Kalendarz

<< 2018-01 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Szanujmy siebie i innych

Wtorek, 04 Czerwiec 2013 10:50:43

Jaki przebieg  ma nasz dzień zależy nie tylko od nas, ale także od ludzi wokół nas. Na maksymalnie piętnaście minut wyjechałam na Dziwnów, niestety utknęłam na godzinę. Wszystkie plany wzięły w łeb. Jeszcze nie zapomniałam horroru jakim był remont mostu zeszłego roku i nawet w najczarniejszym scenariuszu nie ujęłabym powtórki i to już w tym roku. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie jak zwykle nie zadbał o wygodę mieszkańców a wykonawca jeszcze bardziej ma to gdzieś. Arogancja urzędników króluje. A tak po prawdzie dziwi, że przy tak rozwiniętych technologiach rok po gruntownym remoncie ponownie muszą być dokonywane naprawy.  Choćby zaoszczędzić sobie wstydu a mieszkańcom i przejezdnym utrudnień, należałoby wykonać te naprawy przykładowo nocą lub co najmniej późnym wieczorem, gdy natężenie ruchu na moście jest znikome. Nic dziwnego, że koszty takich inwestycji są tak ogromne, skoro zasadnicza praca odbywa się po 30 minut co drugą godzinę , z czego co najmniej ¼ czasu to rozwijanie i zwijanie kabli. A utrudnienie dla ruchu ogromne. Przez urządzenie zasilające wiertarki, szlifierki, spawarki czy co tam jeszcze, przez cały czas, cała strona dla pieszych wyłączona. Choć nic nie przepływa w każdą parzystą godzinę most zamknięty dla ruchu. To trwa jakiś czas i nie wiadomo ile jeszcze? Gdzie jest logistyk? Gdzie jest myślenie o mieszkańcach? Gdzie szacunek dla  innych  ludzi?

Zrobiło mi się wstyd, że są takie braki, gdy poproszono mnie o ułatwienie korzystania z kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Dziwnowie Dolnym. Ławki, stojak na rowery i toaleta, to żadne wygórowane potrzeby tylko podstawy, które już w projekcie winny być uwzględnione. Oczywiście  zwróciłam się do odpowiednich osób o doposażenie  o te przedmioty. Zapewniono mnie o szybkiej realizacji. Owszem ławki wkopano następnego dnia i minęło kilka tygodni i cisza. Zadzwoniłam ponownie do pana Dyrektora MOSiK-u pod pieczą którego jest ten kompleks, upominając się o obiecaną realizację podstawowych potrzeb. Usłyszałam, że toaleta ma być udostępniana na ośrodku wypoczynkowym dawna Iglica. Wiem, że nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż miało ono funkcjonować już w ubiegłym roku. Ponadto brak dokładnej informacji. Niech by to funkcjonowało, ale dodatkowo postawienie jednego Toy Toya to chyba nie jest aż taki problem. Wystarczy postawić jeden mniej nad jeziorkiem. Stojak to nie jest wielka inwestycja  a posłuży parę lat. Czyż lepsze jest mimo woli niszczenie ogrodzenia do którego przyjeżdżający na jednośladach, chroniąc się przed kradzieżą muszą je przypinać?  Czy tu jest myślenie o mieszkańcach ? Czy tu jest szacunek dla ludzi?

Podam przykład, że można.  Powszechna jest wiedza, że WAM to trudny partner. W środę 29 maja zadzwoniłam do WAM  i w końcu złapałam kontakt z osobą, która podjęła się przekazania mojego zgłoszenia osobie, która w tej chwili jest na urlopie. Zgłoszenie moje dotyczyło faktu iż nadchodzi Święto „Boże Ciało” którego obyczajem są procesje a tereny WAM nie są atrakcją do podziwiania. Różnią się tym iż pozostałe tereny były tego roku  koszone trzykrotnie a tereny WAM-owskie ani razu. Tak więc rozpoznawalność ich terenów jest prosta.  Tam gdzie chaszcze, tam ich tereny.  Ponadto nadmieniłam, że Gmina po ustaniu opadów przystąpi do  odkomarzania . Większość terenów należy do WAM a udział w  niemałych kosztach odkomarzania żaden. Należałoby choć wykosić przynależne do nich chaszcze.  Nieomalże stał się cud. Minął długi weekend i od poniedziałku intensywnie  koszone są tereny WAM. Nawet ta instytucja reaguje tak jak powinna. Szkoda, że jak w latach poprzednich musiałam się upomnieć, ale  za to reakcja natychmiastowa.  Można ?

 Jest szacunek dla innych? 

 


 

 

komentarzy: 3

Dodano: Poniedziałek, 10 Czerwiec 2013 05:41:18 Przez: Ikar
1 toi toi to 200zł dziennie pani radna wiem bo zamawiałem na budowę. Podobno liczy się dla pani każda złotówka więc 6000 miesięcznie to chyba jest wyrzucanie pieniędzy w błoto. Pozabierać wszystkim stojaki rowerowe bo radnej się tak podoba! Zabrać spod hali biblioteki i szkoły i ustawić przy boisku no i ewentualnie przy sklepie radnej. Czasem lepiej pomyśleć zanim się ośmieszy pani radna.
BożenaDrogi Ikarze Pana wpis nie odebrałam jako górnolotny, a raczej niskich lotów. W Dziwnowie jest stanowczo za mało szaletów. Czuć to wyraźnie na promenadzie w okresie między sezonowym. Uważa Pan że uprzątnięcie i dezynfekcja terenów zanieczyszczonych fekaliami to niższe koszty? A może wróćmy do epoki kamienia łupanego i........ . Właśnie patrząc na finanse, taniej jest zamontować stojak na rowery niż ponosić koszty napraw uszkodzonego ogrodzenia. To nie radnej ma się podobać,tylko takie jest zapotrzebowanie społeczne a wybrano mnie, aby służyć społeczeństwu co z zaangażowaniem i przyjemnością czynię.
Dodano: Wtorek, 04 Czerwiec 2013 15:25:53 Przez: korzystający z kompleksu sportowego
Co do kompleksu sportowego to ławki i owszem wkopano, ale na zewnątrz. Użytkownicy kortu czy boiska w dalszym ciągu nie mają gdzie położyć plecaków, ani ciuchów podczas przebierania. Wszystko leży na ziemi, na boisku. W środku jest wystarczająco miejsca na ławeczkę albo krzesełka. Toaleta na ośrodku? To jeszcze trzeba zainwestować w billboard informujący użytkowników, że tam można załatwiać potrzeby fizjologiczne:-) Jakoś nie wyobrażam sobie, wejść na ośrodek, gdzie wypoczywają wczasowicze i powiedzieć: dzień dobry! jestem z kompleksu sportowego i chciałem tylko "siku". Wybieram opcję "za drzewem":-))) Szkoda, że myślenie sprawia ludziom trudność. Nie mniej jednak wielkie dzięki za szczere chęci Pani Bożeno!
BożenaNa razie nie ma za co dziękować. 12 czerwca mamy sesję Rady mam nadzieje, że do czasu jej rozpoczęcia wszystko zostanie uzupełnione i nie będę musiała ponownie angażować w to pana Burmistrza.
Dodano: Wtorek, 04 Czerwiec 2013 15:04:20 Przez: Marianna
P. Bożenko, a co z "gabarytami"? Wypadałoby już je zbierać bo z dnia na dzień turystów przybywa.
BożenaPrzewidziany jest wywóz na początku czerwca, ale dokładnej daty jeszcze nie znam. Pan Burmistrz mówił o początku czerwca.