Kalendarz

<< 2017-12 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Lutowa Komisja

Piątek, 12 Luty 2016 17:52:59

10-tego lutego  odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Planowania w temacie ogólnie ujmując gminnych inwestycji.  Gośćmi byli zastępca  Burmistrza pan Łukasz Dzioch oraz młoda, ale merytorycznie przygotowana do spotkania pani Klaudia Zaręba zajmująca się inwestycjami.  Bardzo ułatwiam sobie ten wpis, gdyż przekaże Państwu dane przygotowane przez dział inwestycji.  W zatwierdzonym budżecie na 2016-ty rok wydatki Gminy w zakresie inwestycji skupiają się na inwestycjach , które mogą uzyskać dofinansowanie ze środków pozabudżetowych zarówno z Funduszy Unijnych jak i z budżetu państwa. Są to przede wszystkim takie programy jak:

1.Regionalny Program Operacyjny (RPO)

2.Programy Krajowe – Infrastruktura i Środowisko – Inteligentny Rozwój.

3.Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW)

4. Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2014-2020(kiedyś tzw. „schetynówki” ogłaszany przez Urząd Wojewódzki.

Tegoroczne inwestycje do realizacji to :

1.       Przebudowa ul. Kaprala Koniecznego i ul.Szosowej w Dziwnowie wraz z infrastrukturą techniczną- wniosek złożony w styczniu 2016r. Dofinansowanie do 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Została ogłoszona lista rankingowa przyznanych dotacji na której zajęliśmy 3-cie miejsce. W m-cu marcu będzie ogłoszony przetarg na wykonawcę robót budowlanych.

2.       Nabrzeże skarpowe (przystań sezonowa)- zlecony projekt wraz z całą dokumentacją niezbędną do pozwolenia na budowę. Dofinansowanie z programu Operacyjnego RYBY 2014-2020.

3.       Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych projekt w trakcie realizacji. Dofinansowanie z POIiŚ lub PRPW w wysokości do 63,63%. Nabór wniosków w 4 kwartale roku.

4.       Przebudowa ul. 1-go maja w Dziwnówku- gotowy projekt, dofinansowanie z budżetu państwa w ramach zadań Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2014-2020

5.       Zjazd techniczny na plażę w Międzywodziu w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

6.       W ramach programu z WFOŚ działania -adaptacja do zmian klimatu, typ wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt  - podjęto działania zmierzające do zwrotu części kosztów poniesionych na zakup samochodu dla OSP Międzywodzie.

7.       Kontynuowana jest budowa budynku komunalno-socjalnego „Jantar”- dofinansowanie z BGK.

8.       Ponadto czynione są starania o rozbudowę ścieżek rowerowych – zlecenie  przygotowania koncepcji od ronda do mostu. Dofinansowanie z RPO w ramach działania rozwój zasobów endogenicznych.

       Na wszystkie te inwestycje Gmina ma zabezpieczony wkład własny.

Niezbędnym  dokumentem do złożenia wniosku o dofinansowanie stała się ostatnio Strategia Rozwoju Gminy i co za tym idzie Plan Odnowy miejscowości. W związku z tym niezbędne jest zlecenie aktualizacji lub stworzenia tych dokumentów.

Oczywiście Gmina także realizuje zadania, których finansowanie jest w 100% z budżetu Gminy. W 2016-tym roku przewiduje się realizację:

a.       przebudowa parkingu przy ul. Kościelnej w Dziwnowie.-wybrano wykonawcę.

b.      droga p. poż. ul. Żeromskiego- wykonanie po sezonie letnim

c.       odwodnienie ul. Parkowej (ZWiK w okolicach maja)

d.      prowadzone są negocjacje w zakresie projektów rewitalizacji i zagospodarowania parków gminnych i terenów zielonych

e.      renowacja/przebudowa zejścia na plażę znajdującego się w najgorszym stanie technicznym

f.        ogrodzenie placu zabaw w Dziwnówku

g.       przygotowanie projektu remontu świetlicy w Międzywodziu.

Poruszyłam po raz enty sprawę oświetlenia i chyba są wymierne efekty. Oświetlenie drogi wojewódzkiej włącza się o pół godziny później niż zmierzchowe na Dziwnej (było odwrotnie). Komisja zwróciła się z wnioskiem do władz Urzędu Miasta o podjecie urzędowej drogi w celu uzyskania zgody od Urzędu Morskiego na umieszczenie kilku ławek na falochronie oraz przed wejściem na plażę od ul. Spadochroniarzy Polskich oraz akceptację wejścia na plażę umiejscowionego wzdłuż ściany falochronu oraz o pozwolenie na nawiezienie piasku nad Martwą Dziwną na potrzeby zabawy dzieci  będących nad jeziorem .

Powzięłam także informacje, iż w naszym ośrodku zdrowia  przyjmuje, od dawna oczekiwany kardiolog, opłacany z budżetu Gminy.  Jest to pani doktor ze Szczecina i jeśli jest potrzeba dalszego leczenia w tym mieście to jest ono zapewnione.
 

 

komentarzy: 3

Dodano: Czwartek, 18 Luty 2016 04:55:24 Przez: Dana
Dziękuję za odpowiedź i jeszcze jedno pytanie. Jednym z zadań jest rewitalizacja parków i terenów zielonych powstała już fontanna, na wiosnę zakwitną krokusy nie mogę się doczekać:). Nurtuje mnie dlaczego w takim miejscu powstały jakieś drewniane szopy, wycięto drzewa. Wiem, że jest to teren prywatny ale ktoś musiał wydać decyzje i pozwolenia, dlaczego po sezonie nie rozebrano tych "straszydeł". Z jednej strony Dziwnów pięknieje, a z drugiej nic się nie zmienia od lat. Pozdrawiam.
BożenaNie wszystko co logiczne z różnych przyczyn jest możliwe i nie na wszystko Gmina ma wpływ. Sama Pani stwierdziła, że to teren prywatny i większość decyzji na nietrwałe budowle, czy wycinkę drzew wydaje Starostwo, bez zaciągania opinii Gminy. Wczoraj mieliśmy Komisję Morską Bezpieczeństwa i Sportu w temacie: 1. Informacja na temat realizacji programu usuwania odpadu azbestowego na terenie Gminy. 2. W oparciu o Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Dziwnów oraz Ustawy jako prawa nadrzędnego analiza; - zapisów przypisujących obowiązek utrzymania porządku dla poszczególnych osób i instytucji - narzędzi do egzekwowania łamania regulaminu i Ustawy - wykaz interwencji w formie pouczenia i mandatu „ na której Straż Miejska i nie tylko została zobligowana do wykonywania czynności dyscyplinujących właścicieli nieruchomości w zakresie ładu i porządku na i wokół własnych terenów. Niestety takich miejsc mamy sporo w naszej Gminie i najwyższy czas dać temu wyraźny sprzeciw. Narzędzia dyscyplinujące są, trzeba tylko więcej konsekwencji. Najmniej dokuczliwym elementem tych działań będzie umieszczenie na tablicach ogłoszeń taryfikatora kar kodeksu wykroczeń i czynów jakie karze podlegają, gdyż często brak jest świadomości, że pewne działania, lub ich zaniechanie, podlega karze finansowej. Nikt nie chce Państwa policyjnego i początkowo będą to pouczenia i nakazy a dla bardzo uporczywych dopiero mandaty. Niestety u niektórych tylko oddziaływanie na kieszeń jest środkiem skutecznym do zmiany dotychczasowych zachowań.
Dodano: Środa, 17 Luty 2016 09:27:16 Przez: Dana
Witam, mam pytanie odnośnie nabrzeża skarpowego. Czy chodzi o odcinek od "belony" do stacji paliw i czy powstaną na nim pływające pomosty.Pozdrawiam.
BożenaDokładnie o ten obszar chodzi i projekt zakłada ze względu na zbyt małą głębokość przy brzegu wejście w jej głąb, także poprzez pomosty pontonowe jak na obecnych marinach. Komisja wnioskowała, aby część nabrzeża ze względu na duże jednostki pozostawić bez zamontowanych pomostów. A w razie zapotrzebowania na większą ilość miejsc postojowych dołożenie pływających pomostów. Przy każdej wersji musi być cały kompleks sanitarny a za tym idzie obsługa. Jedyną możliwością rozłożenia kosztów tej inwestycji w czasie jest zakup pomostów pływających sukcesywnie a nie od razu, gdyż one same też generują koszty choćby przez wymóg montażu i demontażu ze względu na porę roku. Ujmując w skrócie to będzie pierwszy etap remontu nabrzeży.
Dodano: Niedziela, 14 Luty 2016 03:02:44 Przez: Dorota
Witam,kiedy możemy spodziewać się dokończenie remontu ulic Dziwna-Marynarki Wojennej?Pozdrawiam
BożenaJeśli chodzi o odcinek na wysokości od zakrętu przy 9-tce do prostej przy węźle, to zapewne, gdy pojawią się oszczędności przy wykonaniu ujętych w budżecie inwestycji. To jest w pamięci włodarzy, gdyż wskutek remontu pozostałej części jest to negatywnie wyróżniający się odcinek. Moje zadanie to ciągle upominanie się o ul.Spadochroniarzy Polskich, gdyż dla naszej części wyspy to strategiczny element infrastruktury niekoniecznie tak postrzegany przez pozostałych. Jest to jedyne wejście na plażę po tej stronie, czyli nasza wizytówka takze dla setek gości przybywających nie tylko letnią porą. Należy przypilnować wykonanie projektu budowy tej drogi, gdyż jest to niezbędny element zbliżający nas do ujęcia budowy tej drogi w budżecie Gminy.