. Jesteśmy sami sobie winni, że jesteśmy krzywdzeni przez osobników czekających na stworzone przez nas samych okazje.  Na szczęście przez większość roku żyjemy wśród takich ludzi, że czujemy się bardzo bezpiecznie, ale z drugiej strony mamy złe nawyki. Sama w swoim zachowaniu wiele z nich  zauważam.  Otwarty samochód z kluczykami w środku i odchodzę. Pakuję produkty a portfel leży z boku,. telefon też   Wychodzę z domu a drzwi od  mieszkania nie zamknięte. Rower zapomniany pod domem przez całą noc stoi i wiele  innych tego rodzaju sytuacji….  Trochę racji ma, więc włączmy choć na sezon  czujnik i pilnujmy swoich rzeczy i siebie.

Straż Miejska to 6-ciu funkcjonariuszy. Pracują od godziny 7:30  do  23-ciej  Pracują na zmiany i mają bardzo dużo zadań do wykonania , ale w granicach tych godzin po telefonem komórkowym  przekazywanym  zmiany na zmianę SA zawsze dostępni. Jest to numer:

                                                                                     501958835

Warto ten numer wprowadzić w pamięć telefonu, gdyż  stacjonarny może być nieosiągalny przy pracy wszystkich w terenie.

Innym problemem z jakim mamy do czynienia najczęściej w sezonie jest brak wody  w kranach. Pani Dyrektor Olga Kociemba uzmysłowiła nam ,iż ZB ZWiK w Dziwnowie  zakupił agregaty prądotwórcze i często  przy braku prądu  nie odczuwamy żadnego dyskomfortu, gdyż praca tych agregatorów stwarza nam luksus  w postaci wody w kranach. Podała przykład ostatniej burzy. Prąd włączono następnego dnia o 10-tej a my wodę mieliśmy cały czas. Może być zmniejszone ciśnienie, ale to nić w stosunku do suchych kranów.

Teoretycznie Gmina Dziwnów przygotowana jest do sezonu, oby praktyka potwierdziła to przygotowanie po minionym sezonie.

Pani Sołtys Dziwnówka podziękowała panu Burmistrzowi za dbałość  o ich sołectwo, jest ono zauważalne i doceniane.


 

 

komentarzy: 1

Dodano: Środa, 27 Czerwiec 2012 04:27:40 Przez: D.
Pani Bożeno, jeszcze nie tak dawno pisałam czy Burmistrz, Policja i inne służby zainteresują się sytuacją na Alei Gwiazd Sportu, gdzie moje dziecko zostało potrącone przez samochód. Jak widać nic się nie zmieniło dalej ruch jak na Marszałkowskiej pod okiem Komendy Policji i przechadzających się aleją strażników miejskich. Poza tym w pasie drogowym przy ulicy Słowackiego (chata rybaka) ustawiono reklamy. Nieestetyczne i odpowiednio niezabezpieczone. Moje pytanie: czy w końcu aleja gwiazd przestanie być drogą dwukierunkową oraz czy Burmistrz wyraził zgodę na postawienie reklam i czy pobierana jest w związku z tym odpowiednia opłata.