Kalendarz

<< 2017-10 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Zgodnie z projektem

Czwartek, 11 Grudzień 2014 14:18:58

W ostatnim czasie wiele osób zwracało się do mnie zasadniczo w trzech sprawach.  Jedna dotyczyła oświetlenia a właściwie sprowadzała się do zgłaszania dość sporej ilości nieświecących się lamp i montowanych nie w pełni sprawnych dekoracji świetlnych. Byłam u pana Sekretarza  Krzysztofa Latuśkiewicza i z rozmowy wynikało, iż potwierdza takie głosy i są podjęte próby poprawy tego stanu. Większość tych usterek powstaje podczas montażu na słupach. Druga sprawa dotyczy także oświetlenia a raczej braku dekoracji świetlnych na ulicy Marynarki Wojennej.  Faktem jest iż  Dziwna jest w remoncie i cały ruch odbywa się zasadniczo ul. Marynarki Wojennej a na niej dekoracji  całkowity brak. Stawiane jest pytanie czy mieszkańcom po tej stronie rzeki nie należą się takie ozdoby? W rozmowie z panem Burmistrzem padło zapewnienie, że w niewielkim zakresie zostaną  zawieszone świąteczne dekoracje. Trzecia sprawa dotyczy także ul. Marynarki Wojennej  a właściwie jej nierówności.  To że ulica jest falista nie świadczy o braku umiejętności w jej położeniu tylko o tym, iż potrzeba umiejscowienia wielu cieków(jadąc samochodem naliczyłam ich 26) wymusiła na projektancie zastosowanie tego typu rozwiązania.  Wiemy na jakich terenach mieszkamy. Chcemy mieć w piwnicach sucho i drogi bez kałuż. Ponadto narzekamy na pojazdy poruszające się ze zbytnią prędkością,  ale jednocześnie jesteśmy przeciwnikami stosowania  ograniczników w postaci tzw ”policjantów”.  Biorąc to wszystko pod uwagę zastosowano rozwiązanie polegające na wybudowaniu falistej drogi, która spełni te wszystkie wymagania. Nawet te ograniczające prędkość. Ta droga jest taką, jaką miała być. Nie jestem specjalistą i informacje przekazuje po rozmowie z włascicielem Firmy wykonującej te prace.


 

 

komentarzy: 12

Dodano: Środa, 17 Grudzień 2014 15:27:26 Przez:
jak zwykle ble, ble
BożenaNie odpowiada, nie ma przymusu, proszę zapomnieć o tej stronie.
Dodano: Środa, 17 Grudzień 2014 11:44:26 Przez: mieszkaniec
Pani Bożeno,czy mi sie wydaje,czy droga pod balkonami 9-tki poszła dalej w kierunku bramy JW,bo na wczesniejszym planie projektu drogi(byl w necie dostepny)to od rozjadu na punktowce odbijala w prawo i konczyla sie zaraz za tym ukośnym chodniczkiem prowadzącym do 11-tki?????
BożenaChyba kończyli tak jak była płyta betonowa. Też miałam wrażenie,że będzie tylko z zakrętem włącznie. To, że jest dalej, mnie nie smuci a wręcz odwrotnie. Najlepiej gdyby była zrobiona do końca. No cóż nie można mieć wszystkiego.
Dodano: Poniedziałek, 15 Grudzień 2014 05:46:00 Przez: mieszkaniec
Witam p.Bożene!przeglądałem projekt budżetu gminy na 2015 i nie znalazłem w nim nic o planowaniu dokonczenia ul.Marynarki Wojennej oraz Dziwnej,wiec w 2015 chyba nic z tego nie bedzie????????
BożenaBudowa Dziwnej i ul. Marynarki Wojennej nie była inwestycją planowaną. Planowana była budowa sieci wodno-kanalizacyjnej i przywrócenie do normalnej używalności ulic po remoncie. Ponieważ od dawna stan tych ulic miał delikatnie ujmując wiele mankamentów dokonano przesunięć w budżecie na znalezienie dofinansowania pozwalającego na uzyskanie takiego stanu jaki berdzie po budowie. Dochody własne mamy małe a potrzeb inwestycyjnych sporo. Nie dało się ując w budżecie kwot z przeznaczeniem na dokończenie tych ulic. Co nie znaczy, że radni tych okręgów nie będą dopominać się ich dokończenia. Jednak uważam, że pilniejsze są inwestycje w Spadochroniarzy Polskich czy Komandorską.Ponadto uzyskujemy dotacje na drogi z innych programów poza budżetowe dofinansowanie i tu jest szansa.
Dodano: Poniedziałek, 15 Grudzień 2014 02:29:05 Przez: on
Krytykuję, ponieważ inwestycja jest nie przemyślana do końca, jeżeli się coś robi to tak żeby było to funkcjonalne i praktyczna. A droga jest o metr węższa i nie ma Pani racji. A co do pozytywnego myślenia to patrząc na to......nie hmm pozostawię to bez komentarza..... Wesołych Świąt ...życzę.
BożenaSzukałam potwierdzenia Pana słów u wykonawcy i nie znalazłam go. Planowana inwestycja to wymiana a raczej budowa sieci wodno-kanalizacyjnej na Dziwnej i Marynarki Wojennej. Betonowe płyty miały być skruszone a w ich miejsce miano tylko dokonać wylewki betonowej. Przy niewielkim zwiększeniu nakładów finansowych uzyskanych wskutek przesunięć budżetowych wykonywana jest nawierzchnia z kostki technicznej i dodatkowo chodnik. Uważam, że to bardzo słuszny kierunek. Drogi nasze mieliśmy w opłakanym stanie i mimo częstego przypominania tego faktu, gdyby nie ta inwestycja jeszcze długo czekalibyśmy na zmianę dotychczasowego stanu. Gmina wymaga jeszcze wiele inwestycji a budżet jest taki jaki jest czyli niewystarczający. Jestem marzycielką ale stąpającą po ziemi i ciesze się nawet z tych małych kroczków prowadzących ku lepszemu. Zapewniam, że ta inwestycja jest bardzo przemyślana.
Dodano: Niedziela, 14 Grudzień 2014 10:37:15 Przez: on
Jak Pani nazywa te ścieżki jednoosobowe chodnikami..... to żart chyba z pani ust....Tam osoba z pakunkiem będzie miała problem z ominięciem drugiej osoby.
BożenaJeszcze chodnika nie zrobiono a już podlega krytyce. Przedtem nie było go wcale, to oznacza że było lepiej? Najpierw był lament, że zwężono ulice. Jak się okazało, że to nie prawda, to że dobudowywany chodnik za wąski. Chodnik ma normatywną szerokość 1,5 m.Idą Święta. Czas na pozytywne myślenie.
Dodano: Niedziela, 14 Grudzień 2014 08:19:21 Przez: tutejszy
Witam Pani Bożeno. Mam pytanie odnośnie Jantara, co z planami inwestycyjnymi.....nie widzę na stronach UM przetargu, a koniec roku tuż, tuż........czy po prostu kłam wyborczy i worek obietnic ?
BożenaNic podobnego. Nawet na tej stronie w odpowiedzi piszę o budowie mieszkań socjalnych i komunalnych. W budżecie Gminy na rok 2015-cie ujęto na to zadanie 5.000.000,- Jest Pan bardzo niesprawiedliwy,za wyjątkiem spotkania w Łukęcinie byłam na wszystkich i na każdym mówiono o realiach a nie fikcji. Komitet Wyborczy Grzegorza Jóźwiaka nie posługiwał się pustymi obietnicami.
Dodano: Niedziela, 14 Grudzień 2014 06:20:12 Przez: mieszkaniec
Nadmieniam, że chodziło o straszne ogrodzenie po byłym polu namiotowym "Jantar". Ogrodzenie po zakończeniu prac przy przepompowni- naturalne, że zostanie zdemontowane. Co do ulicy Dziwna ,brak wyobraźni przy projektowaniu planując tak wąski chodnik[miejsca nie brakuje].Rodzina z wózkiem ok......a ta trzecia osoba mijająca na ulicę !!!!!
BożenaWłaściwie odpowiedziałam wyżej. Przedtem nie było w ogóle tego chodnika i komunikacja piesza odbywała się bez komentarzy. Nie ograniczono miejsca dla pieszych tylko je zwiększono o dodatkowy chodnik szerokości 1,5 m.
Dodano: Sobota, 13 Grudzień 2014 14:14:58 Przez: znajoma
Pani Bożeno, zwracam się z zapytaniem odnośnie nowej dekoracji posadowionej w parku. Czy można rozważyć pozostawienie jej przez cały rok i przeniesienie docelowo koło mostu? Mamy tam już koło zębate, od Pana Jeszki można by pozyskać fragment przęsła mostu, który jest na terenie UKS-u. Statek bardzo dobrze wkomponował by się w otoczenie. Do tego postawić tablice informacyjne dotyczące historii mostu (stare fotki), ławeczki i kolejny skwerek zagospodarowany:-) Pozdrawiam!
BożenaSama jestem zainteresowana zmianą wyglądu terenu o którym Pani pisze i nieraz wypowiadałam się na ten temat. Myślę, że ze względu na remont drogi ta dekoracja została umiejscowiona w parku. Na teren przy moście należy zdobyć inną dekorację, ale to raczej po remoncie drogi Dziwna Dziwnów -Armii Krajowej Międzywodzie
Dodano: Sobota, 13 Grudzień 2014 13:59:26 Przez: znajoma
Ogrodzenie na Marynarki Wojennej jest rzeczywiści okropne. I nie chodzi zapewne poprzednim rozmówcom o teren przepompowni, tylko wzdłuż całego terenu po byłym Jantarze. Podczas przebudowy drogi płot został zepchnięty, pochylony i od dołu cały odsłonięty. Wygląda to tak jakby spychacz przeleciał po całości i zostawił. Czy to ogrodzenie jest w ogóle zasadne? Nie ma tam już pola namiotowego, więc może warto pomyśleć o jego usunięciu, bo w tej chwili szpeci otoczenie. Czy planowana jest wymiana starych lamp przy drodze?
BożenaJak sama Pani wie w obecnym wydaniu cały ten teren jest straszny. Poczekajmy jak zakończone zostaną prace na Dziwnej. Znam przyszłościowe plany zagospodarowania tego terenu. Kierunek tych zmian sport i rekreacja. Odnośnie wymiany oświetlenia wzdłuż Marynarki Wojennej to nic mi nie wiadomo. W nowym roku czeka nas duża inwestycja w postaci mieszkań socjalnych i komunalnych na terenie "Jantara" to zapewne ostateczne uporządkowanie tego terenu nastąpi po zakończeniu wszystkich tych inwestycji. Projekt przewiduje też zagospodarowanie terenu wokół. Oczywiście nie ma miejsca na obecnie istniejący tam zakład pana Grabowieckiego.
Dodano: Sobota, 13 Grudzień 2014 10:47:46 Przez: v
m
Dodano: Sobota, 13 Grudzień 2014 04:16:58 Przez: mieszkaniec
Pani Bożeno mam pytanie odnośnie nowo budowanej drogi na Dziwnej, dlaczego jest co najmniej węższa o pół metra i kiedy zniknie paskudne ogrodzenie na Marynarki Wojennej....
Dodano: Sobota, 13 Grudzień 2014 03:17:49 Przez: mieszkanka
Mam pytanie, dlaczego nowo budowana droga na Dziwnej jest co najmniej pół metra węższa i kiedy zniknie straszne ogrodzenie na Marynarki Wojennej.
BożenaRozumiem brak wymogu podawania faktycznych danych jest przyczyną podszywania się pod różne postacie, ale bez przesady, zmieniać także płeć? Ze względu na niezdecydowanie odpowiadam panu/pani pod jednym wpisem. Z tego co mi wiadomo to Dziwna będzie miała chodnik po drugiej stronie i razem nie będzie to obszar węższy wręcz przeciwnie będzie szerzej. Dzisiaj uzgadniałam z panem Piotrem Roczniakiem i wykonawcą drogi spotkanie na poniedziałek, gdyż właśnie, dlatego że będzie szerzej powstał problem z pięknie rosnącymi drzewkami iglastymi sadzonymi jeszcze przez śp. panią Wacię. Nie da się usunąć brzozy, więc siłą rzeczy będzie ona w świetle chodnika. Natomiast drzewka będą przesadzane. Jeśli chodzi o ogrodzenie to zapewne chodzi panu/pani o miejsce budowy przepompowni. Rozumiałabym zarzut, gdyby tego ogrodzenia nie było i narażono by przechodzących na wpadnięcie w dół do cuchnących wód podziemnych. Po zakończeniu inwestycji a ona nadal trwa zapewne ogrodzenie będzie zbędne. Zapewniono mnie iż w budowanej przepompowni zastosowana będzie nowoczesna technika zapewniająca brak odoru szamba.