Kalendarz

<< 2017-10 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Plan na rok 2013

Sobota, 24 Listopad 2012 17:32:58

Komisja Budżetu i Planowania nie jest komisją majacą uprawnienia kontrolne. Takie uprawnienia ma jedynie Komisja Rewizyjna, ale to nie znaczy, że nie możemy analizować  nurtujących nas tematów. Poprzez dodatkowe posiedzenia komisji wykonując założenia planu poznajemy nie tylko z teorii, ale autentycznie  różne aspekty funkcjonowania Samorządu. To z kolei pomaga nam w podejmowaniu  Uchwał i wpływaniu na kierunek zmian  w Gminie polepszający byt  mieszkańców

                                              Plan  Komisji Budżetu i Planowania  na rok 20013

  1 Styczeń

Ośrodek Zdrowia – sprawdzenie zapisów podpisanej umowy  i sposób jej realizacji.

Zapoznanie się z działalnością przychodni  pod kątem - jakie z zapowiadanych specjalności opieki medycznej  są  faktycznie wprowadzone.

2. Luty

Spotkanie z Sołtysami i Radami sołeckimi w celu poznania:

a)   rozpoznanie problemów mieszkańców i jakie perspektywy rozwoju?

b)   co jest największym utrudnieniem dla rozwoju sołectwa?

c) wprowadzane   metody integracji społeczności ?

            d)  występujące patologie -  jeśli występują to jakie i czy w stopniu wystarczającym uzyskiwana jest pomoc  ze strony Gminy?

3. Marzec

Zapoznanie się ze sposobem prowadzonej promocji w szczególności:

a)      jakie metody wykorzystywane są do promowania Gminy Dziwnów?

b)      Za jaką kwotę dokonano poszczególnych form promocji?

4 kwiecień

Sprawdzenie wszystkich świetlic środowiskowych w zakresie nowego funkcjonowania.

a)      w  jakim zakresie nastąpiła poprawa?

b)      co jest największym utrudnieniem w prawidłowym ich działaniu ?

5 Maj

Wyjazd w teren w celu zapoznania się z pracami nad estetyzacją obszarów Gminy

a)      jakie dodatkowe prace wykonano dla poprawy wizerunku danego obszaru w porównaniu z rokiem poprzednim?

b)      Jakie miejsca należy niezwłocznie uporządkować?

6. Czerwiec

MOSiK zapoznanie się ze stanem przygotowań przed sezonem

a)      jakie imprezy i za jaką kwotę będą dostępne dla turystów i nie tylko w sezonie    2013 roku?

b)  gospodarka finansowa  klubów sportowych  z Międzywodzia i Dziwnowa - dokładne zapoznanie się z budzetem po stronie dochodów i rozchodów.

7. Lipiec

Przerwa urlopowa   

8. Sierpień

Czynny udział w festiwalu Gwiazd Sportu.

9. Wrzesień

Spotkanie z panem Burmistrzem w temacie:

         a) jakie z planowanych inwestycji są gotowe do realizacji?

         b) jakie na etapie przetargu?

         c) jakie są zagrożone przesunięciem realizacji?

10 Październik

1.Złożenie informacji dla pana Burmistrza  o składanych wnioskach do teczki Komisji Budżetowej

2. Plan pracy Komisji na rok 2014.

11. Listopad

Zapoznanie się z opinią mieszkańców dawnych okręgów z jakich pochodzą członkowie Komisji w temacie  lokalizacji cmentarza miejskiego

a)      czy jesteś za rozbudową w stronę Polo marketu obecnego cmentarza?

b)      czy jesteś za budową cmentarza poza centrum Dziwnowa?

c)       w jakiej lokalizacji widziałbyś nowy cmentarz?

                          (forma sondy)

12 grudzień

Ośrodek Pomocy Społecznej -sprawdzenie funkcjonowania instytucji  „asystent rodziny”

 

 

komentarzy: 5

Dodano: Niedziela, 02 Grudzień 2012 12:30:22 Przez: Unger
Chciałem napisać coś miłego, ale "kibic" skutecznie psuje mi humor. Odnoszę ważenie, ze "kibic" jest z czasów (minionych) poprzedniej Rady, poprzednich kłótni, poprzedniego nieporozumienia pomiędzy Radnymi a Burmistrzem. Czasy się zmieniły panie "kibic" i jak chce się jątrzyć to proponuję w starostwie (tam ciągle coś fajnego się dzieje). P.Bożenko, proszę nie przejmować się trolami i robić swoje. Oceniając P. Przewodnicząca należny jeszcze dodać, że jest ładną kobietą - zresztą jak wszystkie w Radzie. Pozdrawiam - Unger
Dodano: Niedziela, 02 Grudzień 2012 08:59:39 Przez: kibic
Jest Pani w wielkim błędzie "to nie Pani rozdaje karty, a tacy jak ja" i to już niedługo pomimo tego że jak słyszałem, podzieliliście pomiędzy siebie okręgi i czujecie się mocarzami.Polecam uwadze wpisy na kamieńskich portalach.
BożenaFaktycznie nadajemy na innych falach. Pisał Pan o mej "radosnej twórczości" więc odniosłam się do zawartości mej strony, a Pan w ripoście do funkcji radnej. Ponadto szanowny Panie "Kibicu" gdyby sukcesywnie czytał Pan mą stronę, to by Pan wiedział, że okręgi jednomandatowe są wymysłem polityków skupionych wokół partii. Nas o zdanie nie pytano. Dla nas na dole, to więcej przeszkadza niż pomaga. W moim okręgu to już wyjątkowo niekorzystne i przeczy Pana teoriom. Choćby dlatego że bardzo cenię i szanuję Przewodniczącą Rady panią Joannę Piwińską. Dla Dziwnowa szczęśliwie się stało, że został dokonany tak bardzo dobry wybór.Jest ona osobą kompetentną i reprezentacyjną, a to wbrew pozorom ważne. Tylko zazdrośnicy widząc to, dla połechtania własnego "ego" ją krytykują. O jakim dzieleniu okręgów, między siebie Pan mówi skoro tylko jeden mandat z jednego okręgu. Przesadza Pan zarzucając mi prywatę. Jestem osobą bezpośrednią, wyrażającą swą opinię w kraju lubiących obłudę a to nie przynosi splendoru, a wręcz odwrotnie. Powiedzenie "pod latarnią najciemniej" jest bardzo mądrym powiedzeniem. Gdybym mogła decydować to okręgiem byłaby miejscowość a nie 1/3 osiedla. Wiedza, że w którymś kościele dzwoni to za mało. Trzeba wiedzieć w którym. Jeśli Pan ma taką wiedzę jaką ukazuje w komentarzach to współczuje sobie i innym jeśli zostanie Pan wybrany w wyborach za dwa lata.
Dodano: Sobota, 01 Grudzień 2012 04:18:57 Przez: Unger
Jeżeli w serduszku P. Bożeny znalazło się miejsce dla trzech wspaniałych mężczyzn to i dla czwartego się znajdzie. Wystarczy, że się trochę posuną.
BożenaUbawił mnie ten wpis, ale "Daj Waść pokój". Prawdę mówiąc "dobry żart tymfa wart",ale martwi mnie "ustawa śmieciowa". Dobrze że nie są to czasy Króla Jana II Kazimierza w których, wbrew jego intencjom zarówno emisja tymfa jak i boratynki przyczyniła się do znacznego wzrostu cen i ruiny polskiej gospodarki Rzeczypospolita może nie ucierpi w wyniku wprowadzenia niedorobionej "Ustawy śmieciowej"ale niejedna rodzina w niej mieszkająca na pewno. Zbliżamy się do absurdu wyboru czy kupić jedzenie, czy zapłacić za śmieci?
Dodano: Piątek, 30 Listopad 2012 14:57:55 Przez: Unger
Z tego co napisał "kibic" wnioskuję, że jest wielbiciel który martwi się o P. Bożenkę. Ciekawe co powie na to mąż. A tak doradczo do "kibica": napisz chłopie maila i powiedz Jej co czujesz, załączone kwiaty podwoją twoje szanse.
BożenaPanowie proszę o uszanowanie mojego słusznego wieku. Ponadto dodam, że najważniejszymi mężczyznami w mym życiu jest Ryszard, Tomasz i Damian czyli mąż, syn i wnuk.
Dodano: Piątek, 30 Listopad 2012 02:29:12 Przez: kibic
Najwyższy czas skończyć ta radosną twórczość bo niedługo nie będziesz mogła wyjść na ulicę i spojrzeć ludziom w oczy.Wielu ludzi miało Panią za rozsądną kobietę - proszę więcej nie pisać swoich przemyśleń bo to poniżej przeciętnego poziomu. Proszę mieć dla siebie odrobinę szacunku.
BożenaSzanuję siebie i szanuję innych. Zapewne wiele można mi zarzucić, ale nie to, że postępuję tak, abym nie mogła spojrzeć ludziom w oczy, wręcz odwrotnie. Wiem że, często zyskuje wrogów, bo otwarcie mówię o sprawach, które nie zawsze są wygodne. Nie zmieniam zdania w zależności od tego, do kogo mówię.Mottem mego postępowania jest uczciwość wobec ludzi. Ja nie kreuję się na kogoś innego niż jestem Jeśli to dla Pana " kibicu" za niski poziom, to zapewne się nie zrozumiemy. A poza tym to ja rozdaje karty, a Pan nie musi wejść do tej gry.