Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

W sprawie odpadów komunalnych

Środa, 02 Grudzień 2015 15:32:58

Komisja  Morska, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa a także Oświaty, Kultury i Sportu przy udziale komisji Budżetu i Planowania  procedowała nad ostateczną wersją projektów uchwał głównie dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi Gminy Dziwnów, które zostaną ostatecznie poddane pod głosowanie na sesji dnia 09.12.2015r. Procedowanych będzie 10 projektów uchwał, które swym zapisem dostosowane zostały do zmienionych zapisów prawa nadrzędnego jakim jest Ustawa. Nie będę się rozpisywała nad realiami istniejącymi na naszym terenie w temacie gospodarki odpadami komunalnymi, gdyż jest to specyficzny rynek i tak jak w innych rejonach kraju bliższych lub dalszych stosowane są różne zabiegi  doprowadzające do takiego stanu jaki mamy. Chcę jednak zapewnić  Państwa, że wbrew niektórym  rozpowszechnianym informacjom a właściwie winnam nazwać dezinformacjom  wieszczącym naszej pięknej Gminie tonięcie w odpadach komunalnych odbiór odpadów będzie co najmniej na dotychczasowym poziomie a nawet, jeśli moja wiedza jest aktualna, będzie jeszcze bardziej  ułatwiona przez  powrót dzwonów na  odpady selektywne. Ponadto co jest zapewne bardzo ważną dla Państwa informacją cena za odpady komunalne pozostaje na dotychczasowym poziomie. Dla pana Burmistrza nadrzędną sprawą jest dobro mieszkańców Gminy i wszystkie podejmowane decyzje miały na uwadze nie podwyższenie jej wartości. Niestety są tacy, których to bardzo martwi, gdyż wyznają zasadę , że im gorzej tym lepiej, ale zapewne nie wiedzą że w życiu jest tak że ,,co siejesz, to zbierzesz" Jeszcze ważną informacje pragnę Państwu przekazać od roku 2016-tego  dokonujemy  bardziej szczegółowej segregacji odpadów selektywnych.  A mianowicie rozdzielamy  odpady  selektywne na dwa oddzielne. Jedne to papier i tektura a pozostałe to plastyk i metale. Do tej pory tworzyły one jedną  grupę. Od stycznia 2016 roku stanowić będą dwie oddzielne grupy. Ponadto  właściciele nieruchomości  będą zobowiązani zapewnić utrzymanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Wymienione czynności będzie można zlecić firmie wywozowej jako usługę dodatkową w całości odpłatną.

Ponadto Komisja Budżetu i Planowania opracowała plan pracy  na rok 2016

STYCZEŃ

1.  Dział Promocji - podsumowanie pracy za rok 2015-cie (planowane zamierzenia i ich realizacja). Wspólne posiedzenie  z Komisją Oświaty, Kultury i Sportu

LUTY

1. Informacja dotycząca pozyskania i wykorzystania funduszy unijnych w zakresie projektów proekologicznych.

2 Analiza możliwości inwestycyjnych Gminy Dziwnów oraz  informacje o opracowanych i opracowywanych projektach pod kątem dalszego pozyskiwania środków unijnych i  pozabudżetowych.

MARZEC

1. Sprawdzenie ewidencji zakupionych środków trwałych i przedmiotów nietrwałych w MOSiK-u za okres 2014 i 2015

2. Informacja dotycząca funkcjonowania w zakresie działalności odpłatnej i bezpłatnej    orlik, stadion, kompleks rekreacyjno-sportowy, hala sportowa MOSiK             

3.Działalność klubów sportowych i innych form zespołowego uprawiania sportu w  Gminie:- rodzaj, koszt utrzymania, efekty społeczne ich istnienia.

KWIECIEŃ

1. Analiza "przydatności' instytucji gminnych takich jak" ZOOiK

2. Sprawdzenie przestrzegania obowiązku obrotu bezgotówkowego w ZOOiK za okres 2014 i 2015

3. Informacja na temat wydatków na utrzymanie świetlic wiejskich:

        a- opłata za energię,     b- wpływy z wynajmu.

MAJ

1. Analiza  miejsc na terenie gminy z przeznaczeniem na rekreację, klomby, ścieżki, ławeczki, doposażenie placów zabaw, obiektów sportowych itp.

2.   Przewidywany zakres prac/plany dla poprawienia stanu dróg gminnych  Komisja wyjazdowa, wspólna z Komisją Oświaty Kultury i Sportu.

CZERWIEC

1.      Wynik finansowy Gminy Dziwnów uzyskany wskutek działania Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Dziwnowie.

LIPIEC

1.  Sprawozdanie z I-szego półrocza działania Komisji Budżetu i Planowania

WRZESIEŃ

1.  Analiza aktualnej sytuacji finansowej Gminy.

2.  Analiza możliwości pokrycia wydatków bieżących dochodami bieżącymi.

3.  Wpływ sprzedaży gruntów/ działek na  inwestycje realizowane w Gminie

PAŹDZIERNIK

1. Analiza "przydatności' instytucji gminnych takich jak" Straż Miejska.

2.  Informacja z działalności Straży Miejskiej

LISTOPAD

1.      Charakterystyka zaległości zobowiązań wobec Gminy:

  a)  rodzaj oraz kwoty i czasokres zadłużeń.

  b) podział na ściągalne i nieściągalne  z określeniem rodzaju zadłużenia

  c)  sposoby windykacji zaległości.

GRUDZIEŃ

1 Plan pracy Komisji Budżetu i Planowania na rok 2017-cie.

Natomiast wystarczy kliknąć na podkreślone wyrazy a otworzy się  ulotka o zmianach  w segregacji odpadów komunalnych  i inne ważne informacje obowiązujące od 01.01.2016 roku. Zewnętrzna jedna strona ulotki a pod Wewnętrzna druga strona ulotki.

Ulotka

Zewnętrzna Wewnętrzna

 

komentarzy: 3

Dodano: Czwartek, 10 Grudzień 2015 10:49:18 Przez: mieszkanka
A co ze ulicą Spadochroniarzy......????
BożenaZa każdym razem, gdy mam możliwość jakiejkolwiek rozmowy z panem Burmistrzem upominam się o poprawę nawierzchni ul. Spadochroniarzy Polskich, choćby z tej przyczyny, że jest to jedyne dojście nad morze po naszej stronie. 09.12.15 na sesji RM także przedstawiłam pogłębiający się problem. Falochrony nie były gminną inwestycją i to że obiecano renowacje tej drogi po zakończeniu prac przy falochronach nie daje nam żadnych narzędzi sprawczych do jej naprawy. To że nie istnieje przy tej drodze żadna instytucja lub coś na jej wzór, utrudnia zabieganie o choćby projekt na nią. Ponadto jest ona przy terenach obecnie nie zabudowanych a co gorsza jeszcze w sporym zakresie niewykupionych. Spodziewanie się rozpoczęcia budów w wzdłuż niej tez jest spowalniaczem jej budowy. Co nie oznacza iż nie zabiegam o jej choćby ucywilizowanie, gdyż nie mogę przeboleć, że jest w stanie gorszym niż jak przybyłam do Dziwnowa czyli w 1975 roku.
Dodano: Wtorek, 08 Grudzień 2015 15:09:09 Przez: dzieciaki z Dziwnej
Dobry wieczór mamy pytanie kiedy nastąpi otwarcie lodowiska
BożenaProszę o trochę cierpliwości. Po pierwsze są zbyt wysokie temperatury,aby tworzyć podstawę jaką jest pierwsza tafla lodu. Po drugie znalezienie w miejsce Firmy Ś.p.Pana Waldemara Żejmo obsługującej funkcjonowanie lodowiska nie jest proste. Ponoć wielu po przeanalizowaniu zlecenia wycofywało się.Pan Burmistrz na me pytanie twierdzi, iż do Świąt Bożego Narodzenia lodowisko winno działać.
Dodano: Poniedziałek, 07 Grudzień 2015 02:49:44 Przez: mieszkanka
Proszę o interwencję, ponieważ ulica Spadochroniarzy Polskich jest wręcz niemożliwa do pokonania bez odzieży typu woder. Burmistrz oszukał mieszkańców mówiąc ,że po naprawie falochronów droga zostanie naprawiona i nic, a jest masakra.