Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Sołectwa przedstawiły swe potrzeby

Piątek, 01 Marzec 2013 14:03:26

                                       Komisja  Budżetu i Planowania

                                                Dnia 28.02.2013r.

 

Temat komisji - ”Spotkanie z Sołtysami i Radami sołeckimi w celu poznania

a)      problemów mieszkańców i perspektyw rozwoju

b)      największych utrudnień  dla rozwoju sołectwa

c)      stosowane metody integracji społeczności

d)      występujące patologie – jaka pomoc ze strony Gminy.

 

Przybyła pani Sołtyska i czterech panów Sołtysów wraz z członkami Rad sołeckich. Dziwnów dolny reprezentowany był jedynie w osobie członka Komisji pana Romana Skrzypczaka. Spotkanie było wartkie i esencjonalne  i choć trwało trzy godziny to odniosłam wrażenie, że zbyt krótko, gdyż tak wiele tematów zaledwie musnęliśmy a wymagają one wnikliwej dyskusji.  Zgłoszone potrzeby Sołectw do realizacji w roku 2013, lub do bezwzględnego ujęcia w budżecie na rok 2014, które w formie protokołu zostanie przedstawione panu Burmistrzowi do zapoznania i realizacji:

Sołectwo Łukęcin:

a) zamontować lampy  oświetlające  przy zejściach na plażę (nawet latem panuje tam  bezkresna ciemność)

b) należy usunąć powstałe doły i dużych rozmiarów dziury  utrudniające dojścia do plaż

c) zlikwidować na ulicy Słonecznej gromadzenie się w dużych ilościach wody co jest  utrudnieniem

d) mimo że jest to miejscowość typowo wypoczynkowa to w znanych Straży miejskiej punktach tej miejscowości jest rażący bałagan. Wymóc na właścicielach nieruchomości uporządkowanie tych terenów.

e) ścieżki przełajowe przez las domagają się odnowy jej nawierzchni i opisów. Stan na chwilę obecną powoduje pobłądzenia.

f) brak widocznego oznakowania z nazwą wsi.

g) brak internetu w świetlicy dla dzieci i młodzieży

h) rozwiązać problem z nadmiarem kotów

 

Sołectwo Dziwnówek:

a) miejscowość przyjmująca znaczne ilości dzieci, a nie ma ani jednego placu zabaw, występuje więc konieczność jego powstania

b) konieczność realizacji placu rekreacyjnego- wypoczynkowego (ala mini park) Pani Sołtys ma słowną zgodę Dyrektora Urzędu Morskiego

c)sołectwo domaga się inwestycji ze zgromadzonych kwot opłaty miejscowej za rok 2012.

      d) na ulicy I-go Maja brak oświetlenia- nie świecą się dwie lampy

      e) rozwiązać problem z nadmiarem kotów

 

Sołectwo Międzywodzie:

a) brak prawidłowego oświetlenia ulic Zwycięstwa, Morskiej i drogi nad zalew.

 b) zalewanie ulic Słoneczna Kasztanowa, Klonowa, Puławska

 c) firma sprzątająca nie wywiązuje się ze swych obowiązków,  jest brudno

 d) po raz kolejny poruszana sprawa przystanku autobusowego, który w obecnej formie jest adaptowany na szalet.

 e) obecny stan placu zabaw jest  zagrożeniem dla bezpieczeństwa dzieci, wymagane jest natychmiastowe podwyższenie i wyrównanie terenu.

e) pilna potrzeba naprawy pirsu

f)  prośba o mżliwość tymczasowego wykorzystania placu po dawnej Fregacie na parking

g) konieczność budowy świetlicy.

 

Sołectwo Dziwnów Górny:

a) brak  odpowiedniego oświetlenia na odcinku  Sienkiewicza( hala) do Żeromskiego na ul. Orzeszkowej od Polo Marketu do wejścia na plażę.

b) na ul. Parkowej  przy restauracji  (była Hecsa) zapadnięcia spowodowane często stojącą wodą

c)  plac zabaw (miejsce po konsultacjach)

d) konieczność budowy promenady ul. Przymorze- Żeromskiego

e) parkingi przy ul. Przymorze

 

Sołectwo Dziwna:

a) na tzw. WDW ul. Dziwna koło strzelnicy niezbędne jest wykrzewienie i wycięcie wszelkich zarośli zawężających  szerokość tej drogi.

b) Wzdłuż przystanków  po jednej i drugiej stronie  należy zlikwidować zastoiny wodne, które  bardzo utrudniaj wsiadanie i wysiadanie a także oczekiwanie przy przejeżdżających pojazdach.

c)  Konserwacja obecnego oświetlenia tam gdzie lampy są oraz postawienie choćby jednej lampy przy 25 od  drogi 102

d)  Na wysokości numeru 19-cie na Dziwnej wymagana jest naprawa 2 lamp.

e) Pilnie wymagana jest naprawa zjazdu z drogi wojewódzkiej, brak płyty „jumbo” powoduje grzęźnięcie w błocie do 25.

f) Zniszczono drogę przy pracach na strzelnicy- jest konieczność jej naprawy

g) Ścieżka rowerowa wymaga pilnej renowacji a zwłaszcza jej ponownego dokładnego oznaczenia. Są przypadku zabłądzenia.

h) Zalewanie terenu na wysokości  Apartamentu „Luba” przez wody spływające z drogi wojewódzkiej.

i) Ogromne ilości wody gromadzone w nierównościach drogi przy Orliku są często dużym problemem dla przechodzących i przejeżdżających- pilne znalezienie rozwiązania.

j)Niezbędne jest poprawienie chodnika  lub znalezienie rozwiązania komunikacyjnego dla ruchu pieszego w obrębie  Sklepu-Hurtowni Mrówka

k) Jest potrzeba powstania większego placu zabaw umiejscowionego przy orliku

l) Zgłoszono postulat  wyprowadzenia świetlicy dla dzieci ze wspólnoty na Dziwnej 4a do ewentualnie powstałej przy orliku.. Tak więc jest konieczność postawienia świetlicy.

m) Po zimie powstało sporo głębokich wyrw, na drodze  dojazdowej na osiedle, które zagrażają bezpieczeństwu

n) Jest sporo odcinków chodników do  przełożenia, gdyż obecny ich stan zagraża co najmniej skręceniem nogi.

o) Sołectwo Dziwna nie może korzystać z profitów opłaty miejscowej jest wniosek od Sołtysa o zwiększenie kwoty z 9000,- na 12000,-

p) Rozwiązać problem z nadmiarem kotów

Po zakończeniu spotkania z wspaniałymi gośćmi Komisja zapoznała się z treścią pism z teczki a następnie przystąpiła do dalszej pracy, pochylając się nad dzierżawami:
 

 

komentarzy: 1

Dodano: Sobota, 02 Marzec 2013 15:27:18 Przez: Mietek
A o Dziwnowie Dolnym zapomniani? Czyżby nie było problemów? Pozoracja działań i tyle. Będzie tego coraz więcej przed wyborami ale drugi raz mnie nie oszukacie.
BożenaTen wpis to dowód, że niektórzy piszą komentarz dla samego pisania nie poznając dokładnie tekstu którego dotyczy. Szanowny Panie Mieczysławie jest to relacja z Komisji w temacie zapisanym do rocznego planu w ubiegłym roku na luty tego roku. Podany do publicznej wiadomości na mojej stronie już 24 listopada ubiegłego roku. Gdyby Pan przeczytał tekst to wiedziałby,że Sołtysa z Dziwnowa Dolnego nie było. Nie są to moje obiecanki tylko postulaty poszczególnych Sołectw. Zamieszczony wpis jest tylko dowodem, że Komisja nie była sztuką dla sztuki tylko następstwem jej są podejmowane czynności. Pierwszą z nich jest przedstawienie panu Burmistrzowi w postaci protokołu wszystkich postulatów jakie zostały wyartykułowane na tej Komisji.