Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

LV Sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 27 Maj 2014 06:18:01

Sesja rozpoczęła się o godzinie 8-mej i była krótkim typowo roboczym posiedzeniem. Głównym powodem zwołania tej sesji była pilna potrzeba „zaopiniowania zweryfikowanego projektu planu aglomeracji Dziwnów obejmującego likwidacje aglomeracji wyznaczonej rozporządzeniem Wojewody Zachodniopomorskiego nr 23/2006 z dnia 14 lutego 2006r. oraz wyznaczenia  aglomeracji Dziwnów. Obowiązująca aglomeracja Gminy Dziwnów nie spełnia wiele kryteriów obecnie obowiązujących. Brak spójności aglomeracji z przepisami i wytycznymi może spowodować w przyszłości nakładanie kar finansowych  na Gminę oraz zamyka drogę do ubiegania się o środki z UE. Wobec powyższego, aby doprowadzić do zgodności zapisów rozporządzeń, wytycznych i w przyszłości uniknąć przykrych konsekwencji, a jednocześnie przy konieczności aplikowania o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, konieczne jest przyjęcie takiej uchwały”. Niestety  Gmina Wolin nie była gotowa, więc musieliśmy na chwilę odłożyć ustanowienie prawa miejscowego w tej kwestii.  Pan Burmistrz tego dnia podpisywał umowę w WAM Szczecin o przekazaniu wynegocjowanych bodajże 2 lata temu terenów czyli wzdłuż ulicy Komandorskiej , obecny parking idąc nad jeziorko oraz tereny miedzy własnością WM 9 a drogą z płyt. Mimo iż czas naglił przekazałam panu Burmistrzowi  kilka wniosków i zapytań. Oto treść:

Wnioski i zapytania  kierowane do pana Burmistrza w dniu 26.05.2014r.

1.       Komisja wnioskuje za  udzieleniem zgody dla właściciela „Parku Miniatur” w Dziwnowie pana Bartłomieja Piaścika na likwidację przejścia między trafostacją a płotem parku. Istnienie tego przejścia jest wykorzystywane przez osoby spożywające napoje alkoholowe, często zakłócające funkcjonowanie  tego parku głośnym oraz wulgarnym zachowaniem a także narażają zwiedzających na niebezpieczeństwo, rzucając na teren parku opakowania szklane po spożytym alkoholu.

2.       Komisja wnioskuje o wydanie polecenia dla Spółki z o.o. ZWiK w Dziwnowie  wypompowania  wody gromadzonej po ulewnych deszczach na wysokości wejścia  na teren „Mini Parku” i dużej bramy Orlika Na tej części Dziwnej jest wzmożony ruch w związku z funkcjonowaniem PSB ”Mrówka” a brak możliwości odpływu nagromadzonej wody powoduje duże rozlewisko i dodatkowe utrudnienia w przemieszczaniu się na tym odcinku.

3.       Komisja wnioskuje za usunięciem drewnianej rudery pełniącej w przeszłości rolę recepcji pola namiotowego „Jantar” a obecnie jest to  miejsce spożywania alkoholu i załatwiania swych potrzeb. Jest ono niebezpiecznym miejscem zwłaszcza  wieczorową porą.

4.       Pragnę także zapytać czy ustalono już terminy odkomarzania  a jeśli tak, to czy można poznać te daty.

5.       Przekazywano nam informacje o przewidywanym  podjęciu pracy przez panią  okulistkę na miesiąc maj. Zapytuję czy umowa i usługi są wykonywane.

6.       Zapytuję także jakie ustalenia osiągnięto w temacie pracy ginekologa w Dziwnowie. Czy faktycznie uzyskano porozumienie, że co najmniej jeden dzień w tygodniu jest przeznaczony tylko dla mieszkanek naszej Gminy?

Z przykrością muszę stwierdzić, iż pani okulistka z przyczyn osobistych wycofała się z współpracy. Prowadzone jest poszukiwanie nowego okulisty. W sprawie ginekologa  cały czas trwają rozmowy i będą kontynuowane do uzyskania poprawy dla pacjentek z terenu naszej Gminy.  Pragnę także poinformować Państwa iż zwróciłam się jako radna do WAM Szczecin o uporządkowanie swych terenów zwłaszcza wykoszenie i zgrabienie traw. Jesteśmy w okresie intensywnego wylęgu komarów a ich zaniedbane tereny to idealne warunki do tego wylęgu. Oczywiście WAM  nie partycypuje w kosztach odkomarzania Gminy.
 

 

komentarzy: 4

Dodano: Niedziela, 01 Czerwiec 2014 16:45:42 Przez:
Kałuże są na całym osiedlu ,więc to nie wina Mrówki
BożenaNie twierdzę, że wina Mrówki, tylko, że większy ruch tą drogą jest ze względu na jej obecność.Ochlapanie wodą z kałuży nie uważam za przyjemność i dlatego proszę aby do czasu remontu tej drogi usuwano tę niedogodność poprzez wypompowywanie tych zastoin po ulewnych deszczach.
Dodano: Sobota, 31 Maj 2014 01:59:28 Przez: mieszkaniec
Odnośnie wniosku 1-go,uwżam prośbę niezasadną, ponieważ mam garaż w tym miejscu i wymienione przez Panią ekscesy nie występują.....Proponuję wyznaczyć strefę bezpiecznego pasa 100 m wokół i ogrodzić drutem kolczastym.
BożenaPo co ten sarkazm. Nie jest to moja fanaberia,tylko zgłaszany problem w trakcie Komisji. Garaże są w pewnej odległości od tego miejsca a "Park Miniatur" jest w bezpośrednim sąsiedztwie. Aby udzielić Panu odpowiedzi poszłam tam jeszcze raz dzisiaj i stwierdziłam,że bezsprzecznie jest to miejsce z widocznymi śladami przebywania tam osób, gdyż pozostawione ślady nie wskazują na zwierzęta.
Dodano: Czwartek, 29 Maj 2014 13:13:50 Przez: gość
Pani Bożeno czy jest szansa że odbędzie się Festiwal Gwiazd Sportu 2014.Pytam bo jestem z rodziną stałym bywalcem jest to cudna impreza,sportowcy są wspaniali.Programu nie ma wiec troszkę się niepokoje.
BożenaFestiwal jest tradycją , więc na pewno się odbędzie. Brak programu zapewne związany jest z trwającymi negocjacjami z zaproszonymi gośćmi. Wszyscy sportowcy są przez wypoczywających mile widziani, ale są też szczególnie w danym roku pożądani i z tego c wiem, tacy mają odwiedzić nas w sezonie. Trochę cierpliwości.
Dodano: Wtorek, 27 Maj 2014 07:13:33 Przez: wm 9
czy mogła by Pani przybliżyć info o,które tereny chodzi pomiędzy własnością WM9,a drogą z płyt?Dziękuje.
BożenaTeren w kształcie trójkąta umiejscowiony między chodnikiem kończącym tereny WM nr 9 a betonową drogą dawniej przygotowaną do transportu gazu. Teren ten obejmuje obszar tzw parkingu i nieco wyżej położony na którym był plac zabaw dla dzieci a pozostały ławki i trzepaki oraz skrzynia po piaskownicy o likwidację której zwrócę się do pana Burmistrza. To miejsce należy zagospodarować jeśli nie na parking to na skwerek relaksacyjny dla mieszkańców. Przemyślany, zaplanowany, celowy. Nie jakieś tam łatanie dziury, tylko miejsce stworzone dla wypoczynku.