Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Ostatnia Sesja roku 2012

Piątek, 28 Grudzień 2012 12:25:54

Ostatnia Sesja w roku jest zawsze wyjątkowa. Składa się z dwóch części. Jedna to robocza podczas której pracujemy nad projektami uchwał  zawierającymi tak zwane niewygasy, czyli rozpoczęte a nie zakończone  zadania inwestycyjne, których zabezpieczone środki finansowe za ich realizację przenoszone są na następny rok. Dodatkowo mieliśmy projekt uchwały  porządkujący temat dróg gminnych, publicznych.. Projekt w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług dotyczących odpadów komunalnych.  Były także przesunięcia w budżecie, polegające na przeznaczeniu dodatkowych dochodów na zwiększone wydatki  na oświetlenie ulic, placów i dróg, oraz inne. Cieszy nas mieszkańców, że ścieżka rowerowa między Dziwnówkiem i Dziwnowem jest oświetlona, ale to niesie za sobą dodatkowe koszty. Lodowisko to też dodatkowa energia zużyta na utrzymanie tafli o odpowiednich parametrach. Nie płacimy biletów to płacimy z podatków. Inaczej się  nie da. Przybywa oświetlenia świątecznego i to dobry kierunek , ale to także sprawia wzrost kosztów energii opłacanej przez Gminę. Tak to już jest. Nic nie ma za darmo. Zawsze jest coś za coś. W ten lub inny sposób. Tę roboczą część  wykonaliśmy  wyjątkowo w pokoju nauczycielskim Szkoły Podstawowej. Stąd nie wychodząc na zewnątrz udaliśmy się na halę sportową MOSiK i tam  odbyła się ta uroczysta część dzisiejszej Sesji. Uczestnikami jej byli  przewspaniali goście z długoletnim pożyciem małżeńskim, nagrodzeni przez Kapitułę . Dyrektorzy i kierownicy wszystkich jednostek samorządowych i zakładów budżetowych.. Przedstawiciele Kościoła, Sejmu , Powiatu. Straży pożarnej, miejskiej i Policji. Oprócz jak zwykle pięknego śpiewu  obecnych i dawnych uczniów dodatkowo  odświętnego tonu nadawała 16-to letnia skrzypaczka ze Szczecina. Organizatorzy tak jak w poprzednim roku sprostali zadaniu.  Często w czynnościach dnia codziennego  nie docenia się tego co wokół nas. Nie zauważamy piękna i szlachetności w ludziach, którzy żyją obok nas. Spotkanie ich w takich okolicznościach skupionych w jednym miejscu wywołuje poczucie dumy że także należy się do tej społeczności. Dostojeństwo i piękno tych ludzi  czyni spędzone z nimi chwile wyjątkowymi i zapadającymi w duszę. Nadal bądźcie dla nas wzorem i żyjcie sto lat..


 

 

komentarzy: 4

Dodano: Sobota, 19 Styczeń 2013 07:20:08 Przez: Luki
Super reportarz zdjęciowy. -dziwnów.net tak pod względem tekstu, jak i foto to miernota w stosunku do tego co Pani prezentuje. Gratulacje Pani Bożeno.
Dodano: Poniedziałek, 31 Grudzień 2012 07:57:45 Przez: Mazurkowski
Brawo P. Bożeno, na Pani stronie wiadomości są zawsze aktualne, nie to co strona urzędu, tam wiadomości przekazywane są z co najmniej dwudniowym opóźnieniem (np. relacja z ostatniej sesji). Wszystkiego najlepszego w 2013 roku.
Dodano: Sobota, 29 Grudzień 2012 02:57:39 Przez: Jeszcze raz Olek
Pani Bożeno, w jakim charakterze uczestniczyła w uroczystej sesji P. Janina Jednorał - Beśko?
BożenaPani ta jako Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Dziwnowie była członkiem tegorocznej Kapituły i choćby z tego tytułu jej obecność była wskazana.
Dodano: Piątek, 28 Grudzień 2012 14:44:24 Przez: Olek
Tak jest, coś za coś, tylko czemu w Dziwnowie tak dużo. W takich Międzyzdrojach: "Stawki opłat wynoszą zaś 6 zł miesięcznie od 1 m3 zużytej wody z danej nieruchomości mieszkalnej przy nieselektywnej zbiórce odpadów, a analogicznie przy selektywnej zbiórce 4,50 zł. Natomiast od właścicieli nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne ustalono stawkę przy nieselektywnej zbiórce odpadów za jednorazowe opróżnienie pojemnika o pojemności 60 litrów (9 zł), 120 l (18 zł), 240 l (36 zł) i 1100 l (140 zł). Jeśli odpady są zbierane w sposób selektywny to ceny od pojemnika analogicznie wyniosą 7 zł, 13 zł, 25 zł i 105 zł. Bez komentarza.
BożenaJa o oświetleniu a Pan o odpadach.A jeśli chodzi o odpady, to zapewne zorientował się Pan, że nie byłam pokorna i mimo to uważam, że stawka 8 i 5 jest do zaakceptowania. Proszę wziąć pod uwagę stosunek stałych mieszkańców do wczasowiczów. Zapewne w Gminie Dziwnów jest on mniej korzystny niż w Międzyzdrojach tzn. jeden mieszkaniec musi partycypować w większym zakresie w śmieciach wczasowicza. Choćby w Łukęcinie stałych mieszkańców jest bodajże 129 a wczasowiczów w sezonie krocie. Ponadto pożyjemy zobaczymy , jak Międzyzdroje wyjdą na koniec roku. Jak Pan wie Gmina nie może zarobić na odpadach, więc może w przyszłym roku zostaną obniżone stawki, tym bardziej, że następny rok nie będzie aż w takim stopniu obciążony kosztami związanymi ze startem tej rewolucji śmieciowej.