Kalendarz

<< 2018-01 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Kilka informacji

Piątek, 04 Kwiecień 2014 14:30:00

Mając świadomość, iż wciąż mamy problem z przekazem informacji, także na tej stronie zamieszczam kilka zdań w temacie zmiany organizacji ruchu drogowego z powodu remontu drogi wojewódzkiej w naszym mieście mającej nazwę ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie i Juliusza Słowackiego, potwierdzone na dzisiejszej Sesji nadzwyczajnej przez pana Burmistrza.W okresie od 15 kwietnia - do 1 lipca 2014 roku, droga wojewódzka od ronda na wjeździe do Dziwnowa od strony Kamienia Pomorskiego do ronda przed mostem będzie wyłączona z ciągłego obustronnego ruchu. Dostęp do stacji paliw, przychodni, poczty będzie udostępniony poprzez ul. Małą.( ta przy rest. Żeglarska). Wszystkie posesje i ośrodki wypoczynkowe nie mające innego dostępu jak z ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie lub Juliusza Słowackiego będą ten dostęp miały umożliwiony. Główne obciążenie ruchu zostanie przeniesione na ul. Kościelną i Mickiewicza, przy czym ta ostatnia będzie dwukierunkowa, bez możliwości parkowania. W trosce o dobro mieszkańców Dziwnowa i fakt iż jesteśmy miejscowością nadmorską, a więc z intensywną działalnością w okresie sezonu letniego, w umowie z wykonawcą zawarto warunek, iż od 1 lipca przez cały sezon musi być drożność obustronna na całym odcinku remontowanej drogi. Tak mają być prowadzone prace, aby w okresie sezonu uciążliwość z tytułu tegoż remontu była zminimalizowana. W okresie posezonowym musimy do końca roku uzbroić się w cierpliwość. Jest to bezwzględnie jedna z ważniejszych inwestycji w tym mieście, oczekiwana przez co najmniej 20 lat. Inwestycja która nie tylko przyniesie splendor wizerunkowy miastu, ale i wymierne korzyści dla nas wszystkich użytkowników tej drogi, bez zaangażowania finansowego z budżetu gminnego. To co działo się z tą drogą to nie była zdrowa sytuacja, to było chore. Potraktujmy uciążliwości z tym remontem jako okres choroby w którym wdrożono leczenie. Wyzdrowienie nastąpi na przełomie 2014/2015r.

W miejsce obecnych przystanków do komunikacji będą:

jeden na ulicy Kościelna na wysokości warsztatu samochodowego

drugi  na wysokości  ronda w okolicy punktu z grochówką wojskową

Pragnę poinformować, iż na dzisiejszej sesji zgłosiłam panu Burmistrzowi problem mieszkańców Dziwnówka z bioodpadami. Pan Burmistrz obiecał (ja mu ufam), iż rozwiąże ten problem. Odbiór odpadów biodegradowalnych realizowany jest przez Firmę pana Grabowieckiego i bez względu czy ta Firma sprząta tereny czy nie, to ma obowiązek odpady biodegradowalne odebrać. Jeśli nadal będą problemy lub brak informacji to proszę o zgłoszenie, choćby z wykorzystaniem tej strony.

 

 

komentarzy: 5

Dodano: Środa, 30 Kwiecień 2014 13:06:17 Przez: Władek
Szanowna P. Radna, uważam Pani odpowiedź za skandaliczną, wręcz namawiającą do łamania prawa. No bo cóż innego można wywnioskować ze słów: "ale jeśli to w okresie posezonowym osobom tam zamieszkującym nie przeszkadza, nie robiłabym larum". Są ludzie którym np. nie przeszkadzają rozboje, kradzieże itp. więc co, mogą napadać, kraść. Prawo jest jedno dla wszystkich czy to się komuś podoba czy nie, czy komuś przeszkadza czy nie. Pani odwiedź, osoby publicznej, posiadająca społeczny mandat zaufania używa słów niedopuszczalnych w cywilizowanym społeczeństwie. To nie ta epoka z lat 70-tych. Powinna pani potępiać łamanie prawa a nie sugerować przymykanie oczu. Tego rodzaju działania powodują chaos i bałagan. Np. w Niemczech za tego rodzaju wykroczenie płaci się od 50 do 150 Euro (mimo że niektórym mieszkańcom ulicy to nie przeszkadza). Uważam dalszą z Panią polemikę za zbędną, chyba że zmieni Pani swoje podejście do przepisów i ich przestrzegania. Z poważaniem.
BożenaSzanowny Panie Władku trochę umiaru w interpretacjach. Zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym w jej" art.49 ust.2 pkt4 zabrania się parkowania pojazdów w innym miejscu aniżeli jest to wyznaczone". Skoro brak jest miejsca wyznaczonego to jak zastosować się do treści tego przepisu prawa? Jeszcze raz podkreślam, aby karać za niestosowanie prawa to muszą być spełnione warunki do jego stosowania. Tylko tyle i aż tyle. To nie jest namawianie do łamania prawa tylko wymóg przestrzegania prawa przez wszystkich będących stronami. To wymóg równości wobec prawa.Jeszcze dobitniej Niemożna karać za niezastosowanie się do czegoś czego niema. Ponadto nadal podtrzymuję, że stosowanie prawa ma służyć społeczeństwu a nie być tylko forma karania społeczeństwa. Jeśli Pan mnie nie rozumie to trudno.
Dodano: Poniedziałek, 14 Kwiecień 2014 10:01:02 Przez: Miki
chociaż raz musze pani przyznać racje dot. mądrej odpowiedzi dla Władka
Dodano: Niedziela, 13 Kwiecień 2014 05:11:32 Przez: Władek
Witam ponownie, czasami jak jadę z Dziwnówka do Dziwnowa do Polo po zakupy lubię przejechać się nową ulicą Matejki. Sodoma i gomora, mieszkańcy urządzili sobie z uliczki parking i w nosie mają to, że kodeks drogowy zabrania parkowania w strefie zamieszkania (nie wspominając o plamach oleju na nowym pięknym polbruku). Nasza straż miejska i policja jaka jest wszyscy wiedzą, boją się własnego cienia, ale może władze się nie boją i zareagują. Sądzę, że zdecydowana reakcja władz odbije się pozytywnie w listopadzie.
BożenaRozmawiałam z osobą mieszkająca w sołectwie Dziwnów Dolny oraz dzisiaj wskutek zmiany organizacji ruchu drogowego w naszym mieście zmuszona byłam do przemieszczenia się wewnętrznymi drogami, więc lekko zboczyłam na ulicę Matejki, aby ocenić opisaną przez Pana sytuację. Faktycznie na całej długości stało 5 aut, ale jeśli to w okresie posezonowym osobom tam zamieszkującym nie przeszkadza, nie robiłabym larum. Jestem za przestrzeganiem prawa, ale nie lubię gdy stosuje się jednostronnie. Bo jeśli już Pan mówi o strefie zamieszkania i w związku z tym zakazie parkowania na ulicy, to musi Pan także mieć świadomość, że jest dalsza część tego zapisu mówiąca o wyznaczonym miejscu do parkowania. Stosowanie prawa winno służyć ludziom. Pan tylko przejeżdża tą ulicą i się oburza. Tym co mieszkają to nie przeszkadza. Z tego co słyszałam to większym problemem jest bałagan powstający wskutek wywozu odpadów komunalnych. Ponoć najczystsza jest ulica po deszczu.
Dodano: Piątek, 11 Kwiecień 2014 06:43:15 Przez: Dana
Droga Pani Bożeno, jeszcze nie tak dawno pisałam o sytuacji ruchu samochodowego na Alei Gwiazd Sportu. Niestety nic w tej kwestii się nie zmieniło śmiem nawet twierdzić,że do godziny 15 to najruchliwsza ulica w Dziwnowie. Nie wyobrażam sobie co się będzie działo przy dwustronnym ruchu na Mickiewicza.Skoro Pan Burmistrz czyta tego bloga więc ja pytam co z bezpieczeństwem naszych dzieci czy naprawdę nikogo to nie obchodzi?
Dodano: Sobota, 05 Kwiecień 2014 03:37:21 Przez: Władek
Szanowna P. Bożeno, sprawami Dziwnówka powinni zajmować się radni Dziwnówka a nie Pani. Jeżeli już tak się stało, ze to Pani będzie się zajmować Dziwnówkiem to proponuję radnym z Dziwnówka zachować się honorowo i przekazać diety na np. dom dziecka. Za nieróbstwo się nie płaci. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
BożenaNie zgadzam się z Pana opinią. Do zadań radnych należy troszczenie się o sprawy wyborców bez względu na okręg z którego zostali wybrani. Zbyt ważni są mieszkańcy, aby fundować im bieganie za swymi radnymi. Zgłoszono mi problem, więc zwróciłam się do osoby władnej go rozwiązać. Każdy inny też by tak uczynił. Napisałam o tym, aby mieszkańcy Dziwnówka (jeśli czytają mą stronę) wiedzieli, że prawidłowo odpady biodegradowalne winne być odbierane i dotychczasowy problem będzie rozwiązany. Rada uchwala prawo miejscowe w tym budżet dotyczące całej Gminy. Musi być współdziałanie radnych, aby były pozytywne efekty ich służby. Nie jest dobrze, gdy każda sroczka ciągnie w swoją stronę. Dieta nie ma tu nic do tego.