Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Wesołych Świąt

Niedziela, 21 Grudzień 2014 03:52:48

 

Choinka
 

W ten wigilijny dzień zamglony, kiedy w kościele biją dzwony, a pierwsza gwiazdka błyska na niebie, moje życzenia płyną do Ciebie.Hmmm... a jakie mam Ci złożyć życzenia, by warte były Twego westchnienia? Sukcesów w życiu, ciepła w miłości, dużo uśmiechu, wiele radości. Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjaznych w Twym życiu zdarzeń. Niech ten wyjątkowy w roku dzień, odsunie na zawsze Twe troski w cień. I niech się śmieje do Ciebie świat, blaskiem szczęśliwych i długich lat.

 

komentarzy: 23

Dodano: Niedziela, 11 Styczeń 2015 07:46:45 Przez: ona
Ja chyba wiem - Kokolus Pani Bożenie obiecał grafiti na tej szarej kostce :-)
Dodano: Sobota, 10 Styczeń 2015 08:06:48 Przez: mieszkaniec
Bożena(Po całkowitym położeniu kostki nastąpi, nazwijmy to upiększenie na odcinku remontowanej Dziwnej poprzez wstawienie w miejsce szarej kostki kolorowej uzyskując określony wzór. Nie będzie to efekt Dziwnej na WDW, ale nie będzie taka jednolita jak ul. Marynarki Wojennej) I jak to się mają prace wykonywane na Dziwnej do Pani tekstu, który umieściłem wyżej. Wprowadzają w błąd Panią Radną och nie ładnie. Dziwna nic się nie różni od Marynarki Wojennej- śmiech mnie ogarnia jak to wszystko widzę. Najlepiej skwitować TAKI MAMY KLIMAT !!! hihihihih
BożenaCierpliwości
Dodano: Wtorek, 06 Styczeń 2015 09:11:21 Przez: młody
Kpina dzień wolny i lodowisko znowu zamknięte. Ta organizacja w Dziwnowie jest chora.
Dodano: Wtorek, 06 Styczeń 2015 08:39:08 Przez: Dana
Pani Kronenberg jest osobą, która wielu ludziom przysporzyła przykrości, teraz na własnej skórze przekonała się co to znaczy być obrażanym i poniewieranym. Zło złem powraca, niestety smutne ale prawdziwe. A propos Pana Kapitana, został specjalistą od obrony cywilnej i inicjatyw gospodarczych czyt.BIP Dziwnów. Pozdrawiam.
BożenaMam prawo do własnego zdania. Jest ono uznaniem dla Pani Kronenberg za ogromne zaangażowanie w WOŚP. Nikt inny nie podjął się tego zadania. To było ważne wydarzenie w Dziwnowie.
Dodano: Wtorek, 06 Styczeń 2015 08:14:27 Przez: Krysia
Ciekawa jestem ilu byłoby Was w Radzie jak byłaby to funkcja społeczna - bezpłatna, chyba niewielu. Dlatego nie piszcie jak to się troszczycie o los mieszkańców, traktujecie jako dodatkowe źródło zarobku.
BożenaZ ludźmi o takim nastawieniu niewiele da się zrobić. Szkoda, bo w ilości także jest siła.
Dodano: Poniedziałek, 05 Styczeń 2015 18:19:24 Przez: JAN
A przepraszam bardzo od organizacji WOŚP jest tylko Pani Renata?a gdzie radni,gdzie pracownicy gminy-żałosne.Cztery latka szybko zlecą i wtedy będzie się działo.
Bożena"Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej. Podstawowymi dwoma grupami obowiązków radnego są: a.) utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami oraz ich organizacjami (przyjmowanie zgłaszanych postulatów i przedstawianie ich organom gminy do rozpatrzenia), radny nie jest jednak związany instrukcjami wyborców. b.) branie udziału w pracach gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został on wybrany lub desygnowany. W sposób syntetyczny obowiązki radnego zostały opisane w rocie ślubowania, które radni składają przed przystąpieniem do wykonywania mandatu: „Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności gminy, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami gminy i jej mieszkańców – godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań gminy”. Wkleiłam ten zapis, aby przypomnieć narzędzia sprawowania mandatu radnego. Rzetelne wypełnianie tych obowiązków wbrew pozorom nie jest bułką z masłem a ponadto radny nie jest lekiem na wszystkie zło. WOŚP jest działaniem społecznym, więc może Panie Janie czas wziąć się do roboty.
Dodano: Poniedziałek, 05 Styczeń 2015 10:37:02 Przez: mieszkaniec
Już mnie diabli biorą z wykonywaniem prac na Dziwnej. Zablokowali drogę wyjazdową z 11i12 paprochy Kokolusa i mają to w nosie. Ta ich praca to porażka picie alkoholu po krzakach i oddawanie moczu gdzie popadnie nie zważając na to ,że robią to na oczach mieszkańców. Ile to będzie jeszcze trwało.....?
Dodano: Poniedziałek, 05 Styczeń 2015 10:29:40 Przez: tutejszy
Przyłączam się do poprzedniej wypowiedzi(Ananisza)...i komentuję to w ten sposób. Wybory były i cztery latka zapewnionego bytu dla włodarzy, a wyborcze lemingi na bok. Zabawa sylwestrowa....wysilono się na DJ jaja i żenada.
Dodano: Niedziela, 04 Styczeń 2015 14:26:07 Przez: Ananiasz
Przykra sprawa ,coś dziwnego się dzieje po wyborach w naszej gminie,otwarcia zimowego Orlika- brak,finału WOŚP -brak,przeciągający się remont na Dziwnej.A tak na marginesie gdyby Owsiak miałby się przejmować tym co o nim mówią to już dawno nie byłoby tej najlepszej charytatywnej akcji ,która wyzwala w nas tak dużo pozytywnej ,bezinteresownej energii.Szkoda tylko że w naszej gminie nikt nie pomyślał jakie to ważne aby nasza mała społeczność miała możliwość wspólnego działania ,spotykania się zwłaszcza w tak szczytnym celu dodatkowo doskonale się bawiąc w środku zimy.
Dodano: Niedziela, 04 Styczeń 2015 10:34:14 Przez: Ananiasz
Dzień dobry na wstępie pragnę pani pogratulować odwagi za to że jest pani jedyną radną z którą mieszkańcy mają kontakt i na pewno to doceniają ,wyniki ostatnich wyborów o tym świadczą,chciałbym jednak zapytać czy to prawda iż w tym roku nie odbędzie się gminny finał Wielkiej Okiestry Świątecznej Pomocy
BożenaPrzejdę od razu do sedna sprawy,gdyż po pierwsze zaskoczył mnie Pan pytaniem, a po drugie zszokowała mnie informacja potwierdzająca, iż w Gminie Dziwnów nie będzie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka będzie dokonywana do puszek wolontariuszy i przekazana do Kamienia Pomorskiego.Rozumiem panią Renatę Kronenberg, że odpuściła, gdyż za jej olbrzymi wysiłek wkładany w organizację i samo prowadzenie tego finału, zamiast uznania i podziękowania komentarze były różne. Zapytuje, gdzie są ci wszyscy krytykanci z lat poprzednich, skoro wiedzieli jak to zrobić lepiej, czemu tchórzą i nie robią nic, choć mają możliwość. Tak to jest krytykować łatwo, ale zaangażować się trudniej. W tym roku jest już za późno na podjęcie działań przez promocję Gminy. Zapewne jest to zadanie dla niej od następnego roku.
Dodano: Niedziela, 04 Styczeń 2015 05:54:39 Przez: dziwnowianka
Czy prawdą jest ,że Burmistrz zatrudnił Jarosława Kapitana jeżeli to prawda .......hmmm to kpina !!! i sitwa.....
BożenaNie wiem. Polityka kadrowa pana Burmistrza jest niezależna od Rady. Rada jest organem prawodawczym i kontrolującym wykonanie obowiązujących uchwał przez organ wykonawczy, jakim jest Burmistrz. Zatrudnianie i wynagradzanie nie jest regulowane uchwałami.
Dodano: Sobota, 03 Styczeń 2015 14:19:21 Przez: nieczytelny
Pani Bożeno Piszę do Pani, ponieważ chciałbym się dowiedzieć kto udzielał odpowiedzi na zadawane przez Panią pytania podczas II sesji Rady Miejskiej. Czy był to sam Burmistrz czy osoba upoważniona?
BożenaNie mogłam odpisać na podanego maila, gdyż okazał się błędnie wpisanym, dlatego udzielam w ten sposób odpowiedzi. Na zapytania radnych na Sesji odpowiada Burmistrz i tym razem tak było. Zamieszczone odpowiedzi nie są dosłownymi cytatami, ale sentencja udzielonej odpowiedzi.
Dodano: Środa, 31 Grudzień 2014 03:21:50 Przez: on
Pani Bożena nie może interweniować, ponieważ inwestor to były pracodawca burmistrza. Kadencja cztery lata a później trzeba gdzieś pracować. Pani Bożeno słodsza Pani jak cukier, burmistrz to widzi.
BożenaMyślałam, że po czterech latach w Radzie oczywiste jest, że bardziej od własnego interesu, obchodzi mnie dobro ogółu. Prawdą jest, że w świecie wszechobecnych malkontentów staram się postrzegać szklankę do połowy pełną, a nie do połowy pustą. Także prawdą jest, że staram się zauważać i doceniać pozytywne działania wielu osób. Jednak nie mogę się zgodzić, że słodzę w dodatku z podtekstem własnych korzyści. To bardzo niesprawiedliwa wobec mnie opinia. Wykonawcy inwestycji wyłaniani są w przetargach i dobrze jeśli wygrywają to swoi, gdyż podatki z ich działalności zasilają budżet Gminy. Nie jeden chciałby mieć taką perspektywę zatrudnienia jaką ma pan Burmistrz i to bez potrzeby czyjejkolwiek pomocy. Zaś moim comiesięcznym płatnikiem aż do samej śmierci jest ZUS, więc nie muszę szukać dodatkowego zatrudnienia.
Dodano: Wtorek, 30 Grudzień 2014 03:19:40 Przez: mieszkanka
Co do PSB "Mrówka" to jakie ogromne liczby osób tam pracują. A co do prac nikt nie chce się przyznać, ze to co teraz robią to partactwo bez pomyślunku.
BożenaWypowiedziałam swoje zdanie i rozumiem, że żadne argumenty nie trafiają do Pani. Pozostańmy więc przy swoim zdaniu i zakończmy ten temat.
Dodano: Poniedziałek, 29 Grudzień 2014 12:16:06 Przez: mieszkanka
Pani Bożeno nikt nie neguje inwestycji na Dziwnej. Powodem niezadowolenia jest wykonywanie prac przez inwestora, nieprzemyślana kolejność prowadzonych prac. 12,11 i Pani posesja jest przyblokowana na nieznany termin (zaczęto prace od d...y strony i tyle). Partacze i proszę się nie zachowywać jak klakier burmistrza sorry.
Dodano: Poniedziałek, 29 Grudzień 2014 03:31:37 Przez: jacek
Pani Bożeno lodowisko przez święta było zamknięte, a teraz szykuje się to samo 31 i 1-go.....może zamknąć to na trzy spusty.
Dodano: Poniedziałek, 29 Grudzień 2014 03:27:17 Przez: mieszkanka
Pan Kokolus zrobił nam prezencik świąteczny.....rozkopał wyjazd z bloku 11....na same święta i co "Wielkanoc nas czeka". Te prace przebiegają jak u ludzi bez mózgu, zaczęli prace nie z tej strony i etapowo. Szkoda tylko, że skończyli prace przy węźle byłoby ok. Tylko kto ich zgani jak to firma faworyzowana przez Jóźwiaka....
BożenaPunkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Czuję się w jakiś sposób odpowiedzialna, że ta droga jest robiona. Gdybym nie zabiegała o wykorzystanie inwestycji z siecią wodno-kanalizacyjną, która była od dawna pożądana i naprawdę niezbędna, do ucywilizowania nawierzchni ul. Dziwnej to według założeń byłoby dawno po inwestycji. Wylano by beton i długo a raczej bardzo długo czekalibyśmy na zmianę nawierzchni naszej ulicy. Powodem prowadzenia robót odcinkami (co zapewne nie jest ułatwieniem dla wykonawcy)jest umożliwienie jak najdłuższego wykonywania działalności w punktach przy tej drodze. Głównie chodzi o zaopatrzenie i sprzedaż w PSB "Mrówka". To jest działanie na rzecz mieszkańców tego osiedla, gdyż w przewadze oni mają tam zatrudnienie. Musi Pani przyznać, że Firma pracowała od wczesnego rana do ciemnicy. W każdą pogodę, nawet intensywny deszcz. Nie znam się na technologii budowy dróg. Widocznie obecne mrozy są przeszkodą do prawidłowego prowadzenia robót. Nie idźmy drogą, że jak się nic nie robi jest źle i jak się robi też jest źle.
Dodano: Niedziela, 28 Grudzień 2014 12:47:18 Przez: mieszkanka
Pani Bożeno, potrząśnie Pani tym towarzystwem (czytaj gospodarz kortów tenisowych). Styczeń za pasem, a siatki na korcie jak wisiały tak wiszą. Stać nas na taką niegospodarność?
Dodano: Sobota, 27 Grudzień 2014 16:05:22 Przez: ona
Niestety zrobił to kierowca Daci Duster nr rej ZKA 15740 widział to p. Koc,Zdunek
Dodano: Sobota, 27 Grudzień 2014 10:55:03 Przez: mieszkaniec
sprostowanie,to nie kierowca z Ekola,uszkodzil lampe,tylko mlody Żejmo sie zakopal w tym miejscu i podczas wyciągania przez drugie auto,uszkodzil lampe,zreszta widac bo ma wgniecione przednie drzwi kierowcy!!!
Dodano: Czwartek, 25 Grudzień 2014 13:02:34 Przez: AK
a ne można by tak swoimi słowami?
BożenaMożna. Dużo życzliwości, cierpliwości i miłości bardziej do bliźniego niż siebie samego. Samych dobrych zdarzeń i spełnienia marzeń. Dużo zdrowia i pogody ducha, sporo kasy i pełnego brzucha. Oto moje własne słowa, jako życzenia przekazać jestem gotowa.
Dodano: Czwartek, 25 Grudzień 2014 12:08:28 Przez: mieszkaniec
Wszystkiego najlepszego z okazji Swiat Bozego Narodzenia,a po swietach prosze sie zainteresowac zniszczoną lampą(prawdopodobnie przez kierowce firmy Ekol-są pozostalosci czerwonego lakieru na slupie lampy),ktora jest przy blaszakach,zaraz za magazynem hurtowni PSB.kto to teraz naprawi????pozdrawiam
Dodano: Wtorek, 23 Grudzień 2014 07:02:02 Przez: mieszkanka
Witam,prosze przyblizyc jak bedą przebiegaly prace na ulicy dziwnej i marynarki wojennej?
BożenaNie bardzo rozumiem zapytania, gdyż nie jestem wykonawcą.Ul. Marynarki Wojennej miała łączyć się z ul. Dziwną i ten odcinek jest zakończony. Od drugiej strony Dziwna przy 10 i 9 będzie łączyć się z drugim końcem Dziwny tej przy 11 i 12. Do Świąt miał być otwarty przejazd koło 10 i 9 na ul. Marynarki Wojennej, ale najprawdopodobniej kilkudniowe deszcze to uniemożliwiły. Inwestycje przeniesiono na rok 2015-ty. Szerokość drogi jest taka sama. Dodatkowo wykonano chodnik o szerokości 1,5 m. Po całkowitym położeniu kostki nastąpi, nazwijmy to upiększenie na odcinku remontowanej Dziwnej poprzez wstawienie w miejsce szarej kostki kolorowej uzyskując określony wzór. Nie będzie to efekt Dziwnej na WDW, ale nie będzie taka jednolita jak ul. Marynarki Wojennej.