Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Zebranie sołeckie

Wtorek, 27 Styczeń 2015 12:43:49

W poniedziałek o godzinie 17-tej podjęto próbę rozpoczęcia zebrania. Niestety frekwencja jak zwykle była tak mała, że należało  skorzystać z innego rozwiązania regulaminowego. Po  przerwie pan Sołtys Jan Mączyński odczytał program zebrania, który został jednogłośnie przyjęty.  Jednym z elementów tego zebrania było wręczenie laureatom konkursu Świąteczno-Noworocznego Wystroju  nagród w kategoriach :

              „Wspólnota” 1 miejsce zajęła  WM „Pod Brzozą” Dziwna 10 a wyróżnienie WM Dziwna 9          

              „Balkon”         1 miejsce Państwo Studniccy a wyróżnienie Państwo Kępkowie      

               „Posesja”       1 miejsce Państwo Sobczakowie a wyróżnienie Państwo Solisowie

Po sprawozdaniu z działania Sołtysa i Rady Sołeckiej w roku 2014 przedstawiono i przegłosowano propozycje  rozplanowania wydatków na rok 2015-ty. Następnie głos zabrał gość  pan Burmistrz Grzegorz Jóźwiak. Najciekawszą część stanowiły zapytania zebranych. Przewijało się wiele wątków począwszy od  braku czystości na naszym osiedlu poprzez odbiór odpadów komunalnych  oraz niesamowite zaśmiecenie terenów należących do WAM i Urzędu Morskiego a które służą mieszkańcom i wczasowiczom w celach rekreacyjnych. Była mowa o wymianie instalacji  oświetlenia oraz o polu mini golfa  i przyszłościowo o kortach tenisowych  na terenach znajdujących się na dziś w opłakanym stanie. Była mowa o możliwościach  współgrania z WAM-em o problemach z wycinką drzew a także o problemie z dzikami i ect. W tym roku budżetowym szału  na Dziwnej nie będzie i trzeba to zaakceptować. Główna inwestycja będą mieszkania na Jantarze.  To że stan dróg Komandorskiej i Spadochroniarzy Polskich jest w tak złym stanie iż bardzo odstaje od swych nazw dobitnie przedstawiono i świadomość tego jest powszechna, ale jeśli coś w tym roku w tym temacie drgnie to jedynie wskutek  oszczędności przy przetargach innych inwestycji. Trochę żal, że nie umiemy a raczej nie chcemy korzystać ze swoich praw. Tak wiele potrzeb artykułujemy na co dzień a wtedy, gdy jest na to czas i miejsce tych narzekających jest brak. Nawet jeśli są problemy finansowe to im więcej osób będzie wyrażało  potrzebę zmian, to tych zmian będzie więcej. Zawsze chór jest donośniejszy niż pojedynczy głos. Chcemy czy nie chcemy tworzymy wspólnotę i poprzez udział w tej wspólnocie możemy poprawić swój byt.


 

 

komentarzy: 10

Dodano: Niedziela, 08 Luty 2015 11:38:54 Przez: Dana
Witam, również proszę o interwencję tylko odnośnie wywozu śmieci. W piątek zgodnie z harmonogramem na luty wystawiłam przed domem odpady szklane, przeleżały cały weekend. Nie wyobrażam sobie co się będzie działo w sezonie.
Dodano: Niedziela, 08 Luty 2015 08:02:23 Przez: dzi
święta racja,wreszcie ktos to napisał!!!!!!prosimy o interwencje!!!!!
Dodano: Sobota, 07 Luty 2015 09:18:57 Przez: mieszkaniec
Pani Bożeno, proszę o interwencje odnośnie prowadzenia akcji odśnieżania przez firmę Grabowiecki. Używanie dużych maszyn odśnieżających (ciągników)na chodnikach warunkuje ich uszkodzenie. Firma , która stara się o prace w tym zakresie powinna zagwarantować maszyny przystosowane do takowych prac. Wystarczy przejść się po Dziwnowie, gdzie widać skutki. Naszym nowym chodnikom też to grozi.
Dodano: Sobota, 31 Styczeń 2015 14:13:13 Przez: ciekawski
to juz w maju br. byla Pani na Jantarze!!!!no no,grubo :)))))) pozdrawiam
BożenaGratulacje za spostrzegawczość. Oczywiście w 2014-tym.
Dodano: Sobota, 31 Styczeń 2015 14:10:34 Przez: oczekujaca
a kiedy bedzie mozliwosc pierwszych zasiedlen,przez oczekujacych?czy beda to w pierwszej kolejnosci lokale komunalne czy socjal?
Bożenasocjal
Dodano: Piątek, 30 Styczeń 2015 08:58:23 Przez: ....
Pani Bożeno,prosze sie przejsc chodnikiem kolo Jantara,jaki tam jest smród wilgoci i stęchlizny,przeciez żaden remont tego nie zlikwiduje,to jest budynek do wyburzenia (stara ruina z 1938),co tu remontowac,przecież to nie jest zaden zabytek!!!współczuje tm ludziom,którzy dostaną te lokale,ale pewnie bedzie tak,ze wyremontujecie a potem niech sie ludziska męczą!!!!
BożenaBodajże w maju roku 2014-tego wraz z pozostałymi członkami Komisji Budżetowej na własne oczy sprawdzaliśmy stan budynku Jantar i muszę powiedzieć, że wszyscy byliśmy zaskoczeni tak dobrym stanem tych pomieszczeń. Korytarze i klatki schodowe w niektórych zamieszkałych budynkach niewiele różnią się od tych stojących tyle lat bezużytecznie. Może jestem naiwna lub łatwowierna, ale myślę że będą to ładne lokale mieszkalne i przecież nikt nikogo na siłę nie będzie zmuszał do zamieszkania. Zapewne wielu frankowiczów, którzy mają kłopoty, bo musieli mieć swój kąt nawet przez sekundy nie zastanawiało by się nad możliwością zamieszkania w tych lokalach. Jeśli inwestycja będzie wykonana zgodnie z projektem to będzie to bardzo ładne miejsce w Dziwnowie.
Dodano: Czwartek, 29 Styczeń 2015 03:28:44 Przez: Piotr
Pani Bożeno a na czym będzie polegała wymiana oświetlenia? W dniu dzisiejszym (29 stycznia) pojawił się wóz z podnośnikiem. Panowie "grzebali" przy lampach. Czy to interwencja w sprawie wymiany instalacji oświetlenia czy zwykła wymiana żarówki?
BożenaPodejrzewam, że wymiana żarówki, gdyż dwie nie świeciły, ponadto Rada nie podejmowała decyzji o przesunięciach budżetowych na sfinansowanie nowych kabli. Będzie to wymiana kabli i wymiana lamp rtęciowych na sodowe uzyskane wskutek remontu 102. Na wymianę słupów musimy poczekać. Sama uważam, że ważniejszy jest efekt widoczności niż estetyki słupów w naszym rejonie.
Dodano: Środa, 28 Styczeń 2015 12:44:52 Przez: Jolcia
Nie zrozumiała mnie Pani, nie chodziło o mieszkania ale o szanse rozwojowe dla młodych. Widzą, że Dziwnów nie jest dla nich. Jest dobry dla wynajmujących pokoje, wiecznie wygrywających przetargi bądź emerytów, którzy mają emerytury a w sezonie mogą dorobić drobne. Oto właśnie mi chodziło.
BożenaTo prawda, że miejsc pracy u nas niewiele. Moje dzieci też zostały zmuszone do poszukiwania swego miejsca poza Dziwnowem. Jest jednak nadzieja na zmianę obecnego stanu, ponieważ w Kamieniu Pomorskim ma powstać specjalna strefa ekonomiczna, czyli szansa na miejsca pracy.
Dodano: Środa, 28 Styczeń 2015 10:47:24 Przez: beata
Pani Bożeno dziękujemy za troskę o mieszkańców punktowców ale jest ona chybiona. Nikt nie będzie stawiał samochodów na terenie proponowanym przez Panią.Ulice i chodniki między blokami 1-8 nadal będą gęsto obstawione samochodami a latem to już horror. Nieraz z przerażeniem i strachem patrzę i myślę o pożarze lub chociażby karetce pogotowia.Między blokami 1-6 naprzeciwko bloku 3 jest spory teren,który z powodzeniem nadawałby się na parking.Może warto postarać się o jego przejęcie.
BożenaNawet wczoraj na zebraniu wspominałam panu Burmistrzowi o tym terenie z takim przeznaczeniem. Czyniliśmy to cztery lata temu niestety bez powodzenia co nie znaczy, że nie będę przypominała iż teren między 1 a 6-tką jest dla mieszkańców pożądany. Tam może być problem z legalizacją tego terenu jako parking, gdyż odległość od budynków musi być minimum 10m. Próbujmy małymi kroczkami.
Dodano: Wtorek, 27 Styczeń 2015 14:22:44 Przez: Jolcia
Dziwna to Dziwna, może ludzie już w tym towarzystwie nie chcą się jednoczyć, a coraz więcej młodych wyjeżdża lub myśli o wyjeździe, jest po prostu tak super, jeszcze trochę czasu a na Dziwnej zostaną radni i emeryci jak na załączonych zdjęciach.
BożenaI po co ten sarkazm ? Zawsze najwięcej dzieci pochodziło z Dziwnej i po oddaniu prawie 60-ciu mieszkań nadal tak będzie. Nie twierdzę, że jest idealnie, bo zawsze może być lepiej, ale nic nie robiąc tylko narzekając sytuacji się nie polepszy.