Kalendarz

<< 2017-10 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

LXI Sesja Rady Miejskiej w Dziwnowie VI kadencji

Środa, 24 Wrzesień 2014 10:36:46

To jedna z ostatnich sesji w tym składzie. Od 9-tego do 26-tego punktu włącznie porządek obrad dotyczył projektów uchwał. Tematyka zróżnicowana. Każda ważna, ale za jedną z ważniejszych uważam uchwałę nr 11 w sprawie nadania Statutu Miejskiej  Bibliotece Publicznej im. Elżbiety Zakrzewskiej w Dziwnowie. Jeśli nawet nie lubisz czytać a znasz drogę do biblioteki nigdy nie będziesz sam. Tam  zawsze coś ciekawego się dzieje i to przy zastosowaniu  przeróżnych form. Nie ma możliwości, aby nie znaleźć coś dla poszerzenia własnych horyzontów.  Angażowani są przedszkolaki i dorośli. Uchwała ta dodatkowo rozszerza pole działania poza Gminę. Bardzo szanuje ludzi, którzy nie ograniczają zakresu swych obowiązków tylko ciągle dążą do dalszego rozwoju. Bardzo ucieszyła mnie decyzja pana Burmistrza wycofania projektu uchwały dotyczącej sprzedaży, wprawdzie tylko 17m² ale w ważnym ze względów bezpieczeństwa ogólnego  miejscu.  Lepiej ponownie przeanalizować zagadnienie, niż pochopnie podjąć decyzję, która mogłaby być złą decyzją. Jednym z punktów są zapytania. W ostatnim czasie zgłoszono mi kilka mankamentów, więc dopytałam o nie pana Burmistrza oraz zamieszczam skrótowo uzyskane odpowiedzi.

1 Zapytuje czy możliwe jest, aby nawierzchnia do tenisa na kompleksie sportowo-rekreacyjnym Dziwnów Dolny  była utrzymywana w czystości z wykorzystywaniem urządzenia wydmuchującego ? Stały użytkownik tego kortu, zwrócił mi uwagę iż nawierzchnia jest zużywana wskutek tarcia a zanieczyszczenia  z okolicznych drzew zwiększają to niszczenie. Przydałoby się utrzymanie tej nawierzchni w czystości a zamiast miotły można by użyć dmuchawy.

Odp. Pan Burmistrz po pełnej analizie najprawdopodobniej zleci zakup dmuchawy na potrzeby sprzątania tego kompleksu.

2.Zapytuje czy stan desek drewnianych  użytych do ławek  umiejscowionych w przecudnym zakątku przed mariną zimową jest w wersji ostatecznej, czy też potrzeba pospiesznego montażu wymusiła  montaż  desek praktycznie w stanie surowym jedynie zabezpieczonych bejcą. Często bardzo chropowate powierzchnie nie tylko nie są miłe dla ciała, ale zwłaszcza u kobiet powodują niszczenie rajstop, pończoch itp. Czy przewidziana jest dalsza ich obróbka celem wygładzenia ich powierzchni?

Odp. Inwestycja nie została jeszcze odebrana. Jej powstawanie było w przyspieszonym tempie. Zapewne będą dokonane naprawy i poprawki wszelkich niedogodnień.

3.Ścieżka rowerowa na trasie Dziwnów-Dziwnówek została wypielona. Niestety zastosowano technikę dość intensywnie usuwającą chwasty wraz z ziemią. Powstały w ten sposób  szczeliny  szerokości opony koła roweru i dlatego są przyczyną częstych wywrotek rowerzystów a ponadto następuje rozluźnienie ich ułożenia. Zapytuję czy nastąpi wypełnienie powstałych szczelin, przywracając ich pierwotny stan co zwiększy bezpieczeństwo  korzystania z tej ścieżki.  Najgłębsze szczeliny są od strony drogi wojewódzkiej a to tym bardziej stwarza zagrożenie dla życia.

Odp. Pan Burmistrz twierdził, że zostały usunięte  chwasty i trawa, ale po zewnętrznej stronie ścieżki rowerowej, więc do wywrotki mogło dojść jedynie przy zjechaniu z tej ścieżki.  Po sesji osobiście wsiadłam na rower i sprawdziłam naocznie czyja jest racja. Faktycznie zostałam wprowadzona w błąd. Pan Burmistrz ma rację twierdząc, iż sama ścieżka jest bezpieczna.

4. Będą wykonane prace wodno-kanalizacyjne i będzie nowa nawierzchnia na ulicy Dziwnej. Zapytuje, czy możliwe jest umieszczenie progów spowalniających, wykonanych z kostki polbrukowej  w formie przejścia dla pieszych wzorem zastosowanego spowalniacza na ulicy Mickiewicza. Sugeruję umiejscowienie tych spowalniaczy  na wysokości wyjścia z orlika  i obecnego przejścia dla pieszych  przed PSB „Mrówka”. Dbałości o bezpieczeństwo nigdy za wiele.  Jest to droga po której porusza się większość dzieci w wieku szkolnym zamieszkujących tereny Dziwnowa na wyspie. To naprawdę spora ilość. Dodatkowo dzieci przemieszczają się na Orlik i plac zabaw w większości samodzielnie. Ważne jest więc zadbanie o ich bezpieczeństwo.

Odp. Pan Burmistrz zorientuje się czy jest taka możliwość i przeanalizuje taką potrzebę.

5.Zapytuję czy możliwe jest stworzenie  zapisów regulujących korzystanie ze słupów ogłoszeniowych, polegających choćby na regulacji, aby na jednym słupie można zawiesić jedno ogłoszenie o identycznej treści i w sposób nie zasłaniający inne nadal aktualne ogłoszenia. Dotychczasowe praktyki  polegające na zaklejaniu wszystkiego co na tym słupie jest i pozostawienie tego do sprzątnięcia dla innych nie może mieć nadal miejsca.  Problem z przekazem informacji w naszej Gminie jest od dawna. Obecny stan nie poprawia tej sytuacji. Regulacje korzystania ze słupów ogłoszeniowych mają poprawić czytelność zamieszczanych informacji i estetyzację tych punktów.

Odp. Faktycznie jest problem  z informacją, ale żadne regulacje nie będą skuteczne. Trudno jest wyegzekwować prawidłowe zachowania.