Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Zapytania na Sesji

Środa, 19 Marzec 2014 14:02:13

Zamieszczam zadane przeze mnie pytania a odpowiedzi są sentencją słów sformułowanych przez pana Burmistrza

1.Czy przyjęcia w gabinecie ginekologicznym są jako pakiet z PARTNERMEDU bez dodatkowego dofinansowania z budżetu Gminy? Czy mamy wpływ na określenie rejonu z którego winny być przyjmowane pacjentki?

Odp. Jest to usługa PARTNERMEDU, ale z przeznaczeniem dla pacjentek Gminy Dziwnów. Pan Burmistrz przeprowadzi rozmowy których efektem ma być pierwszeństwo dla pacjentek z naszej Gminy. Ponadto poinformował, iż w trosce o zdrowie mieszkańców Gminy, czyni starania podpisania umowy z kardiologiem przyjmującym co dwa tygodnie. Koszt tej usługi medycznej pokrywany byłby z budżetu Gminy.

2.Kilkakrotnie zwracałam się do OR WAM w Szczecinie o uporządkowanie terenu po ogródkach działkowych przy PSB MRÓWKA oraz uprzątnięcie wiatrołomu umiejscowionego na wprost tego terenu. Efektu brak. Proszę o pomoc.

Odp. Zostanie wysłane pismo przywołujące do uporządkowania terenu. W razie braku efektów zostanie nałożona kara porządkowa w postaci mandatu.

3. W okresie ferii zimowych często spacerowałam po promenadzie i parku w Dziwnowie. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie ma jeszcze sezonu a na promenadzie i przy zejściach na których usytuowane są toalety odór jest porażający. Czy możliwe jest ustalenie przyczyny takiego stanu i zastosowanie odpowiedniej dezynfekcji?

Odp. Prawdopodobnie Już nie ma odoru, ale pomimo to zostaną podjęte kroki do zlokalizowania i zneutralizowania przyczyny.

4. Przejście parkiem idąc od Kochanowskiego w stronę Reymonta w którymś z dwóch ostatnich kominów wydostawał się tak okropny dym, że maska nie wiele by pomogła. Miałam nieodparte wrażenie, że palone są odpady. Będąc naiwną, że to było sporadyczne, ponownie wybrałam tą trasę i zastałam identyczną sytuację. Tyle osób tam się porusza, czy nie ma możliwości kontroli tych nieprawidłowych zachowań? Wiem, że są trudne procedury, ale nie podejmowanie żadnych czynności nie jest rozwiązaniem.

Odp. Zdarzają się takie sytuacje, ale często smród nie pochodzi od palonych odpadów, ale zdarza się węgiel powodujący takie zadymienie i odór. Zaangażowanie mieszkańców w podłączenie do sieci gazowej zmniejszy te niedogodności

5.Spacerując po naszym mieście, stwierdziłam (ironizując bardzo), że jesteśmy bogaci i nie szanujemy zieleni. Nie wiem jak w innych rejonach naszej Gminy, ale na Dziwnej jest to zjawisko permanentne. Posadzono onegdaj drzewka. Opalikowano je porządnymi grubymi kołkami. W wielu przypadkach te cieniutkie sadzonki, albo połamał wiatr albo dzieci i takie kikuty stoją do dziś, dodatkowo obarczane ciężarem kołków, które miały je zabezpieczać przed działaniem zewnętrznym. Często jest tak, że ta sadzonka się przyjęła i może kiedyś wyrosło by drzewo, ale jest tłamszona opartymi o siebie kołkami, które zamiast wspomagać , przeszkadzają. Zapytuję czy nie należałoby zrobić choć raz do roku przeglądu zasadzonych drzewek i tam gdzie brak pozytywnego efektu uzupełnić o nowe. A kołki które nie spełniają swej roli wykorzystać jako podpory do nowych sadzonek.

Odp. Rozpoczyna się okres przeglądu zieleni miejskiej. Zorganizowano większą ilość osób wspomagających w tych czynnościach. Do posadzenia jest 500 drzewek, więc tam gdzie są zniszczone będą nowe.

6.Mamy już marzec. Wiemy, że w tym roku musimy wybudować mieszkania socjalne. Czy mógłby pan Burmistrz przedstawić nam na jakim etapie jest ta inwestycja? Czy wypracowano i podjęto decyzję w jakiej formie i przez kogo będzie adaptowany budynek Jantar na potrzeby mieszkań komunalnych?

Odp. Początek roku jest dość intensywny w działaniach ze względu na inne wyzwania. Na pewno „budowa” mieszkań socjalnych rozpocznie się w drugiej połowie roku.

7. Niestety nie udało się pozyskać środków finansowych na rewitalizację parku, budowę muszli koncertowej i budowę świetlicy z remizą w Międzywodziu. Mam zapytanie czy czynione są poszukiwania programu z którego moglibyśmy uzyskać środki na rewitalizację parku choćby w niewielkim zakresie-podniesienie terenu, alejki, ławeczki, oświetlenie, siłownię a dla stworzenia specyficznego mikroklimatu fontanny?

Odp. Jesteśmy na końcówce programów tej perspektywy. O środki jest trudno, ale cała ta inwestycja jest ważna. Brany jest pod uwagę inny wariant rozwiązania choć części tej inwestycji. W chwili obecnej będzie rewitalizowany park przy dawnym „Ptysiu” Będą nasadzenia, ławeczki, lampy i mała fontanna.

8.Będę się powtarzać licząc na zmęczenie tym tematem i może to spowoduje zadowalającą mnie reakcję. W mojej ocenie nasza Gmina cierpi na brak umiejętności informacji społeczeństwa. W Gminie odbywa się wiele wydarzeń w różnych dziedzinach i na różnych płaszczyznach. Uczestnictwo społeczeństwa w tych propozycjach jest dużo mniejsze niż można byłoby się spodziewać. Śmiem twierdzić, że dzieje się to ze względu na brak informacji. Każde sołectwo ma gabloty informacyjne na Dziwnej jest ich aż trzy i trzy słupy ogłoszeniowe. Wykorzystana jest jedna gablota w której zamieszczone są podjęte uchwały i informacja dotycząca odpadów komunalnych. Brak informacji o kursach, szkoleniach, wydarzeniach kulturalnych, różnych zajęciach organizowanych z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców. Brak informacji o zorganizowanej przez PARTNERMED opiece lekarskiej a zwłaszcza o możliwości skorzystania z opieki specjalistów dodatkowo zaangażowanych z budżetu Gminy. Niejednokrotnie pozyskanie informacji jest zdarzeniem przypadkowym. Czy umieszczanie tych informacji to wielki problem? Co jest przyczyną takiego stanu?

Odp. Oprócz informacji w internecie , będzie uruchomiony punkt informacyjny na „Hali” i tam będzie źródło wszelkiej informacji.

9. Zapytuję pana Burmistrza o zasadność czy celowość pracy Straży Gminnej. Z góry zaznaczam,  że jestem za przestrzeganiem obowiązującego prawa. Straż Gminna jest powołana do jego egzekwowania. Jednak budzi moje wątpliwości wykorzystywanie tych uprawnień. Miało miejsce na naszym osiedlu działanie Straży Miejskiej w postaci wezwania właścicieli których pojazdy samochodowe stały na ulicy. Jako pierwsza zareagowałam na wezwanie, którego celem było pouczenie. W odpowiedzi na pytanie o zasadność takiego postępowania usłyszałam, że było zgłoszenie, więc musi być interwencja. Nie chciano mi udzielić informacji kto prosił o interwencję.To że auto stało tylko na czas wypakowania i zaniesienia do domu zakupów nie było żadną okolicznością łagodzącą. Dobrze wiem, że strefa zamieszkania ma chronić pieszych. a taką jest nasze osiedle więc zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym w jej art.49 ust.2 pkt4 zabrania się parkowania pojazdów w innym miejscu aniżeli jest to wyznaczone. Ja to wiem i wielu innych także i szkoda czasu i pieniędzy na taką interwencję. Na naszym osiedlu brak jest oznaczonych miejsc do parkowania. Jesteśmy osiedlem blokowisk, których tereny nie pozwalają na lokalizację własnych parkingów. Pragnę podkreślić, że w świetle tej samej USTAWY parkowanie nie może odbywać się w odległości mniejszej niż 7-metrów od pomieszczeń przeznaczonych na zamieszkanie, gdy jest tam do czterech miejsc parkingowych a w przypadku większej ilości miejsc od pięciu wzwyż ta odległość od budynku musi wynosić 10 metrów. Gdzie ma postawić auto właściciel mieszkający na trzecim czy czwartym piętrze, który dokonał większych zakupów i nie ma tragarza, który mu to wniesie na to czwarte czy trzecie piętro w budynku bez windy. Gdzie ma stanąć dziecko odwiedzające rodziców, które przyjechało w odwiedziny i musi wypakować dzieci wózki walizki zwierzaki i inne. Uznałabym za słuszne upomnienie właścicieli pojazdów zimą, gdyż powodują oni utrudnienie w odśnieżaniu ulicy. Gdyby to było przywoływanie do porządku właścicieli notorycznie traktujących ulice jak parking i to tylko dla własnej wygody, to też bym zrozumiała i akceptowała sens takiej interwencji. W efekcie przeprowadzonej interwencji Straży Miejskiej domagam się utworzenia oznaczonych miejsc parkingowych w wystarczającej ilości i zaprzestania utrudniania codziennej egzystencji mieszkańcom, stosując prawo w zakresie wygodnym dla przedstawicieli prawa, bez zapewnienia mieszkańcom możliwości przestrzegania wymaganego prawa.

Odp. Straż Miejska musiała interweniować, gdyż otrzymała zgłoszenie od Sołtysa pana Jana Mączyńskiego. Pan Burmistrz także jest za ułatwianiem a nie utrudnianiem bytu mieszkańcom, dlatego zastosowano pouczenie a nie karanie mandatem. Przedstawiciel władzy Sołectwa zgłosił podjęcie interwencji wobec mieszkańców tego Sołectwa, więc Straż Miejska musiała taką interwencję podjąć.

10. Zamiast tego co zrobiono, lepiej Straż Miejska zaczęła by egzekwować od właścicieli czworonogów sprzątania po nich. Skoro Gmina nie pobiera podatku za czworonogi i ja to ze względu na niskie dochody wielu właścicieli czworonogów popieram, jednak ponosząc koszty i to nie małe na stworzenie właścicielom czworonogów możliwości bez kosztowego sprzątania, aby Gmina nasza nie została przez te zwierzaki całkowicie zapaskudzona mając prawo w postaci Art. 145 ustawy z 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń (Dz.U. nr 12, poz. 114Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.” zezwalające na karanie mandatem za uchylanie się od tego obowiązku to dlaczego takie działanie Straży Miejskiej nie jest wprowadzone choć przyniosło by dwojakie namacalne korzyści. Dodatkową podstawą do działania jest Art. 4 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2012 r., poz. 391). dotyczący określenia szczegółowych zasad i „obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe, mających na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku;” Ponadto identyczny zapis przyjęliśmy uchwałą w naszym regulaminie jest to §1 ust.5 dlaczego nie wprowadzamy go w życie?

 

Odp. Trudno stać przy każdym właścicielu czworonoga i egzekwować te zapisy. Trzeba będzie więcej informować o takim obowiązku.

 

11.Czy prowadzona wycinka drzew na terenie byłego pola campingowego Jantar uwzględnia konkretny cel, czy jest to planowana wycinka nic nie niosąca za sobą?

Odp. Drzewa te stanowią potencjalne zagrożenie. Ponadto teren ten przeznaczony jest w przyszłości do rekreacji. Może kort tenisowy, udoskonalenie skateparku i placu zabaw.

 

Dopytałam także o zdarzające się spadki ciśnienia wody. Pan Burmistrz zainteresuje tym pana Prezesa ZWiK Sp.

Dopytałam także o ten skwerek z trybem ze starego mostu. Co dalej. Będzie tablica i ławeczki.

 

 


 

 

komentarzy: 6

Dodano: Wtorek, 15 Kwiecień 2014 12:19:24 Przez: Mieszkanka
Ja w sprawie zbiórki odpadów, Dziwnów zawalony jest żółtymi worami a przecież zbiórka będzie dopiero 22 IV. Czy ludzie nie umieją czytać? Czemu straż miejska nie reaguje? Czyżby te święta były w otoczeniu śmieci?
BożenaTeż zauważyłam sporo stojących worków z odpadami segregowanymi. Domniemam, iż są to niezebrane worki z poniedziałku 14.04.14. Zapewne zostaną sprzątnięte. Nie można pozwolić, aby stały w czasie Świąt Wielkanocnych. Niestety przekaz informacji w każdej dziedzinie kuleje.
Dodano: Poniedziałek, 31 Marzec 2014 06:34:54 Przez: Anonim
Witam Pani Bożeno. Odnośnie porządków, uporządkowania przysłowiowych wysypisk śmieci proszę się wybrać na spacer w kierunku byłej oczyszczalni nad zalewem. Wzdłuż tej płytowej drogi tylko śmieci, śmieci, telewizory itp. Czy o tym nikt nie pamięta i nikt tego nie widzi? Nie wystarczy sprzątać tylko głównych ulic. Tam też mieszkają ludzie i nie są oni 5-tej kategorii.
BożenaTak to prawda już dawno zauważyłam, że te tereny są przez niektórych traktowane jak wysypisko.Rozmawiałam na ten temat z niektórymi radnym. Fakt, że zgłoszono to na moją stronę daje mi podstawę do interwencji u Pana Burmistrza a to jest na 99,9 % skuteczne.
Dodano: Wtorek, 25 Marzec 2014 15:39:07 Przez: zainteresowana
Mam pytanie odnośnie siłowni zewnętrznej. Czy jest szansa w tym roku na taki obiekt? Dysponujemy przecież terenem przy Orliku, więc po co pchać się z tym do parku? Obiekty sportowe powinny być w jednym miejscu, żeby nie latać z wywieszonym jęzorem. A pomysł dodatkowego kortu tenisowego na Dziwnej to świetna sprawa! Gdyby jeszcze pomyśleć o zadaszeniu (lub czymś w rodzaju namiotu) to byłaby rewelacja, zwłaszcza w okresie jesień, zima - gdzie wtedy w Dziwnowie "psy dupami szczekają".
BożenaByła planowana siłownia z dofinansowania na rewitalizacje terenu parku. Niestety tych środków nie udało się zdobyć. Zamiar nadal jest. Ostatnio próbowałam pana Burmistrza namówić na choć niewielka siłownię w trójkącie utworzonym między chodnikiem a drogą wojewódzką z naszej strony przed mostem. Ten pojedyńczy tryb mostu nie wygląda poważnie. Niestety nikt nie podzielał mego zdania. Tak kort jest w planach. Także ma być plac zabaw, obiecany już w ubiegłym roku. To że ścieżki rowerowej Dziwna- Międzywodzie nie będzie z jednej strony zła nowina, ale dzięki temu WDW będzie miało zrobioną drogę tzw "Betonówkę". A ścieżkę zrobi nam Wojewoda robiąc drogę na trasie Dziwna Międzywodzie włącznie.
Dodano: Wtorek, 25 Marzec 2014 14:55:03 Przez: Elka
Korzystając z okazji "zapytania na sesji" uprzejmie proszę P. Radną o interwencję. Otóż za kilka m-cy zaczyna się sezon, okres kiedy mamy możliwość zarobienia pieniędzy, nie tylko mieszkańcy żyjący z turystów ale również cała nasza gmina. I taki turysta wchodzi na główną stronę www.dziwnow.pl aby dowiedzieć się czegoś o miejscach do spania, miejscach gastronomicznych i cóż widzi, na głównej stronie: "koza w bibliotece". Wiem, że są to ważne informacje, ale dla mieszkańców a nie dla turystów. Szanowna Pani Radna, od pewnego czasu daje się zauważyć dywersyjną politykę reklamową gminy, co w perspektywie daje się odczuć coraz mniejszą ilością turystów (obserwacja własna na podstawie ilości w lipcu i sierpniu tabliczek"wolne pokoje"). Gmina Międzyzdroje na pierwszym miejscu stawia na turystykę i są tego efekty, a u nas najważniejsza jest koza w bibliotece. Może zacznijmy brać przykład z M-jów i zareklamujmy się odpowiednio. Przepraszam za infantylność, ale nie mogłam się oprzeć, czyżby reklama z kozą miała przyciągnąć do Dziwnowa Arabów? Życzę wspaniałości.
BożenaJako jedyna dość często zwracałam uwagę na skromność i jak dla mnie mało czytelność strony dziwnów.pl Nie znam się na tym, ale to chyba taki trend w wyglądzie stron. Jest baza noclegowa i wiele innych informacji tylko zgodzę się z Panią trochę ukryte.Tak ogólnie to my wszyscy nie opanowaliśmy sztuki przekazu informacji. Przepraszam , ale ja naprawdę nie jestem kompetentna w ocenianiu a taki mam na to wpływ jak Pani, wiec zamieszczam Pani komentarz
Dodano: Poniedziałek, 24 Marzec 2014 17:14:34 Przez: Dorota
Dobry wieczór.Nie neguję w żaden sposób,że P.Doktor to dobry fachowiec,tylko co mi po tym kiedy muszę odbyć wizytę koniecznie, praktycznie już i nie mogę czekać (a stwierdzenie ,że mam szukać specjalisty gdzie indziej nie jest moim widzi mi się ,tylko dokładnie tak brzmiącą informacją -przekazaną przez jedną z Pań pielęgniarek pracujących w naszej dziwnowskiej przychodni). Pozdrawiam serdecznie:)
BożenaPo Pani ponownym wpisie dopytałam pana Burmistrza i otrzymałam informację,że w pierwszych dniach kwietnia pani okulistka ponownie będzie uzgadniała zasady przyjmowania pacjentów.Od kwietnia dzieli nas tydzień czasu, ale jeśli faktycznie pani wizyta to bardzo pilna sprawa, nie mogąca czekać to przykro mi , ale nie jestem wstanie pomóc.Jeśli jednak może Pani poczekać to bardzo polecam przyjmującą w ubiegłym roku panią okulistkę.Trudno jest znaleźć specjalistę a co dopiero dobrego. Poszukiwania okulisty trwały ponad rok. Traf chciał,że przydarzyło się nieszczęście w postaci skomplikowanego złamania.
Dodano: Czwartek, 20 Marzec 2014 17:14:31 Przez: Dorota
Witam,bardzo ucieszył mnie fakt,że czynione są starania pozyskania kolejnego specjalisty w naszym ośrodku zdrowia.Mam tylko cichą nadzieję,że nie będzie to tylko chwilowe tak jak ma to miejsce w przypadku okulisty(ponoć Pani doktor fatalnie złamała nogę)i trzeba szukać specjalisty gdzie indziej.Pozdrawiam:)
BożenaOsobiście korzystałam z usług Okulistki i muszę przyznać(okulary noszę od 5-tego roku życia), że nie pamiętam, abym miała tak dobrze dobrane okulary jak ostatnio. To, że zachorowała nie rozwiązuje umowy a ponadto może warto zaczekać na tak dobrego fachowca.