Kalendarz

<< 2018-01 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

WNIOSKI na DZIWNEJ

Piątek, 04 Październik 2013 05:00:19

Wiele razy na tej stronie zamieszczałam wnioski, zapytania i interpelacje dotyczące spraw naszej Gminy. Dzisiejszy wpis  zawiera wnioski do budżetu Gminy na rok 2014-cie uwzględniające potrzeby naszego sołectwa pod którymi podpisują się Joanna Piwińska, Zbigniew Jeszka i Bożena Próchniak. Pan radny Jeszka dla dobra dzieci  także z naszego osiedla złożył wniosek o kwotę 15.000,- na spełnienie wymogów sanitarnych na OW „WYDRY” jakim jest remont łazienki dla dzieci. Jesteśmy świadomi, że realizacja niektórych wniosków jest zależna nie tylko od środków finansowych, ale od  uzyskania zgody od takich instytucji jak Urząd Morski lub Nadleśnictwo czy też WAM. Jesteśmy też świadomi, że ze względów racjonalnych niektóre wnioski będą mogły być uwzględnione dopiero po zakończeniu obecnie trwających inwestycji. Umieszczenie ich na liście pokazuje jakich zmian oczekujemy w naszym rejonie. Na naszej wyspie mamy walory niedoceniane i niewykorzystywane. Dla Dziwnowa po ukończeniu zapisanych inwestycji jest potrzeba kontynuacji budowy promenady na pozostałych odcinkach. Natomiast na Dziwnej trudna i żmudna robota administracyjna, gdyż mamy tak wielu właścicieli terenów od których działania Gminy są uzależnione. Jestem świadoma, że główną barierą  wcielenia w życie niektórych wniosków są pozwolenia a nie finanse. Między Spadochroniarzy Polskich a Komandorską, powstanie nowe osiedle domków, więc spowoduje to zwiększenie zapotrzebowania na zagospodarowanie tych terenów dla poprawy ich funkcjonalności i pożytku dla wszystkich. Dzięki połączeniu z nami Dziwnów stał się miastem, więc czas aby tę część miasta zagospodarować wykorzystując jej wszystkie walory. Temu służą te wnioski.

 

                                                               WNIOSKI

                                                   radnych sołectwa Dziwna

                    dotyczące  zapisania wydatków w budżecie Gminy  na rok 2014

                                                     z przeznaczeniem na:

 

1.Remont ulicy Dziwna  na odcinku od drogi wojewódzkiej 102 do ulicy Marynarki Wojennej

2.Wykonanie  placu zabaw lub  zagospodarowanie miejsca na „Orliku” w sposób  pozwalający rodzicom  na integrację z dziećmi w różnym wieku. Miejsce to ma wspomagać budowę  prawidłowych relacji w rodzinie i zdrowego stylu spędzania wspólnego czasu.

3.Na terenie dawnego terenu campingu „Jantar” rozbudowę skateparku, a także wykorzystując, fakt, że jest to teren ogrodzony (oddzielony od jezdni) usypanie góry ziemi i  w okresie zimy stworzenie możliwości wykorzystania sanek i nart.

4.Wykonanie projektu i realizację ulicy „Spadochroniarzy Polskich” z jej oświetleniem wytyczeniem miejsc  z ławeczkami oraz miejsc  pozwalających do prowadzenia małej gastronomii.

5.Ujęcie w budżecie kwot na zakup i montaż pomostów na wodach jeziorka ”Martwa Dziwna oraz postawienie wieży widokowej a także budowę grilla zwiększającego bezpieczeństwo korzystania z ognia na tym terenie przez turystów i mieszkańców.

6. Przeprowadzenie renowacji istniejących altan nad jeziorkiem i nawiezienie piasku dla lepszego zagospodarowania  czasu spędzanego przez dzieci nad jeziorkiem.

7. Przeznaczenie stosownych kwot  na renowację leśnej ścieżki rowerowej  wzdłuż jeziorka kładąc nacisk na jej zdrowotne, poznawcze ale i edukacyjne znaczenie.

8. Zapisanie w budżecie kwot na powstanie  ciągu pieszo-jezdnego na „Komandorskiej” wraz z oświetleniem.

9. Wykonanie projektu i jego realizację terenów obiecanych przez WAM między „Spadochroniarzy Polskich” a „Komandorską” dla poprawy atrakcyjności Dziwnej dla mieszkańców i turystów w okresie letnim i nie tylko.

10. Realizację ścieżki rowerowej  Dziwna – Międzywodzie wzdłuż drogi 102 z jej oświetleniem.  

11.Wykonanie projektu i realizację  parkingu wzdłuż obecnie wytypowanego miejsca.

12. Wymianę oświetlenia ulicy „Marynarki Wojennej” dostosowując do stylu w pozostałej części osiedla

13. Zagospodarowanie terenu Gminnego przy Dziwna 4a

14. Wstawienie zamknięcia placu zabaw, renowację obecnego sprzętu i doposażenie w urządzenia dla starszaków.

15. Naprawa drogi na WDW: wzdłuż strzelnicy i pozostałej Dziwnej.

16.Stworzenie programu i zabezpieczenie kwot na uruchomienie wypożyczalni rowerów działających na terenie całej Gminy.