Kalendarz

<< 2018-01 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Kto jest zakłamany

Poniedziałek, 15 Luty 2016 18:29:53

Pan redaktor Paweł Ukraiński po raz drugi stchórzył przed ujawnieniem mego komentarza, tym razem do wpisu ”Zakłamywanie rzeczywistości nie pomogło….” który nie jest rzetelnym opisem stanu faktycznego, tylko kolejną próbą oblepienia błotkiem, którym się bawi, wszystkich widzących jego nieczyste intencje. W swym tekście pisze:„dziwnowscy radni nie mieli odwagi na samodzielne myślenie”  w odniesieniu do problematyki, gdzie nie decyduje odwaga, tylko wiedza prawnicza i nawet zawodowo czynni prawnicy mają odmienne zdania. A jednocześnie sam nie ma odwagi wyświetlić mój krótki komentarz zwłaszcza, że wywołał mnie do tak zwanej tablicy pisząc   Pierwsza w obronę wzięła go Bożena Próchniak, która bijąc pokłony w kierunku Grzegorza Jóźwiaka określiła, że w całej sytuacji zachował się On „jak prawdziwy gospodarz” .  Tak przy okazji, to przydałaby się inna forma  grzecznościowa, gdyż pan Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, to nawet dla mnie kobiety w dodatku w słusznym wieku, nie jest "on", aby zastosowana forma ”go” była uprawniona  .

 Jako dowód, że dokonałam komentarza, którego pan Ukraiński  nie miał odwagi zamieścić, zrobiłam zdjęcie ekranu z wprowadzonym tekstem a pochyłym drukiem poniżej podaje jego treść:

 „Tak to prawda. Burmistrz Grzegorz Jóźwiak jest prawdziwym gospodarzem i choćby nie wiem jak Pan  utrudniał pracę Urzędu Miejskiego w Dziwnowie, żądając przeróżnych zestawień danych z okresu minionych lat, dokładając pracy urzędnikom, to i tak osiągnięć i rozwoju Gminy Dziwnów, pod zarządem takiego włodarza Pan nie zatrzyma. Domniemam, że finansowo bardzo dotkliwe było zerwanie współpracy z Urzędem w Dziwnowie, że przedstawia Pan sprawy w sposób sugerujący sensacje, udając jedynego sprawiedliwego w  trosce o mieszkańców Gminy a pośrednio  ich krzywdząc. Brak miejsca na opisanie takich sztuczek, ale w mej ocenie jak w soczewce widać to  choćby przytaczając dwa tytuły wpisu odnoszące się do tej samej sprawy. „Blisko 165 tys. zł na wyjazdy służbowe dziwnowskich urzędników” a jak postanowiono  oszczędzić własne samochody i kupiono służbowy to pisze Pan „Dziwnów inwestuje! Tym będą wozić się urzędnicy”. Oto Pana intencje tak czy siak, źle. W temacie ostatniego wpisu: Burmistrz działał w oparciu o wykładnię prawników. Wojewoda nie podjął sam decyzji tylko zwrócił się do Rady Miejskiej i Rada głosowała na podstawie opinii prawnej. Teraz Wojewoda ma wątpliwości. Sprawa nie jest jednoznaczna i rozstrzygnięta. „Przepisy kodeksu pracy nie regulują świadczenia pracy w formule „pełniącego obowiązkiNatomiast „Z ustawy nie wynika wprost zakaz pełnienia obowiązków w samorządach” Mamy od jesieni przykłady, iż stosowanie prawa nie jest takie łatwe, gdyż zależy jacy prawnicy to prawo interpretują. Tylko chciałabym, aby bez względu na ostateczne rozstrzygniecie była świadomość, iż stosując funkcje p.o. lub zlecenie absorbujemy z budżetu Gminy mniejszą kwotę niż na stanowisko dyrektor i na to godziła się zatrudniona. Czy to jest działanie na szkodę mieszkańców Gminy? Tylko źle życzący Gminie, może cieszyć się z szukania dziury w całym.”

Do Państwa oceny pozostawiam,  kto tu jest zakłamany.
 

 

komentarzy: 4

Dodano: Środa, 24 Luty 2016 07:31:42 Przez: mieszkanka
Pani Bozeno,kiedy wreszcie zrobicie porzadek ze swoimi autami stojacymi na drodze,wyjezdzajac spod klatek dziewiatki ngdy nie widac czy ktos nie nadjezdza z lewej strony!!!Czy mam zaczac dzwonic na Policje????!!!!
Dodano: Sobota, 20 Luty 2016 03:49:35 Przez: Tutejsza
Pani Bożeno zakłamani jesteście z włodarzami wy wszyscy. Pan Burmistrz ze swoją świtą oraz cała rada ,która mu przyklaskuje. Pan Burmistrz obiecywał nie powoływać zastępcy i co? {kłamał!!!}Po co jest sekretarz(relikt komuny) w takim małym grajdole jak Dziwnów. Gdzie w okolicy Burmistrz kupił auto do wożenia własnej du... Gmina wypuszcza obligacje, które będą spłacać następcy bo kariera jest chyba na wyczerpaniu. Niech Pani odpowie jako główny oślepiony klakier.
BożenaMimo epitetu z Pani strony odpowiem. Po pierwsze, pan Burmistrz nie w obecnej, ale poprzedniej kadencji twierdził,że nie powoła zastępcy(czemu byłam bardzo przeciwna, dając wyraz w głosowaniu na sesji) i słowa dotrzymał. Brak więc podstawy do użytego przez Panią określenia. Trzeba nie być świadomym obowiązków na funkcji burmistrza, aby utrzymywać, że brak zastępcy to dobry ruch. Po drugie, zmieniona Ustawa o pracownikach samorządowych wprowadziła obowiązek utworzenia stanowiska sekretarza w każdej gminie. Ponadto wbrew Pani insynuacjom, zapis w Ustawie mówi, że kandydat na stanowisko sekretarza, musi być apolityczny i bezpartyjny. Brak zatrudnienia na tym stanowisku, to w Państwie prawa, a za takie uchodzi Polska,jest jego łamaniem i wiąże się z groźbą poniesienia odpowiedzialności karnej. Po trzecie, zakup auta jest reakcją na medialnie kierowane zarzuty za używanie prywatnych samochodów do przejazdów służbowych. Trudno czynić komuś zarzut, że pozytywnie zareagował na stawiany zarzut(bez względu czy słuszny, czy nie). Po czwarte, z wykształcenia jestem ekonomistą i z całą odpowiedzialnością twierdzę, że wypuszczenie obligacji z tak niskim oprocentowaniem, nie na bieżące tzw."przejedzenie"tylko na pokrycie zadłużeń w postaci wyżej oprocentowanych kredytów, przy zapisie niewielkiej kwoty rocznej spłaty tych obligacji, co daje nam w chwili obecnej i nawet na przyszłość zdolność podejmowania inwestycji wymagających bezpiecznego budżetu i zdolności kredytowej,jest bardzo dobrą decyzją, zwłaszcza chcąc rozwijać naszą Gminę, korzystając z ostatniej szansy na dofinansowanie z Unii Europejskiej. Bez środków poza budżetowych nigdy nie będzie nas stać na rozwój. Tylko ci którzy nie mogą znieść widocznego rozwoju naszej Gminy w ostatnich latach, mogą być sprawcami innej niż jest rzeczywistość interpretacji faktów. Nikt nie jest omylny, ale nie dajcie sobą manipulować.Jesteśmy istotami myślącymi, więc sprawdźmy u źródła zanim ocenimy czyjeś działania czy przypiszemy epitet.
Dodano: Czwartek, 18 Luty 2016 16:55:06 Przez: Bożena
Szanowny Panie "mieszkaniec" nie mogę umieścić Pana wpisu w całości, gdyż nie jest czyimś zawinieniem jakie nazwisko nosi. Przepraszam i pozwalam sobie na dokonanie skrótu: "a kto to ten Pan ukraiński?....................jak taki anty do ludzi
BożenaJest to redaktor strony internetowej kamieńskie.info z którym pan Burmistrz (zgodnie z wnioskiem Komisji Budżetowej)nie przedłużył umowy na dofinansowanie działalności medialnej tego pana. Teraz (moim zdaniem w odwecie) pan redaktor występuje do pana Burmistrza (trzeba przyznać, że ma do tego prawo) o różnego rodzaju zestawienia, tabele, dane obejmujące swym zakresem kilka lat, które pracownicy Urzędu Miejskiego przez gro czasu przygotowują. Otrzymane informacje często nad interpretowane służą do wytworzenia negatywnego wizerunku pana Burmistrza i nie tylko. Teksty są pożywką dla jątrzących a najgorsze, że nie umieszcza komentarzy ukazujących faktyczny obraz sprawy. Tych których opluwa komentarzy też nie umieszcza.
Dodano: Wtorek, 16 Luty 2016 00:33:23 Przez: Janusz
Tak, to prawda, ukraiński nie publikuje wszystkich komentarze (czyt. niekorzystnych dla siebie). Kiedyś zadałem mu pytanie "ile zarobił w gminach pieniędzy od początku swojej działalności". Komentarz wysłałem i nie ma go do dzisiaj. P. Bożeno, kiedyś pisałem na tym forum "rusz g***o a będzie śmierdzieć" proponuję więc go lekceważyć, w końcu tak niewielu czyta kamienskie.info.