Kalendarz

<< 2018-01 >>
pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio komentowane

dodano: 11 Kwiecień 2017 14:49:45
przez: Irena K.
Dzień dobry Pani Bożeno, sezon za pasem a baza noclegowa naszej pięknej gminy jak nie działała tak nie działa (czasami na 30%). Podaję przykład jak powinna działać informacja o noclegach: www.dziwnow.com Strona urzędowa www.dziwnow.pl z noclegami to wstyd dla Pana Burmistrza. "Jak cię widzą tak cię piszą". Nie wiem kto administruję tą stroną, ale w
dodano: 31 Sierpień 2016 06:31:25
przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie
dodano: 01 Lipiec 2016 16:25:41
przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie.
dodano: 01 Lipiec 2016 13:19:28
przez:
Pani Bożeno jest pani "ideałem" widząc tylko burdel w okół Waszych bloków nie widząc drugiego takiego samego na WDW -Agencja Mienia sprzedała niektóre tereny osobom prywatnym bez pomyślunku dzieląc swój teren na beznadziejne metrażowo działki - o szerokości około 5-6 metrów a długie ze 12 m - a to podobno miały być uliczki wewnętrzne ,pytam się kto
dodano: 17 Czerwiec 2016 05:33:52
przez: Janek
Pani Bożeno, widzę że teren przy moście będzie zagospodarowany. Mam nadzieję, że Pan Jeszka (bo z tego co pamiętam oferował swoją pomoc) przekaże kawałek przęsła mostu zwodzonego, które ma u siebie. Razem z kołem zębatym będzie się dobrze komponowało. Przydałyby się jeszcze jakieś tablice poglądowe ze zdjęciami starego mostu i krótka historia.
dodano: 16 Czerwiec 2016 16:21:41
przez: sąsiad
Pani Bożeno, czy możemy pomyśleć o wymianie starych domofonów w bloku na nowe? Może wideodomofony? Trzeba iść z postępem. Ciągłe noszenie kluczyka jest irytujące, wpisanie kodu byłoby wygodniejsze. I jeszcze jedno, po ostatnich sensacjach z wodą w Naszej miejscowości, może pomyślimy o swojej stacji uzdatniania wody w bloku. Proszę poczytać na ten t
dodano: 16 Czerwiec 2016 11:59:52
przez: mieszkanka
Pani Bożeno, za pośrednictwem Pani stronki chciałam podsunąć pomysł na upiększenie naszego Dziwnowa. W centrum mamy kotwicę, podświetlany statek, a może by tak kolorowe fontanny na wodzie? Ludzie odpoczywający na ławeczkach przy nabrzeżu mieliby nie lada atrakcję. Zarówno Ci więksi jak i Ci mali:-) Można zamontować z samego brzegu, bo środek jak wi

Napisz do mnie

Sesja absolutoryjna

Czwartek, 23 Czerwiec 2016 15:52:02

Uchwałę udzielającą panu Burmistrzowi Grzegorzowi Jóźwiak absolutorium podjęto jednogłośnie. Myślę, że budżet 2015-tego roku jest budżetem historycznym nie tylko dlatego, że już byłym, ale głównie ze względu na  skalę zdobytego dofinansowania zewnętrznego. Zrealizowano inwestycje której oczekiwano od bardzo długiego czasu i nie jeden siwy włos na niejednej głowie od tej inwestycji przybył. Tak to już jest, im więcej się robi tym więcej krytyki się zbiera.  Na szczęście ta krytyka nie zmniejsza zaangażowania pana Burmistrza w poszukiwaniu nowych możliwości zdobycia dofinansowania i  kontynuację rozwoju Gminy. Tyle o przeszłości. Przyszłość to choćby od 1 września powrót posterunku Policji zatrudniającego Kierownika będącego koordynatorem pracy posterunku, dwóch dzielnicowych, jednego policjanta  do  spraw kryminalnych i jednego do spraw prewencji.  Natomiast w sezonie nasze bezpieczeństwo będą zapewniać policjanci ze Szczecina w ilości 8 osób  lub ich zmiennicy ze Stargardu lub Goleniowa. Na imprezach dodatkowo będzie dwóch policjantów na koniach. Będzie też patrol na wodzie, który ma podjąć współpracę także z wojskiem. Ważna informacja także dla mieszkańców Dziwna WDW, udało się pozostawić we władaniu Gminy teren, który od ubiegłej kadencji miał być przeznaczony na miejsce  integracyjne mieszkańców.  Po takiej deklaracji wielu radnych mam nadzieję, że w przyszłym budżecie znajdą się środki na urządzenie tego miejsca.  Niestety inwestycje na „Martwej Dziwnej” jeszcze muszą poczekać, gdyż nadal trwają starania o zniesienie Eko z części tych terenów. Dobra wiadomość,  jest program  odbudowy leśnych ścieżek rowerowych w których udział finansowy Gminy to tylko 7,5% wartości inwestycji. W dalszej części przedstawię zadane przeze mnie pytania:

1.      Nie odkryje  tajemnicy twierdząc, że w naszej Gminie przepływ informacji od zawsze kuleje, czego dobitnym przykładem było  choćby dotarcie  w odpowiednim czasie z komunikatami dotyczącymi czystości wody. Wówczas  podawano rozsądne rozwiązanie tego problemu  i stąd moje pytanie:  czy ostatecznie podjęto decyzje i rozpoczęto przygotowania do wprowadzenia przekazu informacji dotyczących wydarzeń w naszej Gminie poprzez system powiadamiania z wykorzystaniem SMS-ów ?  Jednocześnie chciałam podziękować za tablicę informacyjną umieszczoną w miejscu obok którego każdy przebywający na danym obszarze musi przejść  i bardzo bym prosiła o powielenie przykładu z Dziwnej przy skwerku w innych podobnych miejscach w Gminie.

ODP. Tak prowadzone są rozmowy zmierzające do realizacji tego zamierzenia

2.      Co jakiś okres czasu ponawiam pytanie o działania na „Martwej Dziwnie” , ale sezon już puka i dlatego chciałabym, aby Pan Burmistrz odpowiedział co nowego pozytywnego będzie do zaoferowania mieszkańcom i wypoczywającym na wyspowej części Dziwnowa w tym i przyszłych sezonach. Reasumując czy  są przewidywane jakieś inwestycje i na jakim etapie ich wdrażania one są?

Odp. We wrześniu w tworzonym budżecie swe miejsce znajdzie ul. Komandorska i ul. Spadochroniarzy Polskich.

3.      Czy skierowano do Agencji Mienia Wojskowego pisma przywołujące do uporządkowania posiadanych terenów i czy wystąpiono o dofinansowanie odkomarzania tych terenów. Czy przekazano sugestie iż Gmina przejmie te obowiązki w zamian za nieodpłatne użytkowanie. Na korespondencje mieszkanki  i radnej w mojej osobie Agencja nie reaguje. Jaka reakcja jest na wezwania urzędnika Gminnego?

ODP. Trudne są rozmowy z Agencją Mienia Wojskowego i nie widać chęci współpracy nawet w korespondencji urzędowej.

4.      Czy podjęto realizację wniosku większości Komisji o zmianę sposobów wdrażania programu ochrony zwierząt wolno-żyjacych i  nawiązano współpracę ze Stowarzyszeniem posiadającym sterylobus?

ODP. Jeszcze nie, ale jest trochę czasu do przyszłego programu

5.       Daliśmy drużynie WOPR w Dziwnowie RIBA i jest nam pomocny przy Regatach, ale do jego eksploatacji niezbędną jest przyczepka . Do tej pory takiej przyczepki użyczał Kamień Pom. ale to już historia.  Dlatego ponownie zapytuję czy Gmina zakupi taką przyczepkę ?

ODP. Tak będzie zakupiona przyczepka.

 

komentarzy: 2

Dodano: Środa, 31 Sierpień 2016 06:31:25 Przez: Wyborca
Pani Bożeno to co się dzieje na stronie dziwnow.pl to skandal. Mamy 31 sierpnia, a na stronie ciągle jest zaproszenie na festiwal sportu ktory byl w lipcu. Pomijam że jest tam mało informacji aktualnych, a większość tych które się pojawiają są z dużym opóźnieniem. Zamiast poprawiać promocję naszego miasta jest coraz gorzej. Kto za to odpowiada. Nie można wysłać urzędnika żeby zrobił kilka zdjęć i napisał dwa zdania co się będzie działo?
BożenaOstatnio z przyczyn osobistych sama jestem mało aktywna w internecie, więc trudno, abym czyniła zarzut innym. Jednak skoro Pan taki komentarz zamieścił to choćby z poczucia uczciwości go wyświetlam.
Dodano: Piątek, 01 Lipiec 2016 16:25:41 Przez: Czytelnik
Szanowna P. Bożeno. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale wszystkie liczące się regionalne media chwalą Dziwnów za dobre serce, dając schronienie uchodźcom z Ukrainy. Ja też jestem za takimi działaniami i w pełni je popieram. Natomiast krew mnie zalewa, że na naszej głównej stronie www.dziwnow.pl nie ma słowa o tej jakże pięknej inicjatywie. Może wpłynie Pani na przełożonych osób odpowiedzialnych za redakcję tejże witryny aby wszelkie informacje ukazywały się na bieżąco. W końcu jest to wizytówka gminy i najwięcej osób (szczególnie teraz w czasie sezonu letniego) ją odwiedza. Proszę porównać naszą stronę dziwnow.pl do strony (nieważne że zadłużony) www.rewal.pl Komentarz chyba jest zbędny. Pozostaję z szacunkiem.