Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Co można poprawić ?

Środa, 08 Kwiecień 2015 13:14:36

22 kwietnia odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Planowania oraz Morskiej, Ochrony Środowiska i  Bezpieczeństwa w temacie odpady komunalne. Jeden z pod tematów to:

 ocena gospodarki odpadami z punktu widzenia mieszkańców/uwagi i zastrzeżenia/.

Czas szybko płynie, dlatego już dziś bardzo proszę Państwa o opisanie w komentarzach wszelkich Państwa zastrzeżeń związanych z wprowadzoną reformą gospodarki odpadami komunalnymi.

 A nawet jeśli mają Państwo wypracowane inne rozwiązanie dotyczące odbioru odpadów pozwalające zniwelować  występujące niedogodności to także chętnie z nimi się zapoznam.  Może będzie to realne do wprowadzenia. Ta wiedza jest nam niezbędna, aby móc niwelować występujące nieprawidłowości, które tylko w teorii  działają poprawnie. Każde spostrzeżenie przeanalizujemy.

Z góry bardzo dziękuję za zaangażowany czas.


 

 

komentarzy: 12

Dodano: Niedziela, 26 Kwiecień 2015 06:42:43 Przez: slawomir
Dzień dobry proszę o o wcześniejsze otwieranie kompleksu Orlik w sobotę i niedzielę piękna pogoda a dzieciaki z rodzicami odbijają się od bramy. Ponadto proszę przeprowadzić kontrolę czystości na obiekcie szczególnie w sanitariacie straszny brud i smród Dlaczego obsługa nie sprząta zwłaszcza p Bajer który nic nie robi siedzi tam jak za karę a bardzo często zostawia boiska i znika na parę godzin
Dodano: Piątek, 24 Kwiecień 2015 15:42:14 Przez: były mieszkaniec
nie wiem w czym widziecie problem ludziska, przeciez jak rowerzysci przejezdzajacy przez dziwnów, pojadą przez ulice Mickiewicza, to i wszyscy Wy skorzystacie, napewno sie dzies zatrzyma na gofra lofa picie cokolwiek, moze nawed obiadek. o ile bedzie uczciwy sprzedawca i nabije na fiskalną kase, to gmina otrzyma z tego tytułu mały profit. Im więcej rowarzystów bedzie przejezdzalo mickiewicza tym wiecej profitów. A mieszkancy i tak by nie jezdzili nad rzeką tylko Mickiewicza, nawet jak by byla ta sciezka rowerowa, a na bank sporo rowerowych turystów nawet by sie nie zatrzymało w Dziwnowie tylko by podziwiali ladny widok nad rzeką, aż by sie wkoncu zorientowali ze to Dziwnów mineli. doceniajcie to co macie, tym bardziej ze włodarze się naprawde postarali bo gdyby nie środki z unii to nigdy by ta 102 nie została wyremontowana pozdrawiam
BożenaChcę tylko uzupełnić, że taka nieformalna wyłożona kostką niefazową między chodnikiem przy rzece a miejscami postojowymi po lewej stronie jadąc w stronę mostu ścieżka z wykorzystaniem do jazdy rowerem jest.
Dodano: Piątek, 24 Kwiecień 2015 07:40:45 Przez: tutejszy
Pani Bożeno, proszę o interwencję na ul. Spadochroniarzy. To co tam zrobiono to totalna porażka. Był asfalt do JAT po remoncie nabrzeża totalna rozbiórka przez ciężki sprzęt. Burmistrz po zakończeniu prac obiecał przywrócenie do stanu poprzedniego, a co zrobił?....w niektórych miejscach został wysypany nieodpowiedni tłuczeń. Proponuję spacer i zaprosić burmistrza ja przejadę autem...tuman mgły cementowej. Tam jest ścieżka rowerowa nie zalecam bo można stracić opony. Pieszo nie polecam po takiej drodze nie wspomnę o dzieciach. A to jest dla nas mieszkańców za mostu droga na plażę.
BożenaSzóstego maja cała Rada wraz z panem Burmistrzem obejrzy nie tylko tę drogę, ale także chcę pokazać te nagromadzone i niesprzątane przez parę lat śmieci na terenie okalającego Dziwne lasku.
Dodano: Wtorek, 21 Kwiecień 2015 12:26:20 Przez: Kuala Lumpur
Czyli jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Lepiej było zrobić parkingi, bo z tego jest kasa, niż ścieżki rowerowe! Naciupane chodników po obu stronach jak w Kuala Lumpur. A co stało na przeszkodzie, żeby jedna strona była dla pieszych, a druga dla rowerzystów? I wszystko w temacie!!!
BożenaNie tylko ręce opadają na taki komentarz. Po której stronie zrezygnować z chodnika? Od strony rzeki, która ma być naszym oknem na przyszłość, czy od strony miasta ? Totalna bzdura. Miastu potrzebne są parkingi. Aby zachęcić do zatrzymania się u nas choćby przejeżdżających, muszą być miejsca postojowe a że przy drodze wojewódzkiej miasto nie zarabia ani złotówki. Wobec czego przywołana teza jest kulą w płot.
Dodano: Wtorek, 21 Kwiecień 2015 03:27:12 Przez: tutejsza
odsyłam: http://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/9962-zawadzki-wnioskuje-o-diety-za-zotowk.html
BożenaCo ma populistyczny pomysł radnego PO z Kołobrzegu do słów " Dlaczego nie zapomniano o podwyżkach wynagrodzeń dla was ???"?
Dodano: Wtorek, 21 Kwiecień 2015 01:31:30 Przez: mieszkaniec
Popieram w pełni przedmówców z krytyką odnośnie braku ścieżki rowerowej przez Dziwnów. Włodarze nasi często artykułują w swoich wypowiedziach o potrzebie ich wykonania Dziwnów-Międzywodzie, a Dziwnów czarna plama. A była możliwość przy wykonaniu prac przejścia przez Dziwnów drogi 102. Wstyd !!!!!!! Dlaczego nie zapomniano o podwyżkach wynagrodzeń dla was ???
BożenaPrawda jest, że włodarzom bardzo zależy na ścieżce rowerowej Dziwnów-Międzywodzie. Za mostem to także Dziwnów. Nieprawdą jest, że była możliwość przy wykonaniu prac przejścia przez Dziwnów drogi 102 a włodarze z niej zrezygnowali. To z podwyżkami to też nieuczciwy wpis komentarza. Prosiłam o wpisy dotyczące reformy gospodarki odpadami komunalnymi, aby móc zniwelować jej ewentualne niedogodności. Czytając treść komentarzy pod tym tematem rozumiem, że jesteście Państwo zachwyceni gospodarką odpadów i nie macie żadnych zastrzeżeń.
Dodano: Wtorek, 21 Kwiecień 2015 01:22:35 Przez: on
Oj Pani Bożeno, żeby dotrzymać słowa przyjdzie Pani wziąć pędzel i malować polbruk.
Dodano: Poniedziałek, 20 Kwiecień 2015 15:21:35 Przez: obserwator
Reasumując to co Pani napisała: PORAŻKA!!!! I na dodatek nikt się do tego nie potrafi przyznać. Zaś ktoś dał d... i tyle. Mam rozumieć, że przez Dziwnów można będzie pomykać w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. To ciekawe! Jakież będzie zdziwienie turystów, kiedy dojadą do Dziwnowa, a potem rower pod pachę i dezorientacja. Darujcie sobie Wasze starania o ścieżkę do Międzywodzia, bo czar już pryska na wjeździe do Dziwnowa.
BożenaJak chce się znaleźć dziurę w całym to każdy pretekst jest dobry. Sami wiecie jak z tą drogą było i dobrze znacie jej położenie i uwarunkowania. Jestem laikiem w budowie dróg, ale naprawdę trzeba mieć dużo złej woli, aby nie zauważyć, że nie da się na całej długości drogi wojewódzkiej biegnącej przez Dziwnów umiejscowić ścieżki rowerowej a fragmentarycznie tego się nie robi. Dlatego Burmistrzowie z myślą o mieszkańcach wynegocjowali wyłożenie kostką bez fazową ścieżki wzdłuż chodnika nad rzeką a miejscami postojowymi. Jest ona szerokości 120cm i mało odróżniająca się a czasami należy z niej zjechać, jednak jest to bezpieczniejsze niż poruszanie się drogą.
Dodano: Niedziela, 19 Kwiecień 2015 15:05:45 Przez: on
Gdzie te upiększenia na Dziwnej?
BożenaCierpliwości.
Dodano: Niedziela, 19 Kwiecień 2015 12:57:05 Przez: gość
To jakaś porażka i kpina odnośnie tej ścieżki rowerowej! Skoro jej nie ma, to trzeba będzie jechać drogą, bo zaraz posypią się mandaty. Czy w tym naszym Dziwnowie wszystko musi być dziwne? Chodnik jest tak szeroki, że można wymalować linię oddzielającą. Niech Pani coś zadziała w tej kwestii. Liczymy na Panią!!!
BożenaGeneralna zasada brzmi: rowerem po chodniku jeździć nie wolno (artykuł 26 Prawa o Ruchu Drogowym). Od tej zasady istnieją jednak trzy wyjątki. Rowerzysta może jechać po chodniku gdy: jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub są spełnione jednocześnie trzy warunki: chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości, ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym), brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego.Specjalnie przejeżdżałam po drodze wojewódzkiej i muszę stwierdzić, że jej położenie nie pozwala na obecność ścieki rowerowej. Chodniki w niektórych miejscach są zbyt wąskie aby spełniały wymogi przepisów prawa odnośnie ścieżki rowerowej.
Dodano: Sobota, 18 Kwiecień 2015 14:33:20 Przez: zaciekawiony
Pani Bożeno, czy będą ścieżki rowerowe biegnące przez Dziwnów? Nie ma żadnych oznaczeń.
BożenaPrzyznam, że miałam trudność z odpowiedzią na to pytanie, gdyż w mym przekonaniu istnienie ścieżki było oczywiste, zwłaszcza, że wykorzystując budowę drogi Kamień Pomorski - Dziwnówek i przy niej ścieżki sami wydatkowaliśmy pieniądze na budowę ścieżki od Dziwnówka do Dziwnowa i "walczymy" o ścieżkę rowerową będąc gotowi w tym uczestniczyć finansowo od Dziwnej do Międzywodzia. Po zasięgnięciu dodatkowych informacji u osób trzecich, okazuje się jednak, że przez Dziwnów pozostanie nam wykorzystywać szerokie chodniki wzdłuż ul. Mickiewicza i ul. Kościelnej do ul. Kaprala Koniecznego która ma już wydzieloną część dla rowerzystów.Reasumując wzdłuż nowej drogi wojewódzkiej biegnącej przez Dziwnów nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, ale z myślą o rowerzystach jest wyłożona kostką bez fazową ścieżka między miejscami postojowymi a chodnikiem nad rzeką. Przy wjeździe do Dziwnowa jest tak jakby nakierowanie na nią. Jest w kolorze szarym, ale dostosowana do poruszania się rowerem.
Dodano: Środa, 15 Kwiecień 2015 12:50:07 Przez: dziw...
Pani Bozeno,kiedy zostanie dokonczona inwestycja na ul.Marynarki Wojennej?bo ponoc to jeszcze nie koniec....????
BożenaWedług mej wiedzy ul. Marynarki Wojennej jest zakończona. Wymieniono także kable do oświetlenia a dalsza część polegająca na zwiększeniu mocy trwa. Natomiast na ul.Dziwnej zgodnie z mymi interwencjami mają być wkomponowane niewielkie upiększenia graficzne odróżniające Dziwną od Marynarki Wojennej. Jestem pewna, że pan Burmistrz dotrzyma słowa, ale nie napieram na termin wykonania, gdyż zapewne na to mają wpływ różne okoliczności. Ufam, że to nastąpi i to jest najważniejsze.