Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Prośbę spełniłam

Wtorek, 27 Październik 2015 18:18:16

Dziś odbyła się XI Sesja Rady Miejskiej na której zgodnie z prośbą mieszkańców Dziwnej upomniałam się o podjęcie działań względem panoszących się dzików  zadając zapytanie:                                       

 „W ostatnim czasie na jednej z komisji zgłaszana była potrzeba podjęcia na zamieszkałym terenie wyspy działań powodujących bezpiecznym przemieszczanie się, czyli nie zagrożone bezpośrednim spotkaniem z dziką zwierzyną. Wchodzimy w okres, gdy rano i przed wieczorem  jest już ciemno a jest to czas w którym wiele zwłaszcza młodych osób przemieszcza się między szkołą a domem.  Bazując na doświadczeniach poprzednich lat  wyłapanie tych zwierząt przez nadleśniczych  jest mało efektywne. Słyszałam od pani Wandy Gamrat że jest nowy środek odstraszający tą zwierzynę. Zapytuję czy czynione są przez dział ochrony środowiska czynności zmierzające do zdobycia tego środka i podjęcia próby wspomożenia nadleśniczych w ich działaniach ? A może „Nadleśnictwo Międzyzdroje” także stosować będzie  taką metodę czyniąc nasze osiedle bezpiecznym ?”

-wzorem ubiegłych lat podpisano umowę na odłów i wywóz nie tylko dzików, ale problem jest nasilony z lisami i kunami. Pan Burmistrz nie bardzo wierzy w działania środków chemicznych, ale zainteresuje się i tym sposobem ochrony ludności. Jednak  dopóki  nie będzie pełnej świadomości o szkodliwości dokarmiania dopóty będziemy mieli narastający problem.

Ponadto zapytałam:

„Chciałam zapytać czy dokonano już stosownego remontu  przesyłu energii elektrycznej na Dziwnej i mamy już odpowiednią moc, aby oświetlić plac zabaw i ewentualnie skorzystać z podłączenia iluminacji „Bożonarodzeniowych”  wzorem  lat poprzednich? A jeśli nie to  kiedy przewidywane jest przeprowadzenie takiej inwestycji?

- w lutym wystąpiono do ENEI. Niestety nie mamy wpływu na terminy wprowadzenia tych ujęć  w życie. Pierwsza skrzynka będzie w okolicy PSB ”MRÓWKA” obsługująca  lampy w kierunku punktowców a w okresie późniejszym ma być zainstalowana skrzynka na ulicy Marynarki Wojennej obejmująca plac zabaw i siłownie zewnętrzną .

Natomiast pani Wanda Gamrat dopytała o terminy remontu drogi wojewódzkiej ze ścieżką rowerową Dziwna -  Międzywodzie. Nawiązała także do analizy oznakowania ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej.  Remont drogi  jest zależny od Urzędu Marszałkowskiego a  ścieżka rowerowa jest zgodna z projektem i są prowadzone rozmowy zmierzające do uzyskania zgody na poprowadzenie jej od strony rzeki. A pan Zbigniew Zwolan wyartykułował wiele zastrzeżeń do wykonania drogi wojewódzkiej(nierówności, zastoiny wody przy wysepkach) oraz dopytywał o terminy odbioru i okresy gwarancyjne. Nastąpiła dość intensywna polemika z panem z-cą Burmistrza Łukaszem Dzioch, po której każdy z panów pozostał przy swym zdaniu.

A jeżeli już mówimy o naprawach pogwarancyjnych to dobrze się stało, iż przy zawieraniu umowy na budowę przychodni zadbano o gwarancje ubezpieczeniowe, gdyż wykonawca ogłosił upadłość i bez dodatkowego zabezpieczenia Gmina musiała by z własnych środków wykonać wszystkie usterki, które  ukazują się podczas użytkowania obiektu.  A jeśli już mówimy o Przychodni to proszę Państwa źle parkujemy samochody. Tam gdzie jest polbruk  nie wolno parkować, gdyż jest to ciąg komunikacyjny, oprócz miejsca  przy stojaku na rowery, które przeznaczone jest dla chorych z trudnościami poruszania się i muszących skorzystać z windy. Teren do parkowania to ten z płyt nazwijmy to plastra miodu  w dwóch rzędach bokiem do budynku.  Zostanie  namalowany sposób parkowania i to będzie bardzo czytelne i faktycznie da więcej miejsc oraz uchroni płot od ciągłych uszkodzeń.

Także dziś złożyłam interpelacje o treści:

„Dotyczy: organizacji ruchu jednośladów zwłaszcza w mieście Dziwnów

                 Co najmniej od ubiegłej kadencji Rady Miejskiej jest kładziony duży nacisk na tworzenie ścieżek rowerowych w całej Gminie, znajdujący poparcie także władzy wykonawczej.   Zainteresowanie społeczne taką formą przemieszczania się jest znaczne, zarówno wśród młodzieży szkolnej (wystarczy spojrzeć na ilość rowerów przed wejściem do szkoły)jak i pozostałych grup wiekowych. Nie muszę uzmysławiać, że jest to zachowanie nie tylko pro ekologiczne, ale i pro zdrowotne zasługujące na szczególną dbałość  o jego rozwój i bezpieczeństwo. Jak potrafiono zadbać o bezpieczeństwo na istniejących ścieżkach łączących miejscowości, tak wielkim chaosem a raczej  wielką niewiadomą jest organizacja ruchu jednośladów na ich terenie. Niedoskonałość zastosowanej organizacji tego ruchu wielokrotnie przez wielu z nas była podnoszona i nie przyniosło to wymiernych efektów.  Jedno z zadań działu Promocji stworzyło nadzieję rozwoju prawidłowo wykonanych i opisanych ścieżek rowerowych przez współudział F4. Niestety tylko nadzieję gdyż nie doszło do realizacji zamierzeń.  Na obradach Komisji Morskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa z ust Komendanta Policji z Kamienia Pomorskiego usłyszeliśmy informację że możliwe jest na drodze jednokierunkowej  wprowadzenie możliwości jazdy jednośladem jakby pod prąd, pod warunkiem prawidłowego jej oznaczenia. Wyraźnie potwierdzono, iż jazda po chodniku nie będącym ścieżką rowerową jest wykroczeniem. Jestem żywym przykładem, że przestrzeganie zasad obecnej organizacji ruchu jednośladów nie zapewnia bezpieczeństwa  na drodze a wręcz w wielu przypadkach przy braku świadomości, jesteśmy świadkami nagminnego popełniania wykroczenia.

Wnoszę interpelacje o kompleksowe opracowanie organizacji ruchu jednośladów  polegające na oznaczeniu chodników i części ulic jako ścieżki rowerowe umożliwiające poruszanie się na całej długości  miejscowości w jedną i drugą stronę zapewniające bezpieczeństwo słabszego uczestnika ruchu drogowego jakim jest rowerzysta wglądem  jadącego auta.”

Część radnych dokonała oględzin stanu budowy mieszkań socjalnych i komunalnych na Dziwnej. Prace są bardzo zaangażowane i zapewne po przyszłym półroczu  będą przydziały.
 

 

komentarzy: 3

Dodano: Piątek, 30 Październik 2015 16:20:07 Przez: Ewa
Często korzystam ze ścieżki rowerowej,ale ta nasza nowa ścieżka przez Dziwnów to bubel...jest bardzo nierówna.....rowerem aż trzęsie jakbym jechała przez las ,miejscami kostka się rusza.Ścieżka jest bardzo słabo oznaczona.....w sezonie wczasowicze mnie opierniczali że chodnikiem jeżdżę i im przeszkadzam...wystarczy szablonem wymalować rower na chodniku...wiem że jest lepiej niż kiedyś ale jeżeli coś jest robione to od początku powinno być zrobione dobrze... pozdrawiam serdecznie
Dodano: Czwartek, 29 Październik 2015 06:41:28 Przez: Iga
Na temat dzikow szkoda gadac.Prosze cos zrobic,bo bedzie nieszczescie.
Dodano: Środa, 28 Październik 2015 11:26:02 Przez: Bez podpisu
Dzień Dobry Pani Bożeno. Proszę o informacje na temat budowy Biedronki na polu namiotowym. Czy może Pani coś wie na jakim etapie jest ta inwestycja. Pozdrowienia.
BożenaJeśli ktoś przesyła mi pytanie nie w formie komentarza tylko w formie korespondencji i chce osobistej odpowiedzi to musi podać maila. W ubiegłej kadencji było głośno a teraz nic mi nie wiadomo. Myślę, że z tą "Biedronką" to było mydlenie oczu, gdyż po usunięciu wszystkich przeszkód inwestycji nie rozpoczęto.To prywatny teren i właściciel nie musi rozpowszechniać informacji o swych planach biznesowych.